«Мама в темі»: нардепка з Волині розповіла, чого її навчили діти

06 Травня 2020

Департамент сім’ї, молоді та спорту Луцької міської ради проводить тижневий марафон «Мама в темі» до Дня матері, який в Україні святкують 10 травня.

«В умовах карантину й неможливості проводити масштабні події та заходи у нашому місті, хочемо, щоб люди не втрачали оптимізму, жили активним соціальним життям, мали можливість ознайомлюватись із цікавим контентом, не забували про важливі цінності. А в День матері хочемо нагадати всім про важливість мами в житті дитини та познайомити громадськість Луцька із відомими мамами міста», – зазначили у департаменті.

Героїнею сьогоднішнього дня стала Ірина Констанкевич, народна депутатка Верховної ради України VIII та IX скликань, мама Соломії та Ореста.

– Пригадайте смішний епізод материнства.

– Допоки росли наші діти, траплялося чимало кумедних історій. Переважно, вони добрі, теплі і сімейні. І оскільки наші діти вже подорослішали, Оресту майже 28, Соломії – 21, тому розкажу якусь невинну. Орест якось дуже рано зрозумів свою українську ідентичність. Можливо, тому, що влітку ми возили його на Сумщину до другої бабусі, а там, переважно, розмовляли на вулиці російською мовою. І він відчував свою мовну інакшість… Як би там не було, якогось дня чоловік повернувся з роботи і зі словами «Привєт, сина!» хотів його обняти. А той насупився і на повному серйозі випалив «Ще раз скажеш мені "привєт", я тебе буду називати "папа"». Моє філологічне єство торжествувало, а як мама – тішилася невимовно своїм сином.

– Якою була ваша перша думка після народження дитини?

– Коли народився хлопчик, і мені про це сказали, перша думка – як це хлопчик? Мала ж бути дівчинка. А вже наступна, чи не застудиться він на тому столі… І далі уже всі думки концентрувалися лише на ньому. А коли народилася Соломійка, це все було інакше – швидко, легко – і тому подякувала Богу за таке щастя.

– Яку б пораду ви дали б майбутній мамі?

– Поради – справа невдячна. Тому лише побажаю молодим мамам насолоджуватися сповна цим щастям. Кожен день життя дитини – неповторний.

– Які є категоричні заборони у вихованні?

– Категорична заборона – не травмуйте своїх дітей: фізично, психологічно, вербально, будь-як… Травма має ефект бумеранга. Повернеться і вдарить боляче.

– Які у вас улюблені сімейні локації у Луцьку?

– Ми любили гуляти містом, в парку, на вихідних ходили в ляльковий театр.

– Чому вас навчили діти?

– Наші діти вчили і вчать цінувати час, дивитися на світ із широко відкритими очима, навчили любити, берегти один одного. Наші діти – це найкраще, що ми дали світу. І чим більше ми інвестуємо в наших дітей, тим більше збагачуємося самі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «МАМА В ТЕМІ»: ЛУЦЬКА ЖУРНАЛІСТКА РОЗПОВІЛА, ЯК ЇЇ ЗМІНИЛО МАТЕРИНСТВО

Стежте за нашою рубрикою, діліться власним досвідом у коментарях та найголовніше – любіть своїх матусь!

2
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter