Цікавий факт: 8 загадкових місць у світі, які досі лишаються таємницею для вчених. ФОТО
Світ і природа не перестають нас дивувати. Скільки всього вже дослідили, вивчили та відкрили, а Земля ще повна містерій і загадок.
17 Серпня 2024
Успішно!
Цікаві факти, іменинники, погода, музика і фото дня
Цього дня у 1189 році Річард Левине Серце коронувався на англійський престол як Річард I, а у 1609 році англійський мореплавець Генрі Гудзон відкрив гавань, навколо якої згодом виник Нью-Йорк.
1838 року в Києві відкрили Інститут шляхетних дівчат.
У 1864 році в Стокгольмі потужний вибух знищив лабораторію Альфреда Нобеля. При цьому загинув його молодший брат Еміль. Через три роки Альфред Нобель отримав патент на відкриття динаміту.
1912 року у Великій Британії почав роботу перший у світі консервний завод.
У 1914 році американка Мері Фелпс Джекобс винайшла бюстгальтер.
У 1973 році в Києві відкрито пам'ятник Лесі Українці.
1999 року в Франції суддя припинив справу проти 9 папараці, які переслідували машину з британською принцесою Діаною у ніч її загибелі (31 серпня 1997 року). Винним в інциденті визнали водія авто, який був на підпитку, їхав з перевищенням швидкості і не впорався з керуванням.
У 2005 році Збірна України з футболу вперше в своїй історії здобула право виступити на Кубку Світу.
Іменинниками сього дні є Олександр, Єфрем, Корній, Фаддей.
День народження 3 вересня святкує екс-виконавча директорка Волинського регіонального відділення Асоціації міст України Ірина Самойленко.
«Таблоїд Волині» вітає красуню зі святом та зичить, аби кожен день приносив маленькі життєві радості, доля балувала щедрими подарунками, друзі підставляли надійне плече, а здоров’я дозволяло носити найелегантніші підбори.
ПОГОДА В ЛУЦЬКУ:
Як запевняє Sinoptik, у Луцьку ясна погода радує нас вдень, але вона протримається недовго, весь інший час небо буде вкрите хмарами. Більша частина дня пройшла без опадів, а ближче до вечора очікується дощ із грозою.
Народний прогноз погоди: 3 вересня вшановується пам'ять апостола Фадея. У минулі часи представники цього імені вважались щасливими людьми: «Хто Фадей – той своїм щастям володіє». Наші пращури підмітили: якщо цього дня погода ясна – такою вона буде ще чотири тижні. На Фадея можна висаджувати цибулини нарцисів.
МЕЛОДІЯ ДНЯ: MNISHEK – Сонце
MniShek – український рок-гурт, створений наприкінці 2016 року в місті Києві. У своїй творчості музиканти поєднують фольклорні мотиви з сучасними музичними тенденціями. В активі гурту є як сучасні авторські твори з елементами фольку, так і народні пісні у новому звучанні.
ЦІКАВІ ФАКТИ:
Коли мова заходить про середньовічні католицькі церкви, уява найчастіше малює готичні шпилі і характерні склепіння. Однак є серед них такі, після відвідування яких стає не по собі. Мова йде про собори і капелли, прикрашені людськими останками. У цьому огляді від Bokosmart представлені 5 середньовічних церков, від відвідування яких у сучасної людини біжать мурашки по шкірі:
1. Церква Санта Марія делла Кончеціоне (Рим, Італія)
Церква Санта Марія делла Кончеціоне (Santa Maria della Concezione) відома, в першу чергу, своєю криптою (підземними склепіннями), розділеною на п'ять частин. Кожна з них оформлена останками 4000 ченців капуцинів, померлих в період між 1500 і 1 870 роками. Напис на меморіальній дошці говорить: «Тими, хто ви зараз, колись були ми, тим, що ми зараз, станете колись ви».
2. Костел Всіх Святих (Седліце, Чехія)
Костел Всіх Святих, розташований в невеликому чеському містечку Седлец (Седліце), вважається одним з найяскравіших прикладів церков, прикрашених кістками. У 1 278 настоятель Генріх, привіз з Голгофи землю і розкидав її території прилеглій до церкви. Коли люди почули про це, то кожен хотів бути похованим саме в цьому місці. З часом всім місця не вистачало, і останки стали складати в усипальниці, а на їх місці робити нові поховання. Через 250 років нові власники костелу сім'я Шварценберг найняли місцевого різьбяра по дереву, який прикрасив його людськими останками. У загальній складності на складання арок, балюстрад і люстр пішло від 40,000 до 70,000 кісток.
3. Монастир святого Франциска (Ліма, Перу)
Монастир святого Франциска (Ліма, Перу) внесений до списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО за унікальну бібліотеку і десятки тисяч кісток, викладених колами в катакомбах під монастирем.
4. Каплиця черепів (Чермна, Польща)
Черепи і гомілкові кістки 3000 чоловік прикрашають Каплицю в місті Чермна (Czermna, Польща). Під будовою зариті останки ще 21 000 чоловік, що померли внаслідок Тридцятирічної війни (1618-1648), або ж від холери і голоду.
5. Церква Святого Бернардіно на кістках (Мілан, Італія)
Скромна церква Святого Бернардіно на кістках (San Bernardino alle Ossa) відома завдяки своєму склепу, який прикрашений людськими черепами і розп'яттям зі складених кісток.
Незважаючи на моторошнувату складову цих церков, кожна з них є дивовижними пам'ятником архітектури. Церкви є практично у всіх містах світу і більшість з них унікальні.
КІНО ДНЯ: У полоні стихії
Їх несподівана зустріч на Таїті стала початком великого кохання. Молоді та вільні, вони вирушають у подорож Тихим океаном. Несподівано їх розкішна яхта потрапляє в один з найпотужніших ураганів в історії. Тепер не лише їх майбутнє, але і їх життя знаходиться у полоні стихії…
ФОТО ДНЯ:
Автор: Костянтин Кіц
ЦИТАТА ДНЯ: