Успішно!

біхелсі

«Американцям неможливо пояснити зарплату 200 доларів», – волинський лікар про життя у США

Волинський лікар Володимир П'ятоха розповів «Таблоїду Волині» про життя у США

Текст: Оксана ФЕДОРУК

Володимир П’ятоха народився на Волині, у с. Луковичі Іваничівського району. Зараз проживає у США разом із дружиною та двома доньками.

Закінчивши НМУ ім. Богомольця м. Київ, працював у Волинській обласній клінічній лікарні лікарем-сексопатологом. Але ризикнув все змінити і спробувати на смак життя за океаном.

«Таблоїд Волині» поспілкувався з ним та розпитав, чим життя в Америці відрізняється від життя в Україні та в Європі, і за чим Володимир все-таки сумує.

ПРО РОБОТУ В ЛУЦЬКУ

Коли працював у Луцьку сексопатологом, займався проблемами неплідності і сексуальними розладами.

Найчастіше жінки зверталися із фригідністю або болями при статевих контактах, неплідністю. Чоловіки – з порушенням ерекції, передчасна еякуляція, неплідність.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ПРО ЦЕ: МІФИ І ПРАВДА ПРО ПОЗИ У СЕКСІ

Мав одну цікаву історію із транссексуалом. Коли я вже переїхав у США, мені подзвонив наш консул із Вашингтона, що цей волинянин приїхав робити операцію із зміни статі за моїм висновком. То наше посольство давало дозвіл на зміну, спираючись на результати мого обстеження. 

Я нікуди не планував їхати, нормально і комфортно жив у Луцьку, керував міжнародним фондом «Софія».

Часто із доповідями їздив на конференції у Європу. Мої колеги називали мене міністром закордонних справ. Мовляв,ти більше за кордоном, ніж на роботі. Це було 3-4 рази на рік, але на той час це було досить часто.

ПРО ПЕРЕЇЗД У США

На одній із конференцій у Берліні познайомився з американськими колегами. І якось так заради цікавості запитав за роботу, потім подав на візу, і мені, і всій моїй сім’ї її дали. Це був 2005 р, після Помаранчевої революції.

Я мав дуже багато контактів у Європі і світі. Не боявся їхати за кордон, бо знав англійську.

Розумів, що це не тимчасово, і, вважаю, що стратегічно все правильно зробив. Мої діти закінчили престижні університети тут. Одна в Лос-Анжелесі, де навчання коштувало 67 тисяч доларів у рік.

Зараз проживаю у Сіетлі, біля Тихого океану.

2
Володимир П'ятоха з родиною
Володимир П'ятоха з родиною

РОБОТА В АМЕРИЦІ

У США перелік лікарських спеціальностей значно менший. Тут немає лікарів-сексопатологів. Клініки є, спеціалісти є, але вони не лікарі.

Тому я працюю на посаді Chemical Dependency Professional в британсько-американській компанії Acadia Healthcare in Kent office state of Washington.

Спеціалізуюся на хімічній залежності  – консультую пацієнтів із опіоїдною наркотичною залежністю (можна в якійсь мірі прирівняти до професії лікаря-нарколога в Україні).

Ми даємо наркоманам замісний препарат – метадон. Це один із способів лікування наркотичної залежності, замісна терапія.

У нас десь понад 600 клієнтів. Багато хто з них є досить успішними людьми, займають серйозні посади.

Метадон вони отримують безкоштовно, за страховкою. Але контроль дуже серйозний. В Україні теж працює метадонова програма. Я знаю, у Криму з цим були проблеми після анексії, бо в Росії її заборонили через зловживання. Що з цими людьми сталося? Перейшли на героїн…

Приймають цей препарат кожен день, він завдає меншої шкоди організму, і передозувань під наглядом лікаря бути не може. Але ведеться і робота над подоланням цієї залежності. Щоправда, виходять з неї одиниці.

Є такі пацієнти, що кожен день приходять, є такі, що раз у місяць – забирають 30 баночок із рідким метадоном і самостійно вживають вдома. Але можуть у будь-який момент викликати і вони повинні принести рівно стільки доз, скільки залишилося, щоб їх контролювати.

Відповідно вони повинні припинити вживання будь-яких інших речовин.

Тому у США в мене менш творча робота – один діагноз, один метод замісної терапії.

ЗАРПЛАТА ЛІКАРІВ У США

Зараз у мене теж не лікарська посада, я би сказав, помічник лікаря, спеціаліст із хімічної залежності, якщо порівняти з українськими.

А ось зарплати непорівнювані. У мене в Луцьку в різні часи була зарплата, хоч я й завідував платною клінікою і заступником головного лікаря на півставки був досить довго, не більше 200 доларів за місяць. А були і такі періоди, що і 10 доларів.

Це американцям пояснити просто неможливо. Це краще навіть не намагатися пояснити…

Тут лікарські зарплати починаються від 150 тисяч доларів на рік. У середнього медичного персоналу – від 50 тисяч доларів.

За день в середньому америанські медики можуть отримувати від 500 доларів. Але, окрім цього, вони не мають більше ніяких доходів.

ПРО МЕДИЦИНУ У США

У США не існує «швидкої допомоги». Є 911 – служба надзвичайних ситуацій. І я сказав би, що вона ефективніша. Толку з того, що до пацієнта їде лікар на «швидкій»? Я тепер розумію, що завдання служби – оцінити стан і негайно доставити до лікарні. Є служба по типу «швидкої», але її викликають в екстренних випадках, і вона дуже дорога, а виклик 911 – безкоштовний.

Медицина в США – страхова, це обов’язково для всіх. Якщо хтось не має достатніх доходів – то держава покриває чи оплачує роботодавець. Проте зараз Трамп хоче це відмінити, бо йому потрібні кошти на стіну з Мексикою.

Наприклад, моя страховка коштує близько 700 доларів у місяць, платить організація. Але усі страховки мають «компеймент», якщо ви йдете до лікаря ви все одно платите «компеймент» 25 доларів. І так само за ніші сервіси доплачуєте. Це робиться для того, щоб не зловживали.

Страховки є різних форм. Наприклад, можна лягти на станціонар, витратити одну чи дві тисячі доларів і лише потім все покриває страхування.

ЧИМ АМЕРИКА ВІДРІЗНЯЄТЬСЯ

До переїзду я часто бував у країнах Європи, але Америка значно від них відрізняється. Економіко-політична складова дуже подібна, але менталітет інший.

Люди у США, як і всюди, дуже різні. Але моя суб'єктивна думка – суспільство у США в цілому набагато моральніше у порівнянні з Україною. Про те все це дуже відносно.

Америка комфортніша для проживання, ніж Європа.

Але не думайте, що тут так просто жити. Бо тут, як доходи більші, так і витрати. Хоча промислові товари не набагато дорожчі чи продукти. Але сервісні послуги – навіть не порівняти.

ЧОГО УКРАЇНЦЯМ ВАРТО ПОВЧИТИСЯ В АМЕРИКАНЦІВ

Українців тут живе дуже багато, що мене здивувало. Якщо зайдеш у супермаркет і почуєш українську мову – це зовсім не буде несподіванкою. Я раніше завжди реагував, старався поговорити, а зараз вже навіть не дивуюся.

Нам в американців варто повчитись працювати.

Вони вміють відповідально працювати у всіх сферах. Але їхня підготовка дуже конкретна, тільки в певному напрямку.

ЗА ЧИМ СУМУЄ В УКРАЇНІ

В Україні за молодістю сумую. І в Україні життя було цікавішим, насиченішим і водночас стресовим. В Америці набагато спокійніше, сплановане і прогнозоване.

ПОБАЖАННЯ ЧИТАЧАМ

Миру, здоров’я, кохання!


***
Використання цього матеріалу без дозволу редакції «Таблоїд Волині» заборонене. Авторські права захищені українським і міжнародним законодавством. Під «використанням» мається на увазі повна або часткова републікація цього матеріалу на сторінках інших інтернет-видань (окрім соціальних медіа). Щодо використання матеріалу пишіть на редакційну електронну адресу [email protected].

Коментарі

Вася:

Разом з собою привіз і моду на носок під босоніжки

13 Січня 2019, 14:28

Ната:

Компетентний лікар і приємна людина! Хай вам щастить!

13 Січня 2019, 16:54

Yar:

А мені його просто шкода, і його дочок!

13 Січня 2019, 20:31

медсестричка:

я Вас дуже добре пам"ятаю .Прекрасний лікар і людина .! Щастя і здоровя Вам і вашій родині .Правильно зробили .що виіхали .у нас так би не жили

13 Січня 2019, 22:56

до Yar:

Чому Вам його шкода? Тому, що він добився успіху а Ви ні? Тому, що він живе, як біла людина а Ви впахуєте за копійки?

14 Січня 2019, 13:58

ДО Яр:

100%! Людина себе зреалізувала і тут, і там. Тільки повага!

15 Січня 2019, 14:32

ДО Яр:

А ви заздріть мовчки!

15 Січня 2019, 14:33

Додати новий коментар