«Мама в темі»: луцька радіоведуча розповіла, як стати другом дитині

10 Травня 2020

Департамент сім’ї, молоді та спорту Луцької міської ради продовжує тижневий марафон «Мама в темі» до Дня матері, який в Україні святкують 10 травня.

«В умовах карантину й неможливості проводити масштабні події та заходи у нашому місті, хочемо, щоб люди не втрачали оптимізму, жили активним соціальним життям, мали можливість ознайомлюватись із цікавим контентом, не забували про важливі цінності. А в День матері хочемо нагадати всім про важливість мами в житті дитини та познайомити громадськість Луцька із відомими мамами міста», – зазначили у департаменті.

Героїнею сьогоднішнього дня стала Вікторія Жуковська, радіоведуча «CID FM», мама-друг Тимофія.

– Пригадайте смішний епізод материнства.

– Лягли ми якось спати, а серед ночі не знайшла Тимофія у його ліжечку. Ледь не посивіла. Згодом знайшла його під ним, бо, бачте, йому було спекотно. Прив’язувати ніхто його вночі не став, але ковдру під ліжком стали залишати – про всяк випадок.

– Якою була ваша перша думка після народження дитини?

– «Біда» дівчатам, хай готуються!

– Яку пораду ви дали б майбутній мамі?

–Насолоджуйтеся кожним моментом тиші і спокою, бо поки у вас не народилося дитятко, маєте канікули. Потім буде спершу важко, але це таке щастячко! Прислухайтеся до своїх діток. Якщо вони хочуть стрибати по калюжах, взуйте гумові чоботи і стрибайте разом із ними. Не забороняйте дитині робити щось, не замінивши це чимось іншим. І просто обіймайте їх частіше, діти дуже відчувають ваш внутрішній спокій.

– Які категоричні заборони у вихованні?

– Уникайте слів «не можна». Занадто часте вживання слова «ні» призводить до того, що ці слова втрачають свою значущість для дитини. Не забороняйте дітям виражати емоції та почуття. У кожній сім'ї є свої табу, тобто, суворі заборони, які не можна порушувати ні за яких обставин. Наприклад, «не можна обзивати маму» або «не можна відкривати двері незнайомцям». Те, що в одній сім'ї сприймуть цілком нормально, в іншій вважають неприйнятним.

– Які улюблені сімейні локації у Луцьку?

– Парк «Дубки» на ЛПЗ, який вже незабаром приведуть до ладу. Ми часто там гуляємо, час від часу прибираємо, взимку катаємося на санчатах, навесні збираємо хрущів, влітку тішимося прохолодою.

– Чого вас навчила дитина?

– Дуже легко потрапити у пастку, тестуючи себе на «ідеальність», порівнюючи свою особу з іншими батьками чи дитину з її однолітками. Не треба так. Всі ми різні. Хтось любить математику, хтось – гарний атлет, хтось – солоденький, а хтось – та ще перчинка. Будьте чесними зі своїми дітьми. Подекуди прямолінійними. Але любіть у них все! Бажаю, аби і до вас підійшла одного разу ваша дитина і сказала: «Я не можу визначитися – друг ти мені чи мама?!».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «МАМА В ТЕМІ»: МАТИ ЧОТИРЬОХ ДІТЕЙ РОЗПОВІЛА, ХТО НАВЧИВ ЇЇ ЛЮБИТИ

3

Читати ще

Додати новий коментар

Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter