Успішно!

біхелсі

BLOG на нічку: як не «вестись» на істерику дитини

Сьогоднішній «BLOG на нічку» присвячений маленьким дітям – зокрема, мова піде про те, як зробити з них домашніх помічників та уникнути істерик у магазинах.

Сьогоднішній «BLOG на нічку» присвячений маленьким дітям – зокрема, розповімо про те, як зробити з малечі домашніх помічників та уникнути істерик у магазинах.

Своїми роздумами з «Таблоїдом Волині» поділилась авторка Ютьюб-каналу «Бабусяндія» Олена Толочик.

Якщо бажаєте побачити і свій блог на сторінках нашого інтернет-видання – надсилайте тексти на електронку: [email protected].

***

«На вже тобі твою ляльку і відчепись!».

Фрази на кшталт цієї інколи доводиться чути з уст батьків. Частіше вони бувають не озвученими. Просто такі думки супроводжують дії батьків, коли діти влаштовують істерики в магазинах. Ну що люди подумають, незручно – це основний аргумент на користь того, щоб зробити зовсім заплановану покупку (10-ту ляльку чи машинку), при тому, що сімейний бюджет від цього схудне. А далі буде так само наступного разу, і вимагання, тобто, маніпуляції батьками ввійдуть у звичку. 

Чому це відбувається? За браком свого часу, втомлюючись, а якщо говорити відверто, то просто лінуючись, батьки просто відкупляються від своїх чад. Купив забаву, і хай грається сам. Тим часом батьки дивляться кіно, сидять у соцмережах, тобто, живуть своїм дорослим життям, окремим від дітей. Бо так легше, зручніше і комфортніше.

Нагодувати і вдягнути – це далеко не все. Спілкування і проведений разом з батьками час в іграх, праці, подорожах, навчанні – те, що потрібно кожній дитині в будь-якому віці. Якщо цього нема, то дитина дійсно буде змушена себе сама розважати, вимагаючи нові забави  і покупки. А з часом і сама загрузне в неті, і там знаходитиме усі відповіді на питання, що її хвилюють. Тільки не в тому вигляді, в якому це могла розповісти мама… 

Насправді  не так багато часу потрібно, щоб пограти ввечері в піжмурки чи помалювати, скласти разом пазли чи зробити поробку. Навіть готувати вечерю з дошкільням можна разом. Нехай дитина мішає салат, прикрашає бутерброди, товче картоплю, – будь що, аби відчувала свою потрібність і значимість. А якщо ще донечці надягнути мамин фартушок, якою дорослою вона буде себе відчувати! Коли ж за смачну вечерю її похвалить тато, щастю маляти меж не буде! 

Якщо ж кулінарні страви надто складні і делікатні, щоб залучати до допомоги дитину, нехай просто дивиться, як ви їх робите. Пояснюйте етапи, свої дії, а малеча нехай в цей час малює поруч біля вас. І це зміцнює ваш авторитет, стосунки, розвиває мову і ерудицію дитини. В дошкільному віці вона – як бездонна коробочка, яку треба щоденно наповнювати знаннями, вміннями. Та і до праці долучати краще змалечку.

З великим задоволенням діти обривають ягоди, підливають квіти, сіють насіння, рвуть зілля разом з мамою. А занята дитина не буде думати, чим себе зайняти, і що випросити в магазині. Якщо ж перед походом туди їй чітко пояснити, що ви йдете купувати тільки хліб і молоко, то уникнете істерик. А якщо виникають їх зачатки (хочу цукерки, морозиво і інше), швидко переключайте увагу. На що? Це вже індивідуально. Дитина любить малювати – скажіть, що чуєте, як плачуть дома олівці і хочуть працювати. Обожнює конструктор? Спішіть додому будувати супергараж для татової машини. Словом, ніяких поступок в магазині. В іншому разі – просто не беріть дитину туди з собою, чи попереджуйте, що будете ходити в маркети самі, а син чи донька залишатимуться на самоті. Діти цього не люблять, бояться. Така перспектива їм не сподобається, тому може стати стимулом до слухняності. 

Будьте друзями своїх чадам! Грайтеся з ними, веселіться, спілкуйтесь постійно. Тоді не потрібно буде відкуплятися іграшками, одягом, оновлення гаджетів та іншими дорогими речами. 

Ніколи не забуду, як моя внучка в свої 3,5 рочки відреагувала на вихваляння ровесників на площадці, що починалися зі слів: «А в мене є…». Хтось розповідав про нову ляльку, інший про розмовляючого песика, привезені татом з заробіток музичні кросівки. Моя Софія слухала і видала: «А в мене є Альона!» (мала на увазі мене, свою бабусю). 

***
Використання цього матеріалу без дозволу редакції «Таблоїд Волині» заборонене. Авторські права захищені українським і міжнародним законодавством. Під «використанням» мається на увазі повна або часткова републікація цього матеріалу на сторінках інших інтернет-видань (окрім соціальних медіа). Щодо використання матеріалу пишіть на редакційну електронну адресу [email protected].

 

Додати новий коментар