Студент з Волині – призер міжнародного турніру з волейболу. ФОТО
Днями у курортному місті Устка, яке знаходиться у північній Польщі на Балтійському морі, відбувся турнір із пляжного волейболу PGE Grand Prix Pls 2024.
15 Серпня 2024
Успішно!
Сьогодні пропонуємо вам почитати історії молодих матусь,
Сьогодні пропонуємо вам почитати історії молодих матусь, які вирішили виховувати дітей, але при цьому не покидати статус студента. Дівчата демонструють – дитина не тягар, головне тайм-менеджмент і реальне бажання і вчитися, і виховувати. Історії зібрав та опублікував Студвей.
Якщо маєте, про що розповісти «Таблоїду Волині», надсилайте нам на [email protected].
Шлях від студентських вечірок до родинних вечерь
Студенти сплять мало: підготовка до всіх семінарів, іспитів, лабораторних, заліків та звичайних пар забирає безліч часу. А ще є розваги, спілкування і подорожі, робота й хатні обов’язки, і це все потрібно встигати. А що буде, коли до переліку студентських справ додати ще й дитину?
Герої цього матеріалу стали батьками в досить молодому віці, і це не завадило їм далі реалізувати себе. Історій про біль і розчарування безліч, тому ми вирішили розповісти про тих, кому вдалось, незважаючи на обставини й вік, пізнати справжнє щастя батьківства.
Можливо, річ усе ж таки не у віці?
Анна Сєнова: «Я вірю, що все ще відбудеться, мені лише 21 рік. Головне – бажання, а воно в мене величезне. На все свій час».
«Після одинадцятого класу, обираючи майбутню професію, я знала точно, що хочу бути журналістом, що це точно моє. Мені подобалось цілком усе, що було пов’язано з цією діяльністю, особливо приваблювала робота на телебаченні. Хотіла стати відомою телеведучою, тому почала реалізувати себе: брала участь у конкурсах, знімала фільми з одногрупниками, працювала в місцевих ЗМІ. І, звичайно ж, як і в будь-якої людини, у мене було особисте життя.
Мої стосунки з чоловіком почалися ще в далекому 2012 році. Тоді ми просто спілкувались: нічого особливого, лише товаришували. За кілька років дійшли висновку, що лише даремно витрачали час. Познайомились ми досить банально – в одній із соцмереж. Дмитро, мій майбутній чоловік, підкорив мене абсолютно всім: починаючи зі сміху й голосу, закінчуючи ніжністю і постійною турботою. Його цілеспрямованість і впертість спрацювали: хотів, щоб я стала його, – так і вийшло.
Будуючи плани на майбутнє, ми іноді говорили про створення сім’ї, але навчання тоді стояло на першому місці. Попри те, що зустрічались ми на відстані, бо Дмитро жив і працював у моєму рідному місті, за кілька років стосунків нам вдалось стати справжньою родиною. Ми домовились відкласти питання одруження й не квапитись, адже в житті має бути одне весілля. Проте невдовзі в нас з’явився вагомий привід. Буду відвертою: зрозуміли, що відкладати немає сенсу, коли дізнались про мою вагітність.
Весь період вагітності я відвідувала пари, готувалась до семінарів і брала участь у житті групи. Навіть встигла попрацювати два місяці в редакції місцевого телеканалу. Все склалось чудово, викладачі завжди йшли назустріч. Тепер я закінчую четвертий курс.
Емоції, які я отримала, взявши на руки донечку, важко описати. Я наче в одну мить забула весь пережитий біль і все погане в житті.
Звичайно, молодій сім’ї можна впоратись самостійно, проте нам нічого не падає з неба – допомагають батьки, Дмитро теж працює.
Тепер можу впевнено говорити, що я щаслива і маю всі підстави для цього. Сім’я та сміх моєї красунечки – це найголовніше в житті. Ніколи не ставила кар’єру вище за родинні цінності. Так, іноді я сумую за студентським життям, але в мене є маленький скарб, якому я маю віддавати все кохання й турботу.
Я вірю, що встигну все, чого хочу, мені лише 21 рік. Головне – бажання, а воно у мене величезне. Я анітрохи не шкодую, що моє життя так змінилось».
Ірина Губка: «Я відкрила для себе нову спеціальність після народження сина й зрозуміла: навчатись ніколи не пізно»
«Моя історія про «доросле» життя, як і саме життя, сповнена оптимізму. Після школи єдиним варіантом для мене був вступ до Київського національного університету культури і мистецтв. Там навчалась моя старша сестра, а я, зважаючи на свою нерішучість, вирішила наслідувати її приклад. Спеціальність обирала за тим самим принципом, тому поїхала до столиці освоювати менеджмент соціокультурної діяльності.
Плани на майбутнє, як і у всіх: навчання, робота, квартира, автомобіль і, звичайно ж, родина. Але раптом у моєму житті з’явився мій майбутній чоловік. Ну, як з’явився? Дав про себе знати. Це не був незнайомець, у якого я закохалась із першого погляду: доля звела мене з однокласником. З хлопцем, майбутнє життя з яким я і уявити собі не могла. Але першою його фразою на побаченні стала погроза: «Одружусь». Невдовзі так і сталось.
Відверто кажучи, я була спантеличена, бо в дитячих мріях спочатку стояла кар’єра, після неї – створення сім’ї. Сталось усе навпаки. Робота, квартира, машина… Обдумавши все, я вирішила трохи змінити ці плани. А невдовзі ми дізнались про те, що наша родина побільшає на одного.
Я була переконана, що вчитись ніколи не пізно, тому в університеті взяла академічну відпустку й повністю присвятила себе своїм чоловікам, занурилась у сімейні клопоти. Це круто, коли ти стаєш мамою: життя набуває нового сенсу. Так, це новий етап життя, на якому студентські вечірки змінюються на родинні вечері, але підтримка батьків – ось фундамент нашого комфортного й щасливого життя.
Плани на майбутнє тепер будуємо втрьох: ми з чоловіком і наш синочок. Час, коли я була в академічній відпустці, дав мені можливість переглянути своє життя, поставити нові пріоритети. Мені вдалось поновитись на навчання, проте я вирішила змінити спеціальність. Обрала ту, про яку мріяла ще зі школи: тоді забракло сміливості. Тепер навчаюся на юридичному факультеті й можу поділитися з вами своєю історією. Тому нехай вас ніколи не лякають зміни. Все, що не робиться, – все на краще».