Чокери Лесі Українки, творчий безлад та кекси: школярі з волинського села відвідали ФФтаЖ. ФОТО

12 Червня 2019

Десятикласники школи села Зимне відвідали волинську столицю. У Луцьку дітям показали, що на них чекає після вступу до СНУ імені Лесі Українки на Факультет філології та журналістики. Зустріч з школярами та школярками відбулася 11 червня.

Хоч про вступ на якусь конкретну спеціальність задумувалися одиниці, але ФФтаЖ для дітей став першим знайомством з українською вищою школою. Учні 10 класу щороку в школі Зимного замість звичної навчально-виробничої практики отримують змогу ознайомитися з пропозиціями кількох вишів. Це – ініціатива завуча школи Олександра Гудима. Цьогоріч клас супроводжувала вчителька української мови

«Ми знайомимо десятикласників з пропозиціями освіти та роботи, які дають університети та підприємства. На філологічному факультеті ми вперше. Звичайно, філологічна освіта необхідна, бо без неї не можна реалізуватися. А ще ми хотіли показати, що філологія – це не лише про вчителя з червоною ручкою в руках. Це сучасні технології і нові можливості. Ці школярі точно всі не стануть абітурієнтами саме цього факультету, бо вподобання в них різні, але ця екскурсія має допомогти їм визначитися з своїм майбутнім», – розказала вчителька Світлана Дружук.

Під час екскурсії факультетом учні побачили кілька аудиторій, виставки фотографій, ознайомилися з поезіями студентів факультету та побачили особливе для студентів цього корпусу місце, креативний коворкінг. Студенти влаштовують тут справжнісінький творчий безлад, приносять сюди улюблені подушки, самотужки змайстрували меблі та частенько збираються тут на цікаві заходи або й просто на горнятко кави з друзями.

«Я вже давно думала про вступ на журналістику, потім відмовилася від цієї ідеї, а тепер знову задумалася над цією дитячою мрією. Факультет мені дуже сподобався, особливо коворкінг та розмальовані стіни в аудиторіях», – поділилася враженнями від факультету школярка учениця 10-го класу Катерина Войцешук.

«СНУ старий, але дуже красивий, а найбільше здивував мене музей просто в університеті. Тут чимало цікавих експонатів і є на що глянути», – поділилася ще одна учениця Катерина.

Потім декан факультету Юрій Громик розказав школярам про спеціальності та можливості, які дає факультет.

«Про наш факультет можна говорити дуже довго, але найважливіше те, що у нас справді цікаво. Я не візьмуся навіть приблизно озвучити кількість цікавих заходів, які проводимо щотижня. У нас гостювали відомі журналісти та громадські діячі, волонтери, а з письменників важко навіть пригадати, хто до нас ще не приїздив», – не без гордості розповідав Юрій Васильович.

До слова, все про спеціальності можна знайти на сайті університету, а свої запитання можна задати у Фейсбук чи Інстаграм.

Після презентації можливостей факультету для школярів організували презентацію проекту їх землячки, аспірантки факультету Ірини Дружук. Дівчина дослідила ужиткову мову та діалекти села Зимне. Гостям показала інтерактивну карту говірок Волині та кількох сусідніх регіонів.

Опісля молодь відправилася на екскурсію в Музей Лесі Українки. В СНУ імені Лесі Українки пам'ять про письменницю та її рід поважають, тут зберегли і листи, і одяг, і меблі родини Косачів. Учні зауважили, що Леся Українка, її сестра і мама були ще тими модницями, а серед збережених елементів гардеробу зауважили прикрасу, яку зараз ми називаємо «чокер».

Опісля екскурсії школярам запропонували познайомитися зі «смаком факультету» та організували для гостей із Зимного чаювання з кексам, які випекла викладачка факультету Ірина Левчук. Діти ж під час неформальної розмови ділилися враженнями та обговорювали ФФтаЖ, чимало з них добряче задумалися, чи нема в них філологічних задатків.

«Я приїхав сюди, щоб просто побачити, як навчають в університетах, а вийшло так, що й сам замислився про вступ на філологічний факультет», – зазначив Владислав Кислюк, школяр.

Багато яскравих світлин та нові знайомства повинні стати для школярів із Зимного мотивацією зробити правильний вибір, а на ФФтаЖі кажуть, що готові допомогти в цьому усім охочим та спраглим до володіння рідною та іншими слов’янськими мовами.














5
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter