Відомий співак скасував тур США і Канадою, щоб повернутися воювати на фронт
Як відомо, від початку повномасштабної війни музикант вступив до лав ЗСУ.
12 Жовтня 2023
Успішно!
Одним із спікерів на гутірках «Бандерштату» став лідер гурту O.Torvald Євген Галич
Одним із спікерів на гутірках «Бандерштату» став лідер гурту O.Torvald Євген Галич.
Про це, за його словами, він дізнався на заправці при в’їзді до Луцька. Тим не менше розмова з ним про українську мову та музику виявилася тривалою та цікавою.
Євген зізнався, що «Бандерштат» є одним із його улюблених фестивалів, бо він особливий тим, що має свою ідеологію.
«У нього є ідеологія, і вона кльова. І ми її розділяємо, і взагалі все, що відбувається в українській музиці та мистецтві – це дуже важливо, бо з мистецтва і культури складається країна», - зауважив музикант.
Він розповів, що із російськомовної родини, яка лише у 1993 р. приїхала у Полтаву з Казахстану, вчився у російській школі і в сім’ї розмовляв російською:
«Тепер зі своїми дітьми, а в мене їх двоє (ну тих, про які я знаю) я намагаюсь розмовляти двома мовами. Єва дуже добре розмовляє українською. І мені приємно вчити своїх діток говорити українською на тому рівні, на якому можу. І писати пісні українською мені простіше, бо вона набагато мелодійніша і комфортніша для написання текстів і віршів. Мені здається, вона для того і була вигадана – не просто розмовляти, а співати нею».
Одним із найкращих ліриків, які зараз пишуть українську музику, Євген вважає Андрія Хливнюка. Також як автори йому подобаються Ната Жижченко, Каша Сальцова, Саша Чемеров, Колос з «Фіолету».
«Мені взагалі здається, що це син Хливнюка, про якого не знає Хливнюк», - пожартував Євген.
«У нас вийшла спільна пісня з Бумбоксом російською мовою «Вечер в Рио». Багато людей починають російськомовні пісні українських виконавців хейтити, дизлайкати і ображати автора. Мені це зовсім не подобається, адже тим, що ми відкидаємо можливість людям робити вибір самим спілкуватися тією мовою, якою вони вміють, ми не робимо краще, тільки нав’язуванням ми відбиваємо бажання в таких людей писати українською», - стверджує музикант.
Українська музика – те, чим він займається з 1994 р. І, за його словами, у нас так сталося, що українська музика стає популярною тільки тоді, коли «хтось за сраку кусає»: у такі моменти ми починаємо фарбувати у жовто-блакитний паркани, одягати вишиванки, спілкуватися українською. Так було, наприклад, з Джамалою – всі знали, що вона кльова співачка, а визнали її тільки після Євробачення.
«Так само з «Оторвальдом». Коли ми пройшли на Євробачення, всі до фіналу ходили, вилизували і казали, які ми кльові. І ми такі: «Ну нарешті – в нас повірили, альтернативна музика може бути, клас!». Як тільки настало 24 місце – відразу на наступний день я відчув у супермаркеті, як люди почали мене хейтити, кидати в спину слова, які не дуже було приємно чути.
Так само сталося з нашими футболістами, боксерами. Нам потрібні переможці, ми не визнаємо людей, які програють. Переможених чомусь у нас не вміють підтримувати. Останній бій Усика довів, настільки сильною може бути людина, а всі почали помічати лише те, що він тиснув комусь руку, давав комусь інтерв’ю. Не вміємо цінувати», - каже Євген Галич.
Те ж саме стосується української музики, яка стала більш популярною з 2014 р.
«Стався справжній вибух в українській музиці. Чому? Бо до нас заборонили їздити російським артистам. Але ми тіпа їх просто замінили, чи реально зрозуміли, що нам потрібна українська музика?», - запитав музикант.
«Потрібно змінюватися з себе, і цінувати треба те, що маємо прямо тут, і прямо зараз. І ніхто не змінить вас краще, ніж ви самі. У мене є такий девіз, коли прокидаюся зранку, я не хочу бути кращим за Положинського або Хливнюка, я хочу бути кращим за себе вчора. Кожному десь в середині потрібно зрозуміти, наскільки ти свідомий українець, наскільки ти любиш свою країну, наскільки ти хочеш і можеш зараз спілкуватися українською, і наскільки ти можеш любити українську музику», - підсумував він.
На завершення Галич розповів, що в кінці серпня «O.Torvald» востаннє виступить на фестивалі Zaxid, а далі бере річну паузу.