BLOG на нічку: «Це було найщиріше "дякую!", яке я, мабуть, чула»

21 Вересня 2020

Сьогодні у традиційній вечірній рубриці «Таблоїда Волині» читайте зворушливу історію про добро та життєве призначення від Надії Рогозіної.

Розповідь відома лучанка опублікувала на своїй фейсбук-сторінці.

Якщо бажаєте побачити та свій блог на сторінках нашого інтернет-видання – надсилайте тексти на електронну пошту: [email protected].

***

Я йшла додому з університету. Натхнена і наповнена, з такою густою радістю, що, як мед розливається тілом.

Поруч з площею Ринок, навпроти Базиліки Пресвятої Діви Марії (ну все, вже і я, як справжня львів’янка, напрямки вказую церквами) стояв чоловік. Він голосно кричав якісь нероздільні звуки і махав руками на перехожих. Вони перелякано обходили його.

Я за звичкою хотіла обійти його подалі, як всі решта. А потім щось у голові дзенькнуло. «Я ж майбутній клінічний психолог! Такі люди будуть складати частину моїх пацієнтів, а я тікати?»

Десь в центрі голови зажевріла іскорка професійного інтересу, а серце забилося трохи швидше. Я стала повільно підходити до чоловіка.

«По-о-и!» гукнув він дивлячись на мене, - «О-».

І я зрозуміла! В бідаки впала милиця. Він насилу контролював своє тіло і не вимовляв більшості букв. В наступному нероздільному звуці я почула «Поможи! Он!» - і побачила, як рука рвучкими рухами вказує на милицю.

Подала йому згубу і стаканчик, куди він збирав милостиню, - «-йа-у-у!».

Це було найщиріше «Дякую!», яке я мабуть чула.

Я йшла додому сповнена щастям. Прокручувала в голові стоси знань, які здобула за перший тиждень навчання - намагалася діагностувати того чоловіка. Думала про те, що таких людей часто помилково плутають з агресивними. А вони ж лише просять про допомогу, як вміють.

Думала про статистику, яка каже, що від 35% до 47% людей (точніше визначити неможливо) протягом життя мають хоча б один епізод психічного розладу. Це кожен третій, а може й кожен другий. Але не звертаються по допомогу, бо не знають що з цього можна вийти, можна врятуватися.

З легких випадків найпоширеніших розладів (панічний, тривожний, розлад сну) людина може витягнути себе самотужки десь за 6-18 місяців. Але можна швидше, якщо знати де і як отримати допомогу.

Я думала про те, що дуже вірно обрала свій новий фах. Бо психічні розлади - найпоширеніші захворювання в природі. А про них не прийнято навіть говорити.

І ось це усвідомлення «я на своєму місці» от воно і є, мабуть, найкращим у світі.

0
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter