Успішно!

біхелсі

Не проси, не переходь, не мовчи, або Як захистити свою Фейсбук-сторінку

Якщо ваш акаунт ламали, якщо вам надходили прохання від «зламаних» друзів, або ж ви просто піклуєтеся про безпеку власної Фейсбук-сторінки

Інтернет-шахраї можуть написати будь-кому і тоді, коли цього не чекаєш, наприклад, у вихідний, який ви вирішили провести з сім’єю. Прохання бувають різними – перекинути гроші на карту, проголосувати за посиланням. Скоріш за все, це буде термінова справа. Інколи хакери можуть мовчати і просто взяти ваші фото для якихось фейкових порно-акаунтів (так-так, і таке можливе). Завдання і мета у шахраїв бувають різними, але однозначно – недобрими.

Якщо ваш акаунт ламали, якщо вам надходили фішингові листи-прохання від «друзів», або ж ви просто піклуєтеся про безпеку власної Фейсбук-сторінки – ця інформація для вас.

Найперше, не варто переходити за чиїм би це не було посиланням, але, якщо є ймовірність, що людина дійсно потребує вашої допомоги, то краще уточнити це у телефонній розмові чи перевірити достовірність прохання у спільних знайомих – світ круглий, такі точно знайдуться.

Якщо ж ви допустили хвилинну слабкість, і спершу зробили, а тоді подумали, то варто вжити заходів, аби зловмисники не скористалися довірою ще й ваших друзів.

За порадою «Таблоїд Волині» звернувся до експерта школи цифрової безпеки DSS380 Андрія Маштакова.

Андрій Маштаков
Андрій Маштаков

Отже, що робити, якщо ви повелися на фішинг:

1) відразу поміняти пароль;

2) якщо не включена 2fa (двофакторна авторизація) – включити;

3) перевірити авторизовані сесії і припинити всі;

4) перевірити авторизовані додатки і відключити усі незрозумілі та сумнівні.

Про ситуацію, яка спіткала редакторку «Таблоїда Волині», читайте у публікації журналістки Маї Голуб.

Усім безпеки!

Додати новий коментар