Любовні трикутники, шоу на «1+1» і похорони котів: прості «секретики» Олени Твердохліб. ФОТО

18 Липня 2018

Фото: Сергій МАТВІЙЧУК

Текст: Оксана ФЕДОРУК

Настрій: грузинська пекарня «Сулі Гулі» (вулиця Задворецька, 1А)

Пам’ятаєте шкільні анкети друзів? «Загальні» зошити, розмальовані квіточками-сердечками, які передавали з рук у руки, і з особливим натхненням любили не так відповідати на запитання, як перечитувати відповіді інших? Молодше покоління цього вже не зрозуміє, а ось у старшого – викличе неабияку ностальгію.

«Таблоїд Волині» вирішив повернути хорошу традицію і знову до відповідей запрошувати відомих волинян. Обов’язкова умова залишилася – після заповнення вказати людину, якій передаєш анкету.

Нагадаємо, раніше Анкета друзів «Таблоїда Волині» побувала у колишнього Луцького міського голови Миколи Романюка, також свої відповіді залишали головний поліцейський Волині Петро Шпига, тодішній голова обласної ради Валентин Вітер, екс-голова Волинської облдержадміністрації Володимир Гунчик та інші.

А після більш ніж річної перерви «таблоїдна» анкета потрапила у руки голови Княгининівської ОТГ Олени Твердохліб.

1. Ваше ім’я та прізвище

Олена Твердохліб

Хто Вас так назвав?

У мого тата є дві сестри. І одна з них порадила назвати мене Оленкою, в честь шоколадки «Оленки». Я така в дитинстві і була, як та дівчинка в хустинці на обгортці.

Вам подобається це ім’я?

Колись в школі не подобалося, бо називали Оленою. Я була старостою в класі, і дійсно дуже серйозною, строгою, мало посміхалася.

Потім, коли потрапила в Чехію, чехам було важко вимовляти «Олена» і почали мене називати Лєнкою. І я була Лєнкою десь 9 років. Коли у 2005 р. повернулася в Україну, то подруги вже звикли до цього, і я була Лєною. А як вже стала головою, то знову повернулася до Олени. А вдома ще й зараз Оленкою називають.

2. Скільки Вам років?

46 років

Ваш психологічний вік відповідає цій цифрі?

Розумієте, я потрапила за кордон у 23 роки і дуже багато там працювала. У цей період молодь ходить на вечірки чи дискотеки, розважається, а в мене була лише робота. Потім у 33 роки я повернулася додому, почала робити бізнес і 5 років знову в мене того всього не було. А в 38 я почала відриватися по повній: почала наздоганяти дискотеки, нічні бари, розваги, всілякі поїздки. До 42-х я догнала все, що упустила раніше. Це був шалений темп, і помилок трохи я наробила, але ні про що не шкодую.

Моя бабуся, яка прожила 92 роки, казала: «Живи так, щоб тобі було цікаво жити, і так, щоб було що згадати». Ось я маю що зараз згадати і, думаю, що це ще не кінець.

3. Хто Ви за знаком зодіаку?

Лев

Вірите в гороскопи?

Вірю у всі гороскопи – і в який рік народилася, і по знаку зодіаку. Я Щур і лев.

Відповідаєте своїм характеристикам?

Так! Моя сестра теж лев, але народилася у рік Тигра. То вона більш м’яка, а я – більш егоїстична, цілеспрямована. Рік дуже впливає на характер.

4. Улюблена пора року?

Зима

5. Улюблена тварина?

Кіт

6. Як звати вашу домашню тварину?

Мураха – це кицька.

Я тварин люблю всіх, але в мене вже 13 років живе кицька. Ми колись з колегою, з якою починали бізнес, орендували приміщення і хтось туди підкинув кицьку. Вона мені тим сподобалася, що мовчала. Я її принесла додому, а тато каже, що в нас вже є одна: «Ото йди з нею, звідки прийшла». І я її носила туди-назад місяць, поки мої до неї звикли. А тепер батьки її обожнюють, як малу дитину.

У нас взагалі коти довго живуть, найдовше жила одна 17 років. Я завжди для них робила гучні «похорони», під кожним деревом є «кладовище» для котів. Це нас бабуся таке навчила.

7. Ваш улюблений вид спорту?

Фігурне катання

То тільки дивитись. А я була завжди звільнена з фізкультури, вічно хворіла, тільки журнали носила.

А зараз займаєтеся спортом?

Ні.

Не вистачає часу?

Ні, справа не в тому. Я лінива (сміється). Ось побудуємо новий стадіон, то, може, почну.

А за фігурою слідкуєте? Якщо не спорт, то можливо якісь дієти?

Я завжди мала надмірну вагу. У 23 роки важила 82 кг. Коли я потрапила у Чехію на заробітки, схудла за два місяці на 12 кг. Як приїхала додому – мене не впізнали. Виявилося, що у мене був порушений обмін речовин, і коли в Чехії я більше ходила, дихала свіжим повітрям, їла натуральну їжу, цей обмін у мене сам налаштувався, і я після того перестала поправлятися.

Тому в їжі я себе особливо не обмежую. Зараз моя вага стабільна, лише намагаюся вживати більше рослинну їжу. Я не вегетеріанка, але, бачу, що ближче до 50 років доведеться відмовлятися від м’яса, тому що білок засвоюється гірше після 45 років.

Зараз шкодую, що в дитинстві не займалася спортом. У мене медична картка була величезна. Просто я перша дитина, батьки мене оберігали.

8. Ким ви хотіли стати у дитинстві?

Учителькою

Учителькою не стала, але зараз всіх вчу (сміється).

9. Улюблений предмет у школі?

Історія

Як Ви вчилися у школі?

Була хорошисткою. Не любила математики, більше гуманітарні предмети – історію, російську мову, з української в мене була 4, а з російської – 5.

А списували? Чи давали списувати?

І списувала, і давала списувати однокласникам. Списувала математику, в нас був такий Олег Годованюк, дуже розумний. Фізику, математику цілий клас у нього списував.

10. Улюблений анекдот

Анекдотів я не запам’ятовую

11. Улюблена книга

«Віднесені вітром»

Любите найбільше художню літературу?

Так, читаю художню і чеською мовою. Щоб мозок трохи напружувати.

За скільки часу вивчили цю мову?

Я вчила з розмовником, по 20 слів в день. Клеїла папір із цими словами, шила і паралельно вчила. За 8 місяців вивчила. Мені було цікаво, що про мене говорять, бо всі завжди говорили і дивилися в мою сторону.

12. Улюблений фільм

Немає

Ви не фільмоман?

Ні, телевізор не дивлюся вже років 5. Я його купила, повісила, кажуть, він якийсь крутий крепко, але я його не включаю.

А в інтернеті якісь серіали? Ось всі дивляться, наприклад, «Гру престолів»…

Один мій знайомий підсадив мене на фантастику, то нещодавно передивилися всі «Зоряні війни».

13. Улюблений актор

Немає

14. Хто ваш ліпший друг?

Ірина Гуменюк – колишній партнер по спільному бізнесу.

Це навіть більше, ніж сестра.

Дехто каже, що жіночої дружби не існує. Ви з цим не погоджуєтеся?

Все залежить від того, яка та жінка є, який в неї характер і цілі в житті. Досить часто думають, що це неможливо, бо в жінок йде жива конкуренція. Я в житті мала такий фактор.

У мене була конкуренція з дівчиною, на 10 років молодшою від мене, в нас був спільний партнер. Ми познайомилися, коли виявилося, що нас у нього двоє. Вона мене знайшла в інтернеті, спочатку ми посварились, потім помирились. Потім я зрозуміла, що вона хотіла зі мною дружити, щоб розсварити з цим хлопцем. Але ми так і дружимо з 2011 р., от з нею була така трохи суперечлива дружба.

А з Іриною – ніколи не були конкурентками, завжди все ділили на двох. Коли ми збираємося, ми навіть не говоримо про чоловіків.

15. Ваше хобі

В’язання гачком – було. Вирощування лохини – зараз.

В’язання гачком заспокоювало мені нерви, а зараз не подобається.

А де лохину взяли? Вже зібрали врожай?

Мене мій заступник підсадив на неї. Купували у Рожищенському районі, в одного діда, який вирощує все, що тільки можна. Минулого року я посадила два кущі.

Вичитала, що вона дуже корисна. Оскільки в нас є ризик онкологій, а в мене теж є завдатки до онкологічних захворювань (кожні два роки мені щось вирізають), то я читала, що вона вбиває ракові клітини.

16. Я люблю…

Життя

Я все люблю, життя люблю, просто обожнюю.

Щоб Ви порадили людям, як полюбити життя, бути більш оптимістичними?

Самореалізуватися. Ставити собі ціль і йти до кінця.

Є люди, яким треба, щоб хтось збоку їх хтось трохи «підзадорював». Ось моя подруга, коли ми бізнес починали, вона всього боялася, а я навпаки – дуже вірила в усе. І коли хтось каже: «Це якась фантастика, ти цього не зробиш» - все, я мушу це зробити. Коли таке чую, кажу: «Давайте поспорим». Мало хто погоджується.

А було щось таке в громаді, що не вірили, а Ви зробили?

Та це кожен день! Будівництво доріг чи садочок. Говорили, де вона візьме гроші, не потягне. На сьогодні вже на фундамент садочка маємо, проектно-кошторисну документацію маємо, електромережі вже підключаємо.

Люди зневірені, бо їм завжди обіцяли і не виконували. А я не обіцяю ніколи, якщо не впевнена. Треба дуже обережно говорити, бо кожне моє слово «січуть».

ЧИТАТИ ТАКОЖ: ПОКАЗАЛИ, ЯК ВИГЛЯДАТИМЕ СУЧАСНИЙ ДИТСАДОК У СЕЛІ БІЛЯ ЛУЦЬКА. ФОТО

Не можу не запитати про шоу на “1+1” «Громада на мільйон». Як вирішили взяти в ньому участь?

Я живу за принципом: все, що тобі дає життя - треба спробувати. Коли нам подзвонили і запропонували взяти участь, то я навіть не вагалася. З 660 відібрали 49 ОТГ, за результатами проморолика, який ми знімали на телефон. Ролик вийшов смішний, бо я ледь з драбини не впала.

Потім знімальна група їздила в села, спілкувалася з громадами і вибрали п’ять. Мені потім казали, що нас вибрали того, що я така неординарна, а я кажу, що ми ціла громада неординарна, такі “підірвані” трохи.

А не шкодуєте, що не виграли?

Я не шкодую про той проект, шкодую, що наше телебачення трохи брехливе. Овечок нам так і не дали. Дмитро Огнєв мені пише - то вони переросли, то ще не виросли. Не треба нам 30, як він обіцяв, хоча б тому фермеру дали пару, бо він ними просто марить.

Я розумію, що вони дуже дорогі (одна овечка - 800 євро), то Огнєву 24 тисячі віддати - це просто капєц, але нащо було обіцяти. Він собі зробив рекламу, а мені образливо, що багато жителів, які брали участь у зйомках, а це було восени, дуже похворіли. Одна депутатка по сьогоднішній день не ходить на сесії, бо серйозно своє здоров’я підірвала і лікується. І я, наприклад, вину за це на себе беру. Бо в той момент треба було або її зупинити, або заставити не брати участь. Вона дуже все це близько до серця взяла.

Але, знаючи, що нікому ніякого мільйону не дали - то абсолютно не шкодую. Єдине, чим нам цей проект поміг - що нас побачили люди. Наша основна ціль була - показати громаду, з якої почнеться Україна. Ми вважаємо, що цього добилися.

Сьогодні у Facebook у мене є багато підписників з інших ОТГ, які перепощують мої записи і пишуть: “Дивіться, як роблять на Волині!”. Ось цього ми хотіли.

17. Я терпіти не можу…

Брехні

18. Я мрію…

Про те, що Україна буде високорозвинутою країною.

Мрію, що Україна була крутіше, ніж Європа.

Що, на Вашу думку, не вистачає Україні для цього?

У нас є щось лишнє. Це корупція. Ось як її не буде – будемо жити реально краще, як європейці. В нас є все – ресурси, копалини, гроші теж є. мої друзі за кордоном теж завжди кажуть, що нам нічого не заважає, окрім корупції.

19. Ваша улюблена страва

Кабачки та баклажани на грилі

Любите готувати?

Ні, не готую.

А де зазвичай обідаєте, вечеряєте?

У мами, в подружок. Кажу: “Можна я до тебе прийду поїм?” (сміється).

20. Який ваш улюблений колір

Червоний

21. Море чи гори?

Море

Раніше дуже любила і гори, і море. Зараз лікарі мені сказали, що є ризик захворіти раком.

А в горах не можу бути, бо тиск високий.

22. Кава чи чай?

Кава

Без кави взагалі вранці встати не можу.


23. Що б ви взяли з собою на безлюдний острів?

Інтернет

А часто виникає бажання втекти кудись подалі від людей?

Кожного тижня, в суботу. Для того і знімаю квартиру в Луцьку. Тобто я живу з батьками, приписана там, але коли хочу, щоб мене ніхто не чіпав - їду на зйомну квартиру. У суботу-неділю я там, просто дивлюсь фільми, відпочиваю, щось собі інколи і зготую.

24. Що мрієте отримати на день народження?

Не люблю дні народження і подарунки.

Любила, коли не була чиновником. Тепер я беру в цей період відпустку. Не люблю всі ці подарунки, квіти, коли йдуть, як в мавзолей. Інколи мені здається, що мене хочуть принизити тим, що мені чогось бракує. Я стараюсь сама, щоб в мене було все, що мені треба, а чужі люди мені не повинні чогось дарувати.

Мені для життя треба зовсім мало. Хотіла автомобіль - я на нього заробила, хотіла свій будинок - побудувала за 6 місяців. І батьки мені теж ніколи не помагали. То мене тато так виховував, “солдатське” виховання.

А цього року як святкуватимете?

А цього року на мій день народження - суд із моїм попередником, який вже тягнеться два роки.

25. Дата заповнення

10 липня 2018 р.

26. Намалюйте малюночок

27. Кому передати анкету?

Ігорю Палиці

28. Напишіть побажання

Бажаю Україні миру, людям, які мене оточують – спокою і душевної рівноваги, здоров’я всім, хто хворіє!













***

Передрук без згоди "Таблоїда Волині" заборонений

12
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter