Відомі Катерини Волині розповіли про свої імена

07 Грудня 2015
Свята Катерина – легендарна християнська великомучениця, дочка знатного правителя міста Александрії. За переказами, Катерину піддавали страшним катуванням, але вона так і не відреклась від християнської віри. Місце страти Катерини і сьогодні показують в Александрії туристам.

Ім'я «Катерина» походить від грецького слова «катаріос», що означає «чистий, непорочний». Катерина, у розумінні більшості людей, викликає асоціації з «царським» ім'ям, з величчю й владністю, однак в житті це не завжди так. 7 грудня усі володарки цього імені відзначають своє свято. Тож «Таблоїд Волині» вирішив розпитати знаних Катерин краю, як їм живеться з такою покровителькою.

Народна депутатка п’яти скликань (2-4, 6, 7) Катерина Ващук розповіла, що її ім’я дуже «сильне» й зобов’язує того, хто його носить, до певних звершень. За словами жінки, ім’я «Катерина» змушує багато рухатись, бути активною й ніколи не здаватись.

[caption]
Народна депутатка п’яти скликань Катерина Ващук[/caption]

Ім’я для Катерини Ващук вибрав батько. Коли він повернувся з фронту, то пішов просто в сільраду й «записав» дочку Катериною. Вже згодом чоловік розповів дочці, що під час битви за Ленінград на Невському п’ятачку його смертельно поранений друг-лейтенант сказав: «Якщо у тебе народиться дочка, назви її Катюшею». Тимофій Филимонович виконав обіцянку, хоч матері дівчинки й не дуже подобалось таке ім’я.

Кореспондент телеканалу «ICTV» Катерина Курбанова розповідає, що отримала таке ім’я у спадок від бабусі – маминої мами. Саме в її честь назвали дівчинку.

[caption]
Кореспондент телеканалу «ICTV» Катерина Курбанова[/caption]

«Знаю, що означає воно «чиста, справжня». І таки з роками та досвідом намагаюся бути справжньою – чесною, щирою, навчилася не вдавати нікого з себе, а бути такою як є, – розповідає жінка. – Багато хто з друзів каже, що часом я занадто пряма та різка, та з чим нічого зробити не можу, нехай оточуючі оцінюють, чи то гріх чи перевага».

Журналістка мало вірить в гороскопи чи чорних кішок на дорозі, але в силу імені – так. «Нехай воно не на 100% впливає на мою долю, але на характер точно. І з роками він змінюється. Коли бачиш, що ти досягаєш чогось своїми власними силами, якогось позитивного результату в роботі, наприклад, то розумієш, що змінилася, виросла, набралася досвіду та розуму. Характер маю, в принципі, важкий: вперта, часом занадто запальна, настрій може змінюватися декілька разів на день. Хоча страшенно люблю дуркувати та веселитися з родиною та друзями», – зізнається жінка.

Майстриня хенд-мейду Катерина Бай також вважає, що ім’я має вплив на долю та характер людини.

[caption]
Майстриня хенд-мейду Катерина Бай[/caption]

Думаю, що як ім’я так і прізвище впливають на людину і на її долю», – каже Катя. – Мене так назвав тато в честь прабабусі. Як розповідають батьки, вона була дуже швидка трудівниця. Я з самого малку працюю, не бачу себе без роботи і спілкування з людьми».

Мабуть з ім’ям Катерині дещо передалась ще й вдача бабусі, адже дівчина залюбки виготовляє чудернацькі квіти з цукерок й ще чимало всіляких дивовиж.

Відома модель Катерина Собуцька впевнена, що ім'я неабияк впливає на життя та сутність особистості.

[caption]
Відома модель Катерина Собуцька впевнена[/caption]

Часто друзі, жартуючи по-доброму, мене називали «дитиною світла» або просто «сонячною». Можливо, я така і є, і, можливо, завдяки моєму імені. Люблю життя, люблю любити, люблю усміхатися, – з усмішкою каже Катя. – У тлумаченні мого імені йдеться про те, що Катерини «прагнуть завжди бути кращими». Це теж правда! Я завжди ставила цілі і намагалась обов'язково їх досягати, обов'язково перемагати!»

Катерина дуже любить своє ім’я й вдячна братові, який так її назвав. «Коли я народилася, він одразу сказав, що в родині є Катерина велика (моя тітка), тож має бути і Катерина мала. Батьки намагались сперечатися, але він наполягав на своєму, мовляв, навіть якщо назвете сестру інакше, я все одно називатиму Катериною. То в батьків і не було вибору. Та й вийшло красиво: у нас з братом імена «Катя» і «Коля», – щиро тішиться дівчина.

Фіналістку «Голосу країни-5» Катерину Рибак теж називав брат.

[caption]
Фіналістка «Голосу країни-5» Катерина Рибак[/caption]

«Катею мене назвав братик, – розповідає дівчина. – Коли мама на 9 місяці вагітності уже поїхала у пологове відділення, братик проснувся та запитав у бабусі: «Бабусю, мама поїхала уже за Катрусею?» Відтоді мене всі і звуть Катрусею».

Юна співачка каже, що ім’я мало впливає на долю людини. «Воно точно не формує характер людини. Моральні цінності, честь, доброту виховує родина, сім'я. Я росла у атмосфері любові, теплоти та гармонії у всьому. Тепер намагаюсь до всього підходити з добром, адже основна зброя кожного з нас – вміння на усе зло відповідати добром. Своє ім'я люблю. Дуже подобаються пестливі форми, але і «Катерина» звучить класно», – констатує дівчина, і з цим важко не погодитись.

«Таблоїд Волині» вітає усіх Катерин і зичить якнайбільше усіляких гараздів. Нехай Ваш ангел завжди буде поруч.
1

Читати ще

Додати новий коментар

Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter