1 червня стартувало нове музичне шоу «Селекція». Вперше проект прозвучав в ефірі радіостанції «Джем ФМ».
Шоу «Селекція» представляє та популяризує нову вітчизняну музику, використовуючи авторитет уже відомих артистів, - повідомляє «Сultprostir.ua».
У кожному випуску програми зірки української музики презентуватимуть публіці нових музикантів, згадуватимуть свій творчий досвід, даватимуть поради початківцям. У «Селекції» на слухачів чекає компетентна музична критика, ексклюзивні прем’єри та новини.
Уже зараз проект підтримали Мирослав Кувалдін The Вйо, Олександр Положинський «Тартак», Марія Бурмака, Фоззі «ТНМК», Мурік і Дизель Green Grey, Uлія Лорd, Тарас Тополя «Антитіла», Ірена Карпа Qarpa.
У перший тиждень ефіру шоу «Селекція» нових артистів радіослухачам презентував лідер групи «Тартак» Олександр Положинський.
До вашої уваги три перші випуски шоу «Селекція», плейлісти та коментарі Олександра Положинського.
Фіолет
У «Фіолету» дуже багато ліричних пісень, адже вокаліст Колос спеціалізується на ліриці, вона в нього специфічна і впізнавана, і його лірики вистачає не тільки на групу «Фіолет», а ще на сольний проект і на якісь інші проекти. Тим не менше, я завжди зауважую, що «Фіолету» трошки не вистачає пісень драйвових, щоби можна було погоцати, потанцювати, пострибати.
Свого часу я навіть подарував їм одну свою пісню і сподівався, що вони її зроблять драйвовою, але все одно вони зробили її по-своєму, і вона вийшла ліричнішою, ніж я собі уявляв. Тим і відрізняються між собою творчі особистості, що в кожного свій погляд, свій смак і своє бачення.
Ріплей
У ретроспективі стеження за тим, що і як робить «Ріплей», я бачу, що колектив шукає себе, своє звучання, свою подачу, музику і свою аудиторію, в тому числі. Єдине, що я хотів порадити Маргариті, вокалістці «Ріплею», все-таки навчитися спілкуватися з публікою.
Я був на кількох їхніх живих виступах і завжди відзначав те, що все класно – качають, грають і виглядають добре, музика мені подобається, пісні запам’ятовуються, а от знайти контакт із публікою треба вчитися. Це те, чого зараз «Ріплею» дуже не вистачає, і, можливо, саме через це в них трошки менше концертів, ніж вони на це заслуговують. Я думаю, що з досвідом все прийде. Чим більше концертів, тим простіше це робити кожного разу.
Ефект Метелика
З групою «Ефект Метелика» я знайомий досить давно. Свого часу я добряче їх зарубав на шоу «Перша кров» на каналі М1, де я сидів у журі, а вони були конкурсантами. На жаль, їхня пісня мені дуже нагадала пісню групи «Маша и медведи» «Любочка», яка в свою чергу мені нагадувала пісню Creep групи Radiohead.
Таке повторення повторення трошечки мені не сподобалося, і я тоді зарубав групу. Хлопці на мене трошки образилися, і саме з того часу я виношую в собі цю каменючку провини, а тепер намагаюсь компенсувати її, представляючи групу у шоу «Селекція». Що приємно, попередній альбом «Ефекту Метелика», який я чув, був записаний двома мовами: було кілька пісень українською і кілька російською. Новий альбом вони зробили повністю українськомовним, і моє слухацьке вухо це дуже тішить.
Хочеться побажати всім організаторам концертів, фестивалів та інших заходів, пов’язаних із виступами на сцені, частіше звертати увагу на молоді українські колективи, більше того, я би радив шукати самим нових музикантів.
Переглядаючи часто плейлісти українських фестивалів, бачимо, що дуже багато одних і тих самих команд виступають на різних фестивалях, натомість інші команди, які заслуговують так само, а інколи навіть більше на слухацьку і глядацьку увагу, чомусь не запрошують. Я розумію, що всі такі нюанси мають своє пояснення, але все-таки інколи варто спробувати відкрите щось нове.
Хочу побажати всім більше цікавої і приємної української музики! Музики, яка вас чіпляє, музики, яка вас зацікавлює і викликає бажання не лише послухати, а й запрезентувати послухати іншим."
На піаніно та гітарі, у жанрах треп та метал, або ж англійською мовою у виконанні десятків голосів – Державний Гімн України лунає на цілий світ та став новим музичним трендом