«Мама в темі»: луцька блогерка розповіла про материнство і виховання дітей

04 Травня 2020

Департамент сім’ї, молоді та спорту Луцької міської ради розпочав тижневий марафон «Мама в темі» до Дня матері.

«В умовах карантину й неможливості проводити масштабні події та заходи у нашому місті, хочемо, щоб люди не втрачали оптимізму, жили активним соціальним життям, мали можливість ознайомлюватись із цікавим контентом, не забували про важливі цінності. А в День матері хочемо нагадати всім про важливість мами в житті дитини та познайомити громадськість Луцька із відомими мамами міста», – зазначили у департаменті.

Героїнею сьогоднішнього дня стала Ірина Дяченко – успішна луцька блогерка, відома фотографиня, художниця, мама двох діток.

– Пригадайте смішний епізод материнства.

– Проаналізувала, що часто це моменти форс-мажорів. Ще пригадується один випадок, коли я вже народила меншого і годувала його, а старша, користуючись моментом (я не могла до неї встати і проконтролювати), дістала цілу пачку дитячого харчування і ходила посипала ним цілий будинок. Потім було цікаво і смішно збирати, і хоч як я її просила та вмовляла під час процесу не робити цього, вона продовжувала. Після таких випадків ти вчишся мудрості, що коли не можеш вплинути на ситуацію, все, що залишається, – це сміятися. Подібні смішні ситуації частенько бувають.

– Якою була ваша перша думка після народження дитини?

– Це важке питання. У мами одразу після народження дитини ще зашкалюють гормони. Точно було багато думок про те, що починається новий період у житті.

І однією із перших думок було: «Я маю своє продовження, я найщасливіша жінка у світі».

– Яку б пораду ви дали б майбутній мамі?

– Порада майбутній мамі – висипатися! Цю пораду давали і мені, але я нею нехтувала. Мені здавалося, що мені важко ходити вагітною, до того моменту, поки не народилась дитина. А оскільки їх зараз двоє, то моя найбільша радість зараз - це справді просто висипатися! Тому раджу майбутнім мамам висипатися і набиратися сил перед новим цікавим етапом у житті.

– Які категоричні заборони у вихованні?

– На мою думку, потрібно виховувати не дітей, а себе. Тоді буде результат. Діти беруть приклад з першу чергу з вас, з ваших моделей поведінки, копіюють все – манери, звички, навіть міміку. Тому завжди, коли хочеться змінити дитину, попрацюйте спершу над собою.

– Які улюблені сімейні локації у Луцьку?

– Вулиця Лесі Українки з її приємною атмосферою, затишними локаціями, зручно, що там є багато лавочок. Також люблю виїжджати за місто, неважливо у який ліс, головне, щоб на природі і щоб було свіже повітря. В плані закладів – коли є діти, то в першу чергу звертаєш увагу на місця, де є стілець для годування та дитяче меню.

– Чому вас навчили діти?

– Терпінню. І самоконтролю. Після народження дітей ти починаєш розуміти, що несеш відповідальність не лише перед собою за свої слова та вчинки, а і перед дітьми. Тому почала ще більш уважно стежити за собою, своїми емоціями і діями. Діти – величезна мотивація бути ще кращою і більше встигати. Це і про самоконтроль, і про терпіння водночас.

Стежте за нашою рубрикою, діліться власним досвідом у коментарях та найголовніше – любіть своїх матусь!

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «БУДЬ ВИЩЕ ЦЬОГО»: ЛУЦЬКА БЛОГЕРКА РОЗПОВІЛА, ЯК РЕАГУЄ НА ХЕЙТЕРІВ

2
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter