BLOG на нічку: чотири кроки на шляху до справжнього кохання
Сьогодні у постійній вечірній рубриці «Таблоїда Волині» читайте про те, через які почуття проходить людина перед тим, як зустріти справжнє кохання.
22 Жовтня 2024
Успішно!
Якщо цього літа запланувати відпустку не вдається, але сил і бажання проводити теплі дні в офісі немає, можна подорожувати, не відриваючись від роботи.
Мрієте побачити світ, але робота не відпускає? Насправді, вихід є. Сьогодні у традиційній вечірній рубриці «Таблоїда Волині» читачі дізнаються правила подорожей без відриву від роботи та фінансових втрат.
Якщо бажаєте побачити і свій блог на сторінках нашого інтернет-видання – надсилайте тексти на електронку: [email protected].
Якщо цього літа запланувати відпустку не вдається, але сил і бажання проводити теплі дні в офісі немає, можна подорожувати, не відриваючись від роботи. Як це зробити розповідає Inspired. Денис Логвиненко та Юлія Наконечна надали читачам детальну тревел-екскурсію.
Денис Логвиненко – керівний партнер і директор рекламного агентства Havas Digital Kyiv, на рахунку якого вже більше 250 відвіданих міст. Попри напружений графік роботи він старається подорожувати хоча б раз чи два на місяць. Спеціально для Inspired Денис розповідає, як йому вдається так часто бувати за кордоном і вести при цьому бізнес, а також про планування своїх поїздок.
Краще рахувати кількість міст, а не країн
Я подорожую приблизно 20 разів на рік. Це як робочі поїздки, так і особисті. Є подорожі, що прив’язані до дат: бізнес-тріпи, фестивалі, новий рік, день народження. Всі решта спонтанні − просто дивлюсь, де є вільні дати і куди можна поїхати. З приходом лоукостерів і скасуванням віз можу прокинутися і полетіти в іншу країну замість сидіти на одному місці. А коли я вже за кордоном, то керуюсь думкою: «Навіщо повертатися, якщо можна поїхати ще далі?»
Тривалість подорожей залежить від дистанції. Якщо летиш в Азію чи США, потрібно 2-3 тижні мінімум. Інакше немає сенсу долати відстань у 14 годин. Якщо це Європа і політ займає 2-3 години, можна сміливо їхати на 3-4 дні (так званий довгий вікенд) без ускладнень для бізнес-процесів.
Точну кількість країн, які я відвідав, не знаю. Краще оцінювати кількість міст. Можна їхати в одну країну, але в різні напрямки. Наприклад, у тій же Франції не можна порівнювати Лазуровий берег і Нормандію. Різні регіони країни − це різний досвід, спосіб проведення часу, темперамент, кухня, погода.
Мої подорожі в цифрах − не менш ніж 250 міст. Наприклад, за 3-4 дні останньої поїздки в Німеччину ми встигли побувати в 7 містах. Переважно орендую автомобіль або їжджу потягом, щоб встигнути більше побачити. Коли я жив і вчився в США, то побував у 27 штатах і в кожному дослідив багато маленьких цікавих містечок.
Улюблені міста в Європі: Берлін і Дрезден в Німеччині, Барселона в Іспанії, Лісабон і Порто в Португалії, Лондон у Великій Британії. В Азії – Балі, а в США – Нью-Йорк і Чикаго.
Подорожі сприяють розвитку бізнесу
Вважаю, що подорожі не заважають бізнесу, а навпаки, допомагають не вигорати, бути зарядженим і заряджати інших людей.
Тут потрібно розглянути функціонал лідера в команді. Лідерство − це не тільки інтелект і досвід, це заряд енергії. Немає енергії − немає лідерства: ти не можеш мотивувати команду слідувати за собою чи бути кілька років разом з тобою в бізнесі.
Подорожі впливають на твій настрій і сприйняття. А такі речі в команді передаються ланцюговою реакцією. Я повернувся з Балі, і перше, що в мене було − це ice-breaking розмови про те, який я засмаглий і щасливий. Я ділився враженнями, із цього починаються зустрічі з клієнтами, з командою, і це перехід на більш особисті взаємини.
Після поїздки на Web Summit в Лісабон всі говорили про big data та штучний інтелект. Ми загорілись ідеєю використати це якось в комунікаціях, рекламі й діджиталі. Активно почали вивчати і працювати в цьому напрямку. Так випустили проект на основі штучного інтелекту Renault Duster, з яким цього року взяли золото на Kyiv International Advertising Festival у категорії Innovative Communication / Technology.
Подорожувати і не випадати з робочих процесів
Подорожувати і контролювати всі процеси команди і бізнесу допомагають декілька важливих факторів:
– професійна команда;
– налагоджені процеси;
– довіра і делегування.
Це коли ти знаєш, що все на своїх місцях і кожен розуміє, що робить, навіть якщо тебе немає.
Був час, коли я будував офіс в іншій країні й перебував там по 2-3 тижні. В основному я проводив час із клієнтами, зустрічався з новими людьми, розвивав бізнес і віддалено керував командою в Україні.
У цьому процесі втрачається швидкість прийняття рішень. Девайси і технічні інструменти поки що не здатні замінити живу розмову і культуру розуміння одне одного. Вони допомагають все структурувати, не загубити завдання, але при цьому втрачається контакт з командою, ви більше не вирішуєте задачі в одному ритмі.
Команда не бачила клієнтів, тож я був єдиною ланкою зв’язку. Очікування, передані через електронну пошту, проектний софт чи google hangouts, не транслюють загального враження, і це може порушувати взаємодію з командою і всередині неї. Тому я почав приїжджати значно частіше, проводити час з працівниками, заряджати їх енергією і швидкістю.
Коли часто літаєш, пропадає щоденний флер лідерства. Але це радше питання зрілості команди, можливості делегувати, довіряти і не втрачати зв’язок, навіть якщо ви на відстані. Це можна порівняти з усвідомленим слуханням в діалозі. Ти не робиш вигляд, що слухаєш, а вникаєш у те, що людина говорить. Так і в команді − важливе усвідомлення спільної роботи.
Важливо завжди бути на зв’язку
У тебе має бути хороший девайс, що довго тримає батарею, або додатковий спосіб підзарядки. Мені повністю вистачає телефона, щоб вирішувати бізнес-задачі. У мене стоїть Basecamp для проектних завдань, Telegram для швидкої комунікації, Google-пошта та календар, що нагадує, які дзвінки і зустрічі не можна пропускати, навіть якщо я далеко.
Необхідно перевіряти всі додатки три рази на день: зранку, в обід, увечері. На кожну перевірку витрачаю близько години. Всі важливі файли є в «хмарі», тому доступ до них є завжди. Я майже постійно онлайн, тож місце мого перебування не має значення для того, щоб проконтролювати всі процеси. Робота − не там, де офіс, а там, де можуть мене знайти.
Головне – створити умови, щоб усі розуміли, що ти завжди доступний – ти в режимі роботи тоді, коли й твоя команда.
Якщо це тривалі поїздки і є різниця в часі, ти прокидаєшся раніше і виходиш на зв’язок, коли в команди робочий час. Якщо це Європа, то я на зв’язку зранку до виходу з готелю, в обід і ввечері для формування завдань на наступний день.
Усе супергаряче надсилають у Telegram чи Messenger. Це дозволяє моментально реагувати і вирішувати питання. Колись я поїхав і забув підписати зарплатні відомості. Так багато повідомлень від команди в один день я ще не отримував.
Хто може працювати віддалено?
Усі, хто не прив’язані до місця, всі креативні спеціалісти можуть так працювати. Менеджменту це можна робити тільки тоді, коли компанія зріла. Не можна кидати бізнес, в будь-який момент ти маєш бути в ньому.
Я з тих керівників, яких більше цікавить результат, ніж формальність. У нашому агентстві гнучкий графік початку робочого дня. У всіх різні біоритми, тому головне знати свої задачі і дотримуватись дедлайнів. У командних завданнях потрібно враховувати також інтереси своїх колег.
Але в нас є й штатні працівники, які перебувають поза офісом більшість часу. Креативний копірайтер, що працює на певний проект, приїжджає на зустріч з клієнтом і брифінг з командою, а далі може, наприклад, одночасно вести комунікацію і бути з дитиною вдома.
Головне – створити умови, щоб усі розуміли, що ти завжди доступний – ти в режимі роботи тоді, коли й твоя команда.
7 лайфхаків для тих, хто хоче працювати в подорожах
– Побудуйте роботу в команді так, щоб знати задачі наперед і бути на зв’язку.
– Переконайтеся, що ви підписали всі потрібні документи до від’їзду.
– Перевірте, чи в країні, до якої подорожуєте, не заблоковано основні сервіси, з якими будете працювати.
– Перевірте свій мобільний тариф або подумайте про покупку місцевої sim-карти.
– Зателефонуйте в банк заздалегідь, якщо плануєте покупки, щоб уникнути блокування картки.
– Знайдіть найближчий lobby bar з хорошим інтернетом, якщо вільний інтернет – це проблема для країни.
– Не оновлюйте всі програми під час поїздки, це забирає багато ресурсів телефона і він швидко розряджається.
Про планування подорожей
Я підписаний на десятки телеграм-каналів, які живлять мене різною інформацією про можливості полетіти вже сьогодні чи завтра. Серед них є «FunTripTo», «Подорожуй дешево», «Ветер дует», «193 Країни», «Яхтинг», «DavayLowcost».
Переважно я планую подорожі й купую квитки самостійно. Винятком може бути яхтинг, експедиція чи похід у гори, де потрібен гід чи інструктор. Тоді я купую готові тури.
Квитки
Квитки дивлюсь на Skyscanner або Anywayanyday. Використовую ці сервіси як генератори пошуку, а за самими квитками вже переходжу на сайт авіакомпаній.
Важливим при плануванні подорожі є також Priority Pass, Business Lounge. Вони дозволяють не витрачати час в чергах, не думати про їжу і знайти час на вирішення бізнесових питань.
Подорожую частіше з ручною поклажею. Все, що купую в поїздках (речі, сувеніри, тощо), пакую і відправляю поштою в Київ. У цьому допомагає DHL чи інши сервіси. Це комфортніше, ніж тягнути все на собі, і допомагає легко планувати переїзди з міста в місто.
Житло
Житло бронюю, коли купую квитки чи вже за фактом прильоту. Використовую Airbnb, booking.com, Hotels Tonight. Мені дуже подобається додаток Hotels Tonight. Бронюєш день у день – тобі дають додаткову знижку. Це дуже зручно при частих переїздах і незапланованих ситуаціях.
Враження
Коли бронюєш житло на Booking, сервіс надсилає тобі підбірку місць, куди краще піти, закриваючи базові потреби на місто.
Подобається додаток офлайн-карт MapsMe. Щоб користуватись офлайн, їх потрібно завантажити завчасно. Коли приїжджаю в нове місто, вмикаю функцію «вивести всі пам’ятки» або «місця з найвищим рейтингом». Додатково моніторю, куди варто піти, в якомусь модному виданні регіону. Відмічаю ці місця на карті − і ось план на поїздку. Так само знаходжу локальних фотографів, адже вони найкращі гіди, а «сувеніри» з поїздки − круті фото.