Відомий лучанин отримав стипендію Президента України
Його діяльність відзначається як приклад того, як сучасна енергія та ідеї можуть змінити культурний простір.
22 Квітня 2025
Успішно!
Лідер гурту «Тартак» та проекту «Був'є» уродженець Луцька Олександр Положинський розповів про місце мобільного телефону в його житті і про людей, з якими він говорить найчастіше.
Лідер гурту «Тартак» та проекту «Був'є» уродженець Луцька Олександр Положинський розповів про місце мобільного телефону в його житті і про людей, з якими він говорить найчастіше.
Про це написало видання «Новое время».
«Я довго відмовлявся від мобільного телефону, вважав його втручанням в особисте життя. У моєму оточенні я одним з останніх завів мобільний, до того ж, підштовхнули мене до цього кілька неприємних випадків.
Якось узимку я прийшов у гості, не зміг зайти в під'їзд через непрацюючий домофон і з півгодини мерз надворі. А потім ми виїжджали на концерт, довго не могли знайти один одного, затрималися. Крім того, запізнення на саунд-чек означає або його скасування, або затримку саунд-чеку колег. Тоді я зрозумів, що мобільний все-таки потрібен, і з 2003 року почав ним користуватися.
Однією з перших переваг для мене стала можливість фотографувати, що я люблю. Крім того, з мобільного зручно виходити в інтернет, коли немає Wi-Fi. Але головне – це диктофон для запису творчих ідей і нотаток. Я вже забув, як писати ручкою, а найсвіжішим паперовим чернеткам моїх пісень не менше десяти років.
Із-поміж додатків я часто користуюся Google Maps, які, на відміну від GPS-навігаторів, ніколи мене не підводили, а також Приват24. Раніше я напружував банківськими справами інших – менеджерів, директорів. А з додатком оцінив, як зручно оплачувати комуналку без черг, купувати квитки, не виходячи з квартири, переказувати гроші.
А ще з мобільним пов'язана історія створення пісні «Стільникове кохання». Вона якраз про часи, коли тільки-но з'явився мобільний зв'язок – з неідеальним покриттям, дорогими дзвінками і дешевими есемесками. Одного разу ми довго листувалися зі знайомою, і раптом через годину спілкування вона пише, що не всі мої SMS коректно відображаються. Тоді я подумав: добре, що ми не обговорюємо щось серйозне. А якби я був безнадійно закоханий і зізнався у коханні? Вона б щось неправильно зрозуміла, я б неправильно витлумачив її відповідь, і сталася б трагедія... Це наштовхнуло мене на ідею для пісні, яку досі багато хто знає і любить.
Обрані номери
Батьки. На першому місці, звісно, батьки. Ми зідзвонюємося раз на тиждень, іноді частіше. До того ж, я не ділю їх на тата і маму: коли вони разом, телефон переходить з рук у руки. Хоча у батьків є сучасні месенджери, телефонні розмови для них звичніші. Їм так зручніше, а мені приємно чути їхні голоси.
Далі ранжувати складніше. Серед колег, з якими я регулярно спілкуюся, – Антон Єгоров, гітарист гурту «Тартак». Вся група радиться з ним з організаційних питань: про репетиції, виїзд на концерти. Він у нас – як голова профспілки. Часто обговорюємо творчість, адже Антон бере активну участь у написанні нових пісень.
У рамках проекту «Був'є» часто телефоную його співзасновнику і музичному ідеологу Роману Сороці. Він же – власник і керівник студії, де проект записується. Через нього спілкуємося з іншими учасниками проекту. З Романом і Антоном ми частіше спілкуємося по телефону, ніж у месенджерах: так зручніше вирішувати численні нагальні питання.
Олександр Мірошник, старий друг. Ми познайомилися, коли жили в одному дворі в Луцьку. Мені було чотири роки, а йому – п'ять. Тепер він теж у Києві, і коли ми збираємося зустрітися компанією старих друзів, то зв'язуємося через Олександра.
Організатори концертів. Це люди ділові, у них мало часу і багато запитань, які потребують негайного вирішення. Тому вони частіше телефонують, ніж пишуть. До того ж, на концертних майданчиках – не завжди хороший інтернет.
Довідково:
Олександр Положинський народився у 1972 році в Луцьку. Закінчив Луцький технічний університет за спеціальністю «Економіка підприємства». З ранніх років виступав на сцені у всіляких амплуа. У 1996 році заснував гурт «Тартак», став його лідером, вокалістом, художнім керівником, співпродюсером і автором пісень. У 2014 році створив і очолив музичний проект «Був'є». Лауреат премії Василя Стуса. Ведучий програми «Звуки» про на Радіо НВ.