Як жителька Маневичів пише картини за допомогою кави

23 Січня 2019

Вчителька НВК «Маневицька ЗОШ І–ІІІ ступенів № 2-гімназія» Оксана Ходорчук практикує оригінальну техніку створення малюнків: свої картини жінка пише за допомогою кави.

Про своє цікаве мистецтво маневицька вчителька розповіла газеті «Волинь».

На 22 картинах виставки «Маневичі в ароматі кави» — вишукані й величні храми, школи, залізничний вокзал та адміністративні споруди.

«А почалося все із чашечки ароматного напою», — усміхається Оксана.

Спочатку, каже, використовувала лише один сорт кави, нині ж, після кількох місяців творчих еспериментів, їх у художниці вже чотири. Пані Оксана захопилася технікою кавового живопису минулої весни.

«І сама не знала, що цим напоєм можна творити такі чудеса. На майстер-класі в Луцьку побачила, як можна малювати ним силуети-плями та світлотіні. Зацікавилася, а приїхавши додому, створила кілька робіт. Але плямовий стиль — не мій. Хотілося передати чіткість деталей, затишок, гармонію. А оскільки я викладаю історію й образотворче мистецтво, вирішила якось поєднати це в малюнках».

Художниця зазначила, що в Маневичах чудова архітектура, і біля кожної будівлі — ялинки, які надають картинам особливого шарму.

«Передати об’ємні дерева мені не одразу вдалося, — лише коли спробувала зробити це пінистою кавою. Можливості напою під час роботи проявлялися щоразу більше. Придивившись, можна побачити, яка з картин була намальована першою, а яка — останньою», — ділиться художниця.

«Не повірите, що усю цю маневицьку архітектуру малювала охоче за чашечкою кави. Вийшов своєрідний маршрут селищем. Змальовані із чорно-білих ксероксів кавові картини наче оживають. А завдяки заварній каві та клею ПВА можна зробити ще й інші художні деталі, нерівності поверхні», — розповідає пані Оксана.

Майстриня досягає реалістичності малюнка завдяки особливому способу нанесення кави — ​поетапному нашаруванню кольору. Тому робота не псується, бо коли намалювати її за один раз, зображення просто поцвіте. Кавові шедеври художниця створює вдома, а на уроках декоративно-прикладного мистецтва навчає техніки кавового живопису і своїх вихованців. Її учні займають призові місця на обласних конкурсах.

«Дуже приємно відчувати підтримку колег й адміністрації школи, — додає Оксана Ходорчук. — Допомагали, підбадьорювали під час підготовки виставки. Учителі англійської виготовили милих ангеликів, котрі мовби оберігають кожну з робіт. Колега Ірина Дерлюк написала баладу-подорож про зображені на малюнках місця, багато зусиль доклали гуртом, аби все гарно оформити і розмістити».

А в планах художниці — творчі експерименти та підготовка історичного альбому, який розповідатиме про минуле та сьогодення маневицьких архітектурних споруд, намальованих кавою.

2

Читати ще

Додати новий коментар

Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter