Луцька телеведуча розповіла про банановий острів та «пологову камеру» у Єгипті

04 Липня 2017
Телеведуча Галина Падалко розповідає про цікаві місцини у туристичному блозі, доводячи, що відпочинок у Єгипті – це не лише гарячий пісочок і привітне море. Цього разу дівчина з батьком відвідала карнакський храм, колоси Мнемона, храм цариці Хатшепсут, долину цариць, долину царів та банановий острів.

Роздумами та емоціями Галина поділилася на своїй сторінці у Фейсбуці:



«Спершу ми поїхали в Карнаки. Це невелике селище поблизу Луксора, місце історичних древніх Фів. Саме тут можна побачити руїни храму Амон-Ра. Жителі південного і північного Єгипту поклонялися 2 різним богам: Амону та Ра. Обидва з них були головними богами сонця. Для того, щоб не було протистоянь між єгиптянами жерці запровадили культ єдиного бога – Амона-Ра. Для цього і був побудований однойменний храм.



Тоді постало питання, як же має виглядати цей бог. Амона зображали у вигляді барана, людини з головою барана або людини, прикрашеної пір'ям, а Ра – людини з головою сокола, над якою був диск, що символізував сонце. Древні Єгиптяни вірили, що Амон-Ра має 3 подоби, які змінюються в залежності від пори дня. Вранці – це жук-скарабей (символ щастя у єгиптян), в обідню пору – людина, а ввечері – лев з головою барана. В комплексі є 3 зони, де розміщені монументи кожної з трьох подоб – місця, де поклонялися древні єгиптяни.




УВАГА жінки!!!! Цікавим є факт, що в Карнаку є спеціальна кімната, яка називається «пологова камера». Єгиптяни вірили, що їхній фаранон – син бога. Відповідно до цього, його мати повинна була провести ніч з богом і зробити це саме в цій особливій кімнаті. Очевидно, вона спала зі своїм чоловіком – фараоном, який до того ж повинен був бути її кровним родичем. У зв'язку з цим інцестом, випливає очевидна причина тому, що всі фараони носили маски – вони були потворні.




Популярним твердження вже сучасності є те, що жінка, яка відвідає цю кімнату, найближчим часом завагітніє. Мені видалось це дурницею, поки наш гід не показав декілька повідомлень від туристок, які за деякий час після подорожі дізналися, що носять дитину під серцем. Ці приклади змусили мене задуматись і обійти цю кімнату якнайдалі.



Кажуть, в древньому Єгипті була добре розвинута медицина. Тамтешні жерці могли визначати чи може жінка народжувати та стать дитини в утробі. Як вони це робили? Жінка, що хотіла знати чи здорова її репродуктивна система для народження, приходила до жерця, він клав в її статевий орган подрібнений зубок часнику, а зранку перевіряв запах з рота. Якщо запах є – значить всі внутрішні органи з'єднані між собою і вона може мати дитину, якщо ж ні – не все гаразд.




Щодо статі малюка – то вагітна жінка повинна була помочитися на зерна ячменю та пшениці. Якщо в утробі дівчинка – першою пустить паростки пшениця, в пророслий ячмінь означав майбутнього сина.




Наступним пунктом подорожі була долина цариць та храм цариці Хатшепсут. На території комплексу знайдено 70 висічених в скелях гробниць дітей та дружин фараонів, жерців та вельмож. Хатшепсут вважається найвпливовішою з усіх жінок-фараонів древнього Єгипту. Вона правила біля 22 років та зійшла на престол в наслідок перевороту, усунувши від трону, вже проголошеного перед цим, 12-ти річного сина Тутмоса |||, після смерті чоловіка Тутмоса ||. Була жорсткою та впливовою, воліла аби її зображали з борідкою, яка символізувала мудрість для древніх єгиптян.




Далі ми змогли помилуватися колосами Мнемона. Ці 2 величезні фігури, 18 метрів у висоту та вагою у понад 700тон зображають сидячого фараона Аменхотепа |||.




Далі ми рушили до долини царів. Вам, мабуть це місце відоме завдяки, так званому, прокляттю Тутанхамона. Після випадкового знаходження його гробниці ослом археологів, який обвалив прохід до поховання, перші вчені, що відкрили саркофаг померли відразу, інші члени експедиції відходили у вічність протягом 10 років після експедиції. Пояснення просте: люди, які відкрили гроб першими вдихнули токсичні спори грибків, які накопились там за тисячі років.




Решта вчених померли з інших причин або ж природньою смертю. Це нереальне відчуття – ходити по місцях, яким понад 3500 років, доторкатись до того, про що раніше читав лише в книжках, дивитись вживу на те, що раніше міг бачити лише в фільмах.



Далі наша подорож продовжилась круїзом по Нілу та зупинкою на банановому острові. Зрошувальні системи, побут тамтешніх жителів, бананові плантації та тропічні фрукти – тут цікавим було все! Тут ми дивилися, як росте те, що раніше ми бачили тільки на полицях супермаркетів. Одним словом, подорож вдалась на 200%!!!»


0
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter