• банер чікос

Хата для роботи: кабінет мера Луцька Миколи Романюка

02 Березня 2015
«Робоча оселя» міського голови Луцька Миколи Романюка візуально ділиться на три частини.

Перша ‒ для зустрічей з гостями мера та робочих нарад. Вона розташована під правою від входу стіною. Тут стоїть великий стіл, над яким висить триптих Олександр Дишка. Картина створена в 1996 році. За цим столом мер приймає гостей міста, проводить переговори.
Друга частина розташована посередині кабінету. Центр кабінету ‒ абсолютно робочий простір із мінімумом «неробочих» речей. Тут стоїть стіл Миколи Романюка.У цій частині впадають в око три телефони. Кожен із них має спецпризначення: для зв’язку у приміщенні міської ради та вихід «в місто»; зв’язок із облдержадміністрацією та обласними структурами; урядовий зв’язок, для дзвінків Президенту, керівникам міністерств, Верховної Ради.
А ще на столі є комп’ютер. На моніторі прилаштували вимогу сьогодення ‒ веб-камеру. Також тут можна подивитися трансляцію з камер, встановлених в Центрі надання адмінпослуг.

На столі не так і багато робочих паперів. Все через те, що в Романюка немає творчого безладу, документи розкладені у папки та шухляди. Головним документом столу мер називає план на тиждень, в якому розписаний його графік.Зліва лежать папки з міськими проектами, над якими працює мер. Їх було більше, але частину проектів міський голова виконав і відніс ці папки до архіву.Третя частина кабінету позбавлена робочого духу і заставлена шафами з сувенірами, книгами. А на тій, що в дальньому від входу куті, стоїть портрет Петра Порошенка. Поруч ‒ «Книга почесних громадян міста Луцька».
Інша шафа ‒ зліва від входу. Раніше вона була заставлена книгами, частина з яких була польською мовою. Але ці книги мер віддав школі №1, тому наповнює її заново.
Зараз в ній секція зайнята сувенірами, зокрема там є великі рукавички від Федерацій боксу України та Львівщини, сигнальний жезл залізничників з відкриття оновленого вокзалу, факсимільна копія Луцького Псалтиря, листівки «Імена Луцька».Також в цій шафі мер зберігає верхній одяг.На стінах кабінету висять портрет Лесі Українки та ікона.
В лівому дальньому від входу кутку прилаштували три прапори: України, Луцька та стяг з символікою ЄС.Цікаво, що на вікнах кабінету стоять пластмасові фішечки, які виявилися засобом захисту від прослушки. Цей захист потрібно вмикати під час розмови. Він створює перешкоди хвилям, які «підслуховують».Очікуваного захопливого краєвиду з вікон кабінету мера не побачив. Цьому заважають ялинки, які ростуть під ними. Видно лише частинку будинку на Кривому Валу та парковка під мерією.


Текст: Анатолій КОТЛЮК
Фото: Олег ГОРДІЮК
0

Читати ще

Додати новий коментар

Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter