Як вибрати зручну валізу для подорожей?
Валіза — незамінний елемент усіх подорожей
17 Жовтня 2023
Успішно!
Подорож – це та річ, купивши яку, ви станете тільки багатшими!
8 серпня відзначають Міжнародний день альпінізму. Саме в цей день у 1786 р. двоє сміливців-швейцарців - лікар Мішель-Габріель Паккард і гірський провідник Жак Бальма – першими з усіх альпіністів досягли вищої точки Альп - вершини Монблан.
На цю гору піднімався й Ігор Случик із Жидичина. За його плечима також сходження на найскладнішу вершину Європи – Маттерхорн (4478 м), найвищу точку Північної Америки Мак-Кінлі (6194 м) та ще тисячі кілометрів захоплюючих мандрівок.
«Я обожнюю гори. Там наповнюєшся чимось великим, стаєш спокійнішим і відчуваєш себе справжнім», - каже мандрівник. Відео зі своїх подорожей він ділиться на своєму YouTube-каналі.
«Таблоїд Волині» попросив Ігоря Случика назвати ТОП-5 місць, які має відвідати кожен, кого ваблять гори.
«Можу розповісти тільки про ті місця, де був сам. Не нав’язую і не хочу ніяким чином применшити інших, не менш цікавих точок планети, куди можна було б податись», - каже він.
Альпіністи не люблять словосполучення «підкорити гору», адже кожна вершина навпаки піднімає на сходинку вище, допомагає долати себе, свої страхи і невпевненості. Тож бажаємо усім мандрівникам незабутніх подорожей і сходжень на вершини , які радить побачити Ігор.
«Подорож – це та річ, купивши яку, ви станете тільки багатшими!», - впевнений волинянин.
КАРПАТИ
Починати знайомство з горами, на мою думку, потрібно з рідних Карпат. Вони поряд. Дуже мальовничі у всі пори року.
Найгарніший водоспад Шипіт каскадами стрибає серед покручених буків з горбистої Боржави, гори-сестри Сивулі теревенять серед каменів-горгів Горган, у дзеркалах високогірних озер Свидовця чепуряться хмари, а герої карпатських легенд перегукуються на хребті Чорногори.
Є безліч цікавих бюджетних маршрутів. Як по тривалості, так і по рівню складності. Спробуйте. А коли «зачепить» , відчуєте від походу позитивні зміни у собі – от тоді варто вирушати десь далі і підвищувати «висотну планку».
Вартість від 1200грн.
ТАТРИ
Карпати можна і варто побачити «з іншого боку» – європейського. Там вони називаються Високі Татри! І до них зовсім близько. Якихось 200 км від Ужгорода.
Високі Татри – це мальовничі гори Словаччини і Польщі, краса яких привертає велику кількість туристів з усього світу.
У високих Татрах знаходиться найвища вершина Карпат - пік Герлаховскі штіт (2655 м). Десятки високогірних озер і безліч водоспадів надають Високим Татрам ще більшої привабливості.
Туристичні маршрути гарно і зручно розроблені, а європейський сервіс з заходами безпеки додає впевненості кожному, хто вибере ці місця для активного відпочинку.
Вартість від 4000грн.
ГРУЗІЯ
Щодо закордонних країн, які задовольняють всі смаки туриста, найбільш доступною для нас, українців, залишається Грузія. Це безвізовий режим, швидке сполучення, відсутність мовного бар’єру і т.д. Дехто закидає, що за ті самі гроші (в Туреччині, Болгарії) можна отримати кращий сервіс. Можливо! Але там ніхто просто так не запросить вас з вулиці до родинного столу. Ніхто не пригостить вином, довідавшись, що ти українець. І тим більше, посеред вулиці, не вигукне «Слава Україні» ! Та й взагалі, так добре і привітно, як в Грузії, до українців не ставляться більше ніде у світі.
Щодо маршрутів, то є два напрямки. Перший - у неповторну самобутню гірську частину Грузії – Сванетію. Тут знаходяться найвищі і найгарніші гори Грузії – Шхара (5193м), Тетнульді (4869м), Ушба (4710м). На схилах гір розташовані автентичні села зі сванськими вежами. Аналогів останнім немає ніде у світі. Сванетія прославилась ще тим, чого тут ніколи не було – сіллю. Привезіть знамениту сванську сіль із спеціями у якості сувеніру додому – і ви ніколи не прогадаєте.
Ще одна гордість цього краю – свани. Як твердить історія, цих волелюбних людей ніхто не зміг завоювати.
А вже про грузинську кухню та гостинність ходять легенди, у які Вам неодмінно треба поринути. І все це у поєднанні з морем в Батумі.
Другий напрямок – альпіністське сходження на гору Казбек (5033м). Це вже справжній п’ятитисячник. Це круто і під силу багатьом. Якщо на самий верх трішки лячно чи немає відповідного спорядження, можна піднятись до льодовика Гергеті на висоту 3500м.
Нагулявши у горах апетит, можна потім дати волю шлунку у Кахетії і поєднати це з дегустацією вин на одному з винних заводів Алазанської долини. Завершити знайомство з Грузією можна прогулянкою по Тбілісі чи Мцхеті.
Вартість 6000 грн. без перельоту.
АЛЬПИ
Альпи – дуже мальовничі гори, висотою від двох до чотирьох тисяч метрів із великою кількістю гірських озер, водоспадів, печер, льодовиків та всього того, чим ваблять гори. Для походів горами розроблено безліч маршрутів. Причому традиція походів тут, напевно, найдовша у світі і вимірюється століттями. Наприклад, Австрійському альпійському товариству вже більше 150 років.
У Франції можна спробувати себе на альпіністському сходженні на Монблан (4810м) класичним маршрутом або обійти Білу гору (Монблан) десятиденним треком.
Біля підніжжя Монблану знаходиться найдавніший курорт французьких Альп – містечко Шамоні. Взагалі Шамоні – це визітівка французьких Альп, справжня туристична мекка. Вузенькі вулички наповнені багатомовним гамом і метушнею. Яскраві квіти на підвіконнях будиночків. Аромат кави та круасанів на подвір’ях кав’ярень. На язиці - неповторний смак французького морозива.
В Італії на альпіністів чекає найбільш технічно складний пік Альп – гора Маттерхорн, по- італійськи Монте-Червіно(4478м). Надзвичайно гарна та потужна гора. Для любителів пішохідних треків гірські стежки стеляться у мальовничих Доломітових Альпах та на гірських схилах, які примикають з обох боків долини Аости.
У Австрії та Німеччині свої давні пішохідні традиції. Маршрути всі марковані, є стенди з інформацією, карти можна придбати у місцях продажу сувенірів, музеях та на АЗС. У австрійців та баварців походи в гори - своєрідний національний вид спорту, яким займаються всі — від малого до старого.
Вартість 6000 – 12000 грн.
НЕПАЛ
Непал – це країна, де боги народжуються на Землі, а до неба піднімають інші боги - альпіністи, адже тут знаходиться найзаповітніше місце - найвища точка планети гора Еверест (8848м). Непал – це одна з найбідніших (у матеріальному розумінні) країн світу з унікальним поєднанням релігій та звичаїв. Це можливість побачити живу богиню Кумарі, яка зцілює людей, можливість потиснути руку царю мавп Хануману біля ступи в Сваямбу та вдихнути дим жертовних багать в Пашупатінатху. Це подорож у майбутнє, адже в Непалі тепер 2075 рік.
А потрапивши до незвичних ансамблів старовинних архітектурних храмів, оздоблених химерною дерев’яною різьбою, ви перенесетесь у минуле. Кілометрові каньйони гірських річок перехоплюють подих, і ви ніби розчиняєтесь на фоні могутніх льодовиків, які сповзають з восьмитисячних висот.
Загадковий «ліс леопардів» не залишить нікого байдужим і буде кликати повернутись сюди знову і знову. Це варто побачити хоч раз в житті. Та й взагалі тут стільки всього «Вав, ого, не віриться!», що мандрівка у цю екзотичну країну переверне ваше уявлення про світ, до якого всі звикли. Столиця Катманду витре начисто поволоку з очей буденності, а гімалайський вітер видує з голови всю полову, яка заважає думати. З цієї мандрівки ви обов’язково повернетесь зовсім іншими, трішки «просвітленими».
Найпопулярніші в Гімалаях два пішохідних треки. Це трек до базового табору Евересту та трек навколо Аннапурни. Обидва входять в десятку найбільш видовищних світу. Кожен має протяжність близько 120 км, де кожен кілометр – це нові загадки та відкриття. Треки не дуже складні і вельми зручні. Не потрібно тягати важких наплічників, бо можна ночувати і харчуватись у лоджіях (гімалайських гірських готелях).
Щодо комфорту - у готелях є гарячий душ, WiFi та душевні компанії зі всього світу. Всі вершини вище шести тисяч метрів у Непалі платні. З висотою їх вартість зростає. На той же Еверест ціна коливається від 10 000 до 20 000 дол. США. Окрім запаморочливих пейзажів ці треки цікаві ще й етнографією.
Нитки маршрутів в’ються крізь села, де можна спостерігати за життям місцевого населення. На треку на власні очі можна побачити роботу найвитриваліших людей світу – шерпів, які переносять на собі неймовірні вантажі. Хоч раз в житті сюди варто потрапити, щоб на собі відчути, як велике поєднується з малим і як мале перетворюється на велике.
Вартість від 14000 – 18000 грн без перельоту.
***
Передрук без згоди "Таблоїда Волині" заборонений
Круто!!!
09 Серпня 2018, 15:31