Успішно!

біхелсі

Луцькі тати: Вадим Коцага із синами

«Таблоїд Волині» познайомить читачів із луцькими татусями, які вміють ловити щасливі миті батьківства та знають найпотаємніші мрії і секрети своїх чад.

Текст: Юлія ФІНКОВСЬКА

Фото: Сергій МАТВІЙЧУК

Дитина перебуває 9 місяців у лоні матері, найчастіше саме «мама» стає її першим словом. Втім, не так часто згадують тих, хто бігає містом о першій ночі в пошуку ананасів з крейдою для вагітної дружини, а потім спритно ховає на важливих переговорах помальовані дитячими каракулями офіційні документи.

«Таблоїд Волині» познайомить читачів із луцькими татусями, які вміють ловити щасливі миті батьківства та знають найпотаємніші мрії і секрети своїх чад.

Цього разу гостем рубрики став волинський спортсмен Вадим Коцага,  у родині якого виховують справжніх маленьких чоловіків. Він розповів про батьківство, виховання, багатодітну сім’ю та підтримку своїх синів.

1

 

***

Незважаючи на те, що у Вадима двоє дітей від першого шлюбу та трійко від другого, він каже, ніколи не планував ставати багатодітним батьком, хоча взагалі щастя батьківства пізнати дуже хотів.

«Не думав, що матиму багато дітей, але батьком бути планував, звісно. Всі до того рано чи пізно приходять.Для всього має бути свій час. Якщо твій час прийшов, ти маєш стати батьком. Якщо ні, залишаєшся одинаком. У мене, як бачите, не вийшло стати одинаком, став багатодітним батьком», – сміється спортсмен.

1

1

Себе називає суворим та авторитетним батьком, адже у великій родині просто необхідно усе тримати під контролем.

«Діти його вважають суворим. Якщо вони, наприклад, мене не слухаються взагалі, то я кажу, що дзвоню до тата. Інакше з ними ніхто не справиться, тільки тато. Мамі вже ніхто не дзвонить. Якщо вони там щось наробили в школі або не слухаються, дзвонять татові або кажуть, що подзвонять, і все припиняється. Нещодавно старший Адріан каже: «Тихо-тихо, батя дзвонить!», – ділиться дружина Олена.

1

1

Разом з тим, Вадим переконаний, що дітей треба розуміти і ставитися до них, як до рівних собі, здатних на власні рішення та вчинки:

«Розуміння дітей – найцінніше. Буває таке, що втрачається зв’язок з дітьми, коли їх багато часу не бачиш. Одразу ж втрачається й розуміння. Це той момент,  який можна назвати «сісти на шию і ноги звісити». Коли ти спілкуєшся з дітьми нормально, то вони по інерції сідають на шию, але вже стають м’якшими. Головне — це реальний зв’язок. Дітей треба підштовхувати, чимось зацікавлювати. Буде зв’язок, і діти будуть нормально все розуміти».

1

Адріан, Кирил, Максимко – активні, жваві та дуже різні за темпераментом і вподобаннями хлопчики. Вони ще точно не знають, ким стануть, коли виростуть, але турботливий батько уже планує їхнє майбутнє.

«Поки що ситуація незрозуміла, але скоріш за все діти будуть навчатися за кордоном. У мене старший син Стас навчався в Польщі з 14 років. Ми зробимо все, щоб дитина навчалася там, де захоче, але це перш за все має бути бажання самої дитини. Стас, наприклад, спочатку загорівся бути авіамеханіком. За рік він зрозумів, що це не його, і  змінив спеціальність. Ми не були проти. Головне дитині не перечити.

Якщо дитину змушувати, то нічого гарного з цього не буде. Дитина має сама загорітися. Потім Стас навчався в Лодзі у Вищій школі спортивної майстерності, закінчив її, але  сказав: «Все це добре, але я виберу, мабуть, собі творчий шлях». В підсумку він відкрив найбільшу в області тату-студію, зібрав найкращих майстрів до себе. За кордоном перспектива більша зараз, але поки діти виростуть, є надія, що й в Україні буде теж так», – розповідає Вадим.

1

Найефективнішим методом впливу та переконання дітей у сім’ї Коцаги вважається спокійний діалог, але батько зізнається, що часом доводиться і підвищити голос, аби його почули і зрозуміли.

За щільним спортивним графіком Вадимові не так часто вдається проводити із дітьми час, але він намагається брати їх з собою на змагання, щоб на максимум використовувати кожну вільну хвилинку.

1

1

Каже, підтримка дружини і дітей надихає на нові перемоги, а сини завжди гаряче вболівають за батька.


1

1

«Головне – це довіра і бажання дитини. Ніколи не треба змушувати її йти тим шляхом, який ти вибираєш. Дитина має вибрати, вчитися бути відповідальною за своє життя і майбутнє, а ти повинен тільки підштовхнути її у відповідний момент», – ділиться секретом усвідомленого батьківства Вадим Коцага.

***

Передрук без згоди Таблоїда Волині заборонений.

Додати новий коментар