Таблоїдний лайфхак: ТОП-10 моторошних фільмів на Хелловін
Вже зовсім скоро наступить улюблене багатьма свято – Хелловін, або Вечір усіх святих.
03 Жовтня 2024
Успішно!
Олена Кузьмич розповіла, як народився Хелловін
Кандидатка філологічних наук, експертка з висвітлення Програми «U-LEAD з Європою», редакторка ТСН.ua (1+1), майстриня Таро та вікканська жриця Олена Кузьмич розповіла, як зародилося свято Хелловін. Лучанка зізналася, що насправді все почалося не з гарбузів, а ріпи, а також розповіла моторошну історію про Джека-Ліхтаря.
Про це повідомили на фейсбук-сторінці студентського інформаційного порталу «Нівроку».
«Розпочати потрібно не з гарбузів, а з ріпи. Насправді потрібно повернутися назад. В основі Геловіну лежить кельтське свято Савань. Усе дуже просто: після завершення збору врожаю, забивали тварин для того, щоб вижити взимку.
Це певна ритуалістика, жертвоприношення. Зима в слов’янській культурі порівнюється зі смертю. І щоб вижити, жителі вирізали з ріпи ліхтарики. А далі ці світильники почали створювати й в інших країнах світу", – розповіла Олена.
Також вона додала, що з‘явилась в той період часу легенда про Джека-Ліхтаря, який бродив по світу з гарбузом замість голови та відбирав людські голови.
"Коли все перейшло до гарбузів? Коли ірландці імігрували в Америку. Ріпи у них не було, тож вони почали використовувати гарбузи, щоб вберегти себе", – пояснила вікканка.
Є три різних види започаткування Геловіну: кельтське, європейське та американське. В Америці це все й об‘єдналося у сучасне свято. До речі, 26 жовтня в США святкують День гарбуза.
"Геловін я не святкую. Я святкую Савань. Це мені більше до душі. Савань – це для мене вшанування померлих, мовчазна трапеза і дуже ностальгічний вечір. Колись мене подруги запрошували на вечірку Геловін, та я відмовилась. Бо це й вечір для мене означає дещо більше, ніж випити та посвяткувати», – ділиться Олена».