Як волинянки підкорюють європейські подіуми та глянці. ФОТО

21 Липня 2019

На головному фото: Ninel Chanel
Текст: Лада ДИМНА

Ми замовляємо одяг європейських брендів, гортаємо сторінка за сторінкою сайти фешн-будинків, шукаємо часто дефіцитні речі через баєрів. І так рідко навіть здогадуємося, що на обкладинці тих же каталогів можуть бути дівчата з сусідньої вулиці.

Українки можуть стати моделями та працювати в Римі, Мілані, Парижі, Мадриді, тощо. Вже зовсім не страшно шукати контракти в Європі, адже українці можуть поїхати та побачити ці ж міста і країни ще до того, як складатимуть валізи на роботу.

Модель – це професія, яка не лише дозволяє, а й вимагає від дівчат роботи в різних країнах, бо саме різноманітний досвід формує ідеальне портфоліо, з яким можна і в Chanel, і в Balenciaga. Нелегального моделінгу в Європі не існує, жоден відомий бренд не ризикне авторитетом, адже хороші моделі завжди мають законні підстави для роботи.

Чи користуються попитом українки на європейському модельному ринку, чим він відрізняється від популярного азійського, яка принципова різниця між роботою в Китаї та, наприклад, Франції – ці питання ми розглянемо у публікації.

«Таблоїд Волині» розпитав у засновниці модельного агентства MZM про те, як потрапити на європейський подіум. Марина Занюк постійно навчає моделей у Луцьку та в подальшому сприяє укладанню контрактів моделей в Азії та Європі.

«На європейський ринок потрібно йти вже з досвідом. Для того ми спочатку шукаємо контракти в Азію. Тому що в Європі ніхто пояснювати, що таке моделінг на практиці не буде. Ти повинен вже знати, як добиратись на кастинг, поводитись на них і «брати», подобатись клієнтам», – розповідає Марина.


Важко на глобусі відшукати модельну столицю, в якій не працювали моделі Марини Занюк, тож засновниця модельна агентства розповідає, що робота моделлю в інших країнах – це не завжди на місяці. Проте, навіть якщо дівчина їде на тиждень моди в Мілан чи Париж і працюватиме там кілька днів, документи, віза, контракт все одно потрібні.


«Моделі MZM працювали і працюють в багатьох країнах. Якщо брати Азію це: Японія, Китай, Корея, Сінгапур, Тайвань, Тайланд, Індонезія, навіть були в Індії. Також такі країни як Ліван, Туреччина та ОАЕ мають гарно розвинений моделінг. В Європі це: Італія, Іспанія, Франція, Англія, Греція, Португалія, Німеччнина. Перші контракти для нью-фейсів (нові обличчя – дівчата, які лише починають роботу в модельній сфері, не мають великого портфоліо) тривають 3 місяці. Далі можуть бути і 1-2 місяці. І «дайрект букінги», коли модель летить на конкретну роботу чи fashion week», – додала Марина Занюк.

З моделями працюють букери. Це люди, які напряму спілкуються з модельними агентствами та інколи навіть замовниками з інших країн. Букери постійно контактують з моделями, знають кілька мов.

Ми поспілкувалися з Ольгою Соловей, яка багато років працювала в модельній сфері у Тайланді, а тепер підшуковує контракти для моделей з Луцька в Цілому світі. На наше запитання про різницю між роботою в Китаї та Європі Ольга розповіла багато цікавого.

Загалом, за словами Ольги, котракти схожі між собою, в Європі вони містять трохи більше вимог, система штрафів за недотримання умов договору жорсткіша, завжди слід бути у формі, слідкувати за зовнішнім виглядом та поведінкою, манерами, не спізнюватися. Особливу увагу приділяють знанню англійської. Деякі агентства навіть прописують це окремим пунктом, і якщо модель приїхала з рівним нижче середнього, можуть і зовсім від неї відмовитися. Також ми розпитали про типажі моделей, які користуються популярністю в різних країнах.

«Як недавно сказав наш іспанській колега «to hard to explain, its just a feeling». От так воно і є, дуже особливо і по-різному, якщо Азіати зараз просять виключно бейбі фейс, то Європейці більше звертають увагу на ріст параметри та риси обличчя, також доволі популярною є нестандартна краса та типажі, що на перший погляд можуть здаватися зовсім не модельними. Персоналіті теж грає супер-важливу роль, всі хочуть працювати з ввічливими приємними моделями які вміють себе поводити з посторонніми людьми і завжди бути професійними», – розказала Ольга про сучасний стан модельного ринку.

У кожної європейської країни свій перелік необхідних паперів для працевлаштування.

Якщо ж модельна кар’єра дівчини лише на старті, їй все ж пропонують звернути увагу на Азію, називаючи її школою життя. Роботи там більше, зйомки трудомісткі, конкуренція чимала. Багато європейських модних сайтів та глянців на кшталт Vogue і ELLE не ігнорують фешн-фото та презентації Піднебесної.

Серед відомих у світі моделінгу вихованиць агентства MZMNinel Chanel. Саме з таким іменем всі знають модель. Нам дівчина розповідала про свою роботу просто в перерві між постійними зйомками, зустріти дівчину вдома – рідкість. Різниця між Азією та Європою, стверджує Ninel Chanel, досить суттєва.

«Кастингів у Європі дуже багато. І кожного дня потрібно планувати куди і коли поїхати, адже ти сам шукаєш місця. Моделей на кастингах дуже-дуже і дуже багато. Завжди треба бути впевненою в собі, тому що часто буває, коли ти приходиш на кастинг, на тебе криво дивляться, обговорюють . На це уваги звертати не потрібно, тому що конкурентки здебільшого цього і прагнуть, щоб ти пішла геть. Під час тижнів моди на кастингу може бути і 50, і 300 моделей», – ділиться особливостями роботи Ninel Chanel.

Кожна дівчина, окрім досвіду, фото, контрактів, має унікальний характер, свій модельний почерк, тож у героїні матеріалу цікавимося, як досягти успіху.

«Я не можу навести правила, дотримуючись яких можна стати популярною. Підкорити Європу приїжджають мільйони високих, худих, гарних дівчат, які не досягають нічого. Мені здається, за останніх пару років модельний світ дуже змінився. І я вважаю, на краще. Колись моделі були просто гарними дівчатками, яким треба було дефілювати і позувати перед камерою з закритим ротом. Ніхто не звертав уваги на інтелект і personality. А зараз кожен дизайнер та кастинг-директор прагне побачити в кожній особистість, щось таке що відрізняє від всіх інших, людину з власною думкою. Дівчаток 90-60-90 дуже-дуже багато, і просто параметри і краса зараз не головне. На кожному кастингу я спілкуюсь з багатьма людьми, всі намагаються дізнатись мою life-story, хто я і що я. Тому моя порада, для всіх хто хоче бути моделями: просто бути самим собою і не боятись сказати, хто ви. Треба любити те, що ви робите, і вкладати туди всі сили і душу. А тоді вже напевно хтось вас і помітить», – ділиться своїм досвідом модель.

Тож моделям, які хочуть працювати в Європі, треба вірити в себе і працювати над знанням мови, вдосконалювати позування та дефіле, дбати про фігуру, бути в тренді, але в цей же час не загубити свою особистість. Не менш важливо вчитися у професіоналів і працювати з ними, тоді модельна Європа – відкрита.

***
Використання цього матеріалу без дозволу редакції «Таблоїд Волині» заборонене. Авторські права захищені українським і міжнародним законодавством. Під «використанням» мається на увазі повна або часткова републікація цього матеріалу на сторінках інших інтернет-видань (окрім соціальних медіа). Щодо використання матеріалу пишіть на редакційну електронну адресу [email protected].

1
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter