За що Олесь Доній на Бандерштаті критикував президента

01 Серпня 2015
Сьогодні гутірки Бандерштату відвідав український політик, громадський і культурний діяч, народний депутат України 6-го та 7-го скликань, керівник мистецького об'єднання «Остання барикада» Олесь Доній.

Політик багато критикував нинішню владу в особі президента Порошенка, прем'єр-міністра Яценюка та міністра закордонних справ Клімкіна. «Таблоїд Волині» записав найцікавіші висловлювання Олеся Донія.

***

Хто був на гутірці у Левка Лук'яненка, зауважив, наскільки він критичний до нинішньої влади. Мій друг Степан Хмара ще радикальніший. І це не випадково, що ці люди так оцінюють ситуацію у країні. Як же так? Ми ж нарешті маємо владу, за яку ми боролися.

Читайте також: ПРО ЩО ГОВОРИВ ЛЕГЕНДАРНИЙ ДИСИДЕНТ НА БАНДЕРШТАТІ

***

Українська ідея стає в тренді: на вулиці більше тризубів, синьо-жовтих прапорів. Раніше ми не могли уявити, що патріоти боронитимуть Україну в бою, що у волонтерському русі приймуть участь мільйони людей.

***

За що вийшли люди на Майдан? Теоретично – за стратегію євроінтеграції, але ж не лише за це. Є багато інших спонукальних моментів, які вивели людей на майдан. Але де зараз євроатлантична інтеграція: ми ж тепер далі від Європи.


***

Проти чого виступав Путін у угоді про євроінтеграцію? Його непокоїла економічна частина. Зараз формально угоду підписали, але економічну частину відтермінували. Тобто виконали те, чого вимагав Путін.

***

Фактично ми знаходимось зараз під керівним впливом Росії. Порошенко не виправдав очікувань, не виконавши своїх обіцянок. Домовленість між Путіном і Порошенком була ще перед виборами.

***

Те, що я допомагав прийти Порошенку до влади, було величезною помилкою. Це я усвідомив 25 травня, коли поїхав до Харкова наглядачем на вибори. З 1989 року я ніде не бачив такого спокою і порядку, як тоді в Харкові. Це при тому, що Путін за бажання міг зірвати вибори у Харкові. Натомість він зупинив на час виборів воєнні дії. Питання в тому, чому він дозволив провести ці вибори.

***

Я єдиний з депутатів, який проаналізував мирний план Порошенка й запропонував альтернативний з відродження Донбасу. Порошенко на мене образився, бо я сказав, що цей план написаний у Кремлі.

***

Що в попередній, що в нинішній Верховній раді є приблизно 4% депутатів, які готові в очі голосувати проти президента. Більшість наших політиків не вміють читати законопроектів й голосують, як цуцики за вказівкою. Це – ментальне кнопкодавство.

***

План Путіна – це інтеграція ЛНР і ДНР до українського правового поля й фінансування його з українського бюджету. І це скоро втілюватиметься в життя. Також впроваджується ідея русифікації. Цей підступний план впровадив не Янукович, а та влада, яку ми з вами привели.

***

Якщо попередня влада була тупа й бандитська, то ця – розумна й шахрайська. Й шахрайство проявляється в тому, що вони намагаються бути при владі постійно.

***

Вибори у Чернігові показали, що йде боротьба 2 олігархічних груп: Порошенка, якого представив кандидат Березенко, та Коломойський, який підтримував Корбана.

Читайте також: АМІНА ОКУЄВА РОЗПОВІЛА НА БАНДЕРШТАТІ ПРО ЖІНОК НА ВІЙНІ

***

Такої зневаги до демократії, яку приніс новий закон про вибори, я ще не бачив. Одним з основних негативів є те, що громадські діячі не можуть самостійно йти на вибори. Прохідний бар'єр збільшили, щоб звести політику до існуючих великих партій, а в середині партії все зводиться до коштів. Влада унеможливлює участь нормальних людей у виборчому процесі. Разом з тим створюється контрольована опозиція.

***

Діє медійна диктатура. Група Порошенка майже домовилась з основними медійними олігархами. Знову з'явились так звані чорні списки. Я, наприклад, у 7 чорних списках провідних телеканалів.

***

Все, що вимагає Путін, втілюється. Залежність України від Росії збільшується. Ми або не помічаємо, або не хочемо цього помічати. Лише ті, хто в темі, можуть це бачити.

***

Часто чую від європейських дипломатів «ми ж не можемо боротися за Україну більше, ніж вона сама».

***

Чому в ДНР і ЛНР продається продукція українських олігархів, а тих, хто намагається зупинити контрабанду, саджають?

***

У нас дуже хороше мистецьке середовище: ідейне, патріотичне й дієве.

***

Єдиний позитив, який можу озвучити, від мого друга Леся Подерв'янського: це – Україна, тут логіка не працює.

***

Порошенко – небезпечний на цій посаді. Найбільш важливо зараз для українців – дострокові президентські вибори. Олігархів більш не можна обирати.

***

Я вважаю, що найближчим часом право вибору вони у нас вкрадуть.

***

Після того, як Луценка звільнили, він жодного разу мені не подзвонив, хоч ми були організацією, яка постійно підтримувала його за ґратами. За нової влади у Луценка з'явились нові пріоритети. Я все чекаю, що він мені подзвонить, як і обіцяв тут, на Бандерштаті, 2 роки тому.

Записала Ірина САСОВСЬКА
Фото Василя БІДУНА
0
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter