Успішно!

біхелсі

Відомі волинські Петри і Павли розповіли про свої імена

Сьогодні православні християни відзначають день вшанування апостолів Петра і Павла. Свято проповідників завершує собою Петрів піст, знаний у народі як «Петрівка». Тож усі Павли та Петри можуть із чистою совістю святкувати, веселитись та розважатись в день своїх іменин.

Ім'я «Петро» походить від грецького слова «петрос», що означає «камінь» або «скеля». Воно має чимало варіантів: Пітер у США і Англії, Петер у Німеччині, Педро в Іспанії, П'єр у Франції. А ось ім'я «Павло» походить від латинського слова «paulus», що означає «малюк», «маленький». Воно також має різні звучанні у різних мовах: Пол, Пауль, Паоло, Пабло.

Таблоїд Волині запитав у відомих Петрів та Павлів Волині як вони ставляться до свого імені та чи вірять у те що ім’я впливає на життя людини.

Депутат Луцької міськради Павло Данильчук розповідає, що остаточне рішення назвати онука Павлом прийняла бабуся – мамина мама, тому що народився він напередодні цього Дня святих апостолів.

У те, що ім’я якимось чином впливає на долю людини обранець громади не вірить. З варіантів імені найбільше подобається звертання «Павло». Власне, так і звертаються до нього найчастіше. Друзі можуть казати також «Паша» або ж «Павло Петрович», якщо це по роботі.

[img data=def]12_07_2016_1773549364/danylchuk.jpg[/img]

 
Фотографа Павла Березюка, який сьогодні святкує ще й професійне свято, батьки на прохання бабусі назвали на честь діда. Павло вірить що ім'я, особливо те, яким охрестили в церкві, має вплив і силу на людину.

«Зі шкільних часів на мене завжди говорили Паша, Пашка. Хоча й пробували причепити якесь «псевдо», але я до цих пір зостався Пашкою. Хоча на офіційних заходах Павло зазвичай звертаються «Павло», – коментує фотограф.

День ангела Павло зазвичай святкує з друзями та кумами, виїжджаючи за місто, на природу.

[img data=def]12_07_2016_1773549364/berezyuk.jpg[/img]

 
Президент Волинського Інституту Підтримки та розвитку Громадських Ініціатив Петро Лавренюк відзначає подвійне свято, адже названий на честь тата. Петро вважає, що ім'я людини дійсно впливає на її життя.

«Найчастіше до мене звертаються «Петро» чи просто «Петрович», – розповідає Лавренюк.

 [img data=def]12_07_2016_1773549364/lavrenyuk.jpg[/img]


Ректора Луцького національного технічного університету Петра Савчука назвали так батьки, адже народився за кілька днів після 12 липня. Таке ім’я чоловік отримав на честь батька, тож сьогодні у нього подвійне свято.

Щодо звернень, то найчастіше звертаються за формами «Петро» і «Пєтя», у офіційному спілкуванні ж кличуть Петром Петровичем. Ректор вірить, що ім’я може впливати на характер людини.

«Петро» означає скеля , тож переламати мене практично неможливо, інша справа – переконати», – каже чоловік.
 
[img data=def]12_07_2016_1773549364/savchuk.jpg[/img]

 
Начальника відділу охорони культурної спадщини управління культури міської ради, краєзнавець Петро Троневич також отримав таке ім’я, бо народився близько до дати 12 липня.

Найчастіше до чоловіка звертаються «Петре» і «Петро», а от внучка кличе дідуся «Пєтя». Чоловік каже, що любить власне ім’я і вже й не уявляє, як би могло бути по-іншому.

Цікаво, що Петро Троневич не любить святкувати власний день народження, що припадає на 6 липня, а от справжнє святкування влаштовує 12 липня. У цей день збираються рідні та друзі.

[img data=def]12_07_2016_1773549364/img_9435w.jpg[/img]

 
Поет і музикант Павло Коробчук народився саме сьогодні, тому й отримав таке ім’я.
 
«Найбільше подобаються форми «Павло» і «Пашко», а найчастіше звертаються «Паша» і «Павло», – розповідає Павло Коробчук.
 
Щодо впливу імені на характер людини, поет погоджується.
 
«Ім'я має незначний вплив на людину. Ім'я – це те, що оточує тебе і те, як тебе, серед іншого, сприймають інші. Вплив імені на людину – незначний, мініатюрний, але все ж іноді він може дуже вплинути. Аліси, наприклад, усі дивні, які мені зустрічалися», – зізнається Павло Коробчук.

[img data=def]12_07_2016_1773549364/korobchuk.jpg[/img]


Громадський активіст Павло Заєць розповідає, що насправді мама хотіла назвати його Вадимом, але бабуся дуже наполягала назвати внука або Костею, або Павлом. Оскільки ім'я Костя, мамі однозначно не подобалось, то було вирішено обрати другий варіант. У те, що ім'я впливає на людину, активіст не вірить, бо переконаний, що не ім'я прикрашає людину а людина прикрашає ім'я.

«Вдома рідні дуже довго звертались до мене «Павлік». Причому, навіть коли вже навчався у ВУЗі. Проте останнім часом помітив, що рідні почали звертатись так само, як і друзі – Паша. Не сприймаю, коли при звертанні кажуть «Павло Васильович» – якось незручно і не комфортно почуваюся. Тому навіть підлеглі звертаються просто «Паша».

[img data=def]12_07_2016_1773549364/zayec.jpg[/img]

Колишній головний режисер Волинського академічного обласного українського музично-драматичного театру імені Тараса Шевченка Петро Ластівка розповів, що народився, коли батьки були вже середнього віку.

«Мама і тато вже працювали акторами Ужгородського театру, часто гастролювали, їздили закордон, пропагуючи своє мистецтво. І ось татова мама, моя бабуся Устинія Василівна, відправила батьків до РАЦСу. А там вже й я народився. Назвали мене на честь тата», – пригадує Петро Ластівка.

Режисер вірить, що ім’я неабияк впливає на людину, її вчинки, характер, долю.

«Є приказка – «Слово може ранити, а може і вилікувати». А слово, яким найчастіше звертаються до людини, має величезний вплив. Моє ім’я означає «камінь». І воно неабияк сприяло мені бути сильним, відважним, відстоювати свою точку зору, навіть якщо проти тебе йде цілий натовп, який лукавить та діє не найкращим чином. Я прожив життя, ніколи не вкравши, не вбивши, не зламавши чужої долі і не зробивши нікому зла. І моє ім’я мені допомагало», – розповів Петро Ластівка.   

[img data=def]12_07_2016_404474141/lastivka.jpg[/img]