Ірина Берлач поділилася секретами «Нашого Краю»

28 Березня 2016
Текст: Наталка ПАХАЙЧУК

Подорожуючи Україною, та й закордоном, завжди мимоволі «чіпляєшся» поглядом за знайомі вивіски магазинів, назви товарів на полицях. У чужій обстановці воно усе стає вдесятеро ріднішим.

Для волинян, без сумніву, таким «маячком»-нагадуванням дому є бренд «Наш Край». Супермаркети цієї мережі, яких зараз понад дві сотні, працюють в усіх куточках країни. І завдяки цьому жовто-червоний фасад свого «домашнього» супермаркету вдається зустріти в чужих містах.

«Таблоїд Волині» поспілкувався з генеральним директором мережі – Іриною Берлач, жінкою, яка вже п’ять років керує мережею, а в самій організації працює ще із 2002 року.* * *

Третій рік поспіль мережа супермаркетів «Наш Край» входить у трійку лідерів за кількістю торгових закладів. Секрет успіху у тому, що у нас є великий досвід роботи на цьому ринку, є команда професіоналів і чітка стратегія. Ми завжди ставимо перед собою амбітні плани. Чим вища планка, тим легше її досягнути. Як сказав Пабло Пікассо, все, що можна собі уявити, – це реально. Тож плануємо у цьому році відрити 100 нових магазинів.

* * *

Сьогодні магазини «Наш Край» працюють у 17 областях України. У 2016-му ми плануємо розвивати мережу у центрі, на півдні, півночі та частково на сході. Маємо багато звернень від тамтешніх підприємців. Є торгові точки, приміщення, де просто проситься така мережа, як «Наш Край». Справа в тому, що ми відкриваємо магазини формату «Експрес» та «Біля дому» площею від 60 до 200 квадратних метрів. Саме таку площу можна дати в руки людині, яка не має досвіду в торгівлі, але має бажання стати власником успішного бізнесу та володіє початковим капіталом. Під такі заклади підбираємо асортимент, наладжуємо процеси, і людині залишається тільки ними управляти.

[caption]
На врученні подарункових сертифікатів у луцькій гімназії №21 кращим школярам в межах соціального проекту «Мегамозок»[/caption]

* * *

Маленький магазин за два кроки від дому завжди буде затребуваний. Розмістити його легко у будь-якому приміщенні, навіть у житловому будинку. Таких площ є більш, ніж достатньо. Також люди йдуть у такі маленькі магазини по домашню атмосферу, свіжі продукти, які практично постачаються щодня, швидке та якісне обслуговування, що не може не подобатися покупцям. Згідно з опитуванням споживачів, найвищі бали отримує саме якість обслуговування, а потім уже ціна, асортимент і т. д.

* * *

На початку 2015 року була справжня паніка як у покупців, так і в рітейлерів. У магазини по кілька днів не постачалися товари соціального значення, адже на той час саме вони найбільше користувалися попитом. Постачальники і виробники не були готові до цього. Поступово ситуація налагодилася, та споживання перерозподілилося в сегмент дешевої і середньої цінової категорії продукції. З магазинів почали зникати товари преміум-сегменту. Були товари, які стали неактуальними через високу ціну, були й такі, котрі стало просто неможливо привезти через проблеми на митниці, і вони покинули полиці магазинів.

* * *

Для покупців країна-виробник має значення. «Наш Край» – одна з перших мереж, яка переглянула свій асортимент і виключила близько 75% російських товарів зі свого переліку. Російські товари замінили імпортними та українськими аналогами. На сьогодні жоден новий товар, вироблений в Росії , не потрапляє на полиці магазинів мережі.

[caption]
Ірина Берлач вболіває за колег під час хокейного турніру, який група компаній «VolWest Group» (куди входить «Наш Край») організовує щороку[/caption]

* * *

Асортимент наших магазинів ментально-регіонально адаптований. Адже довіра до місцевого виробника завжди вища. Під такі товари ми відводимо від 10% до 70% площі на своїх полицях. Тому де б не відкривали свої торгові заклади, ми радо співпрацюємо з місцевими виробниками. Такі товари виділяємо цінниками: «місцевий виробник», «купуй волинське», «купуй рівненське» і т. д. Запрошуємо всіх покупців придбати товари, вироблені в рідному куточку їхніми земляками, в магазинах «Наш Край».

* * *

На сьогодні мережа «Наш Край» розвиває чотири власні торгові марки: «Наш Край», «Арія», «Зерниця», «Пані Фаня». Ми пропонуємо покупцям близько 300 найменувань товарів у 50 категоріях. У планах на 2016 рік запустити ще дві нові ВТМ у бакалії та промисловій групі. Продукція ВТМ мережі «Наш Край» – це гарантовано перевірена якість і оптимальна ціна.

* * *

У 90% закладів мережі працюють міні-пекарні. Ми пропонуємо покупцям лише свіжу запашну випічку, що виготовляється з натуральних продуктів за власними рецептами. Нещодавно відкрили «Власну кондитерську», фішкою якої є висока якість. Свідчення цього – термін придатності наших тортів, тістечок – 3-5 днів. «Печемо, як для себе!» – принцип нашої роботи.

[caption]
Інтернет-магазин «Наш Край» у 2015 році став кращим інноваційним проектом, а Кондитерський цех мережі супермаркетів «Наш Край» – кращим Startup-ом року групи компаній «VolWest Group»[/caption]

* * *

Інтернет-торгівля продуктами харчування в Україні ще мало розвинута, але аудиторія споживачів, що цінує та економить свій час, із кожним днем зростає. У європейських країнах обсяги продажів продуктів онлайн сягають до 13% від загального товарообороту. Ми поки що на початку цього шляху і за такий короткий термін перебування на ринку інтернет-торгівлі важко говорити про якісь вражаючі результати, хоча є позитивний тренд. Наприкінці 2014 року ми відкрили інтернет-магазин у Луцьку у форматі «замов – приїдь забери». Потім запропонували покупцям замовлення з доставкою. На сьогодні такі магазини працюють у Луцьку, Ковелі, Камені-Каширському, Рівному, Радивилові, Івано-Франківську, Дрогобичі, Чорткові та Чернівцях. Розвивати інтернет-торгівлю будемо в обласних і районних центрах, де представлені наші магазини. Тож тепер чекаємо покупців і в онлайні.

* * *

У цьому році працюємо над удосконаленням бонусної програми. Зараз проводимо тестування додаткової послуги «Харчовий баланс». Програма аналізуватиме набір продуктів, який традиційно купує покупець, що користується бонусною карткою «Наш Край», і радитиме, які продукти додати до свого кошика, щоб збалансувати своє харчування. Згідно з цими порадами кожному покупцю будуть надаватись персоніфіковані пропозиції щодо придбання тих чи інших акційних товарів.
0
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter