Успішно!

біхелсі

У кого з нових прокурорів дружина-виконавець, а хто отримав «халявне» житло

Оприлюднили імена керівників новостворених місцевих прокуратур. Як відомо, у процесі реформування системи правоохоронних органів районні прокуратури вирішили замінити місцевими і зменшити їх кількість.

Зокрема, Луцьку місцеву прокуратуру очолив Олександр Шпота, Маневицьку – Олександр Мосійчук, Володимир-Волинську – Віталія Книш, Ковельську – Олександр Бабенков. Про це у коментарі IA ZIK повідомила речниця прокуратури області Наталка Мурахевич.

Усі керівники мають досвід роботи в органах прокуратури. Олександр Шпота раніше очолював прокуратуру Нововолинська. Віталія Книш працювала на посаді заступника прокурора Турійського району. Олександр Мосійчук очолював управління представництва, захисту інтересів громадян та держави в суді прокуратури області. Олександр Бабенков – теж працював в органах прокуратури в Житомирській області та в столиці.

Не встигли оголосити офіційну інформацію про призначення, а інтернет-спільнота уже взялася обговорювати нових прокурорів. Зокрема, на форумі Lutsk Board користувачі «перемили кістки» новому луцькому прокурору Олександрові Шпоті.

«Дуже скупий інтернет на інформацію про цю особу, зовсім не має про нього інформації. Розкажіть на сторінках форуму, хто з ним зустрічався, чи порядна людина, чи козел якого відразу брати на вили? Таке враження, що обласна прокуратура сказала: «На тобі, небоже, що мені не гоже». Хватить нам таких видатних діячів як Решетнік, Сліпчук. Хто яку має інформацію має про цю людину, поділіться», – запропонував користувач, підписавшись Місцеві активісти.

[caption][img data=def]15_12_2015_200306404/shpota.jpg[/img] Новий керівник Луцької прокуратури Олександр Шпота[/caption]

У відповідь інший юзер надав інформацію, що Олександр Шпота у 2012 році вступав на заочну форму навчання до Національної академії прокуратури України. «Мене тіпає від заочної освіти, якщо прокурори вчаться заочно, то скоро мабуть і лікарі будуть вчитися заочно. Найголовніше, один одного будуть розуміти відносно хабарів», – скептично оцінив такий факт учасник чату.

Також користувачі повідомили, що прокурор є чоловіком Марти Шпоти, начальниці Другого відділу Державної виконавчої служби Луцького міського управління юстиції.

«Якщо дружина – начальник другого відділу ДВС, то знов мені стає сумно: жінка – начальник виконавчої служби, чоловік – прокурор, якось неправильно, якось мафіозно. Хоча не факт», – припустив інший користувач.

[caption][img data=def]15_12_2015_200306404/shpota1.jpg[/img] Дружина луцького прокурора, начальниця відділу виконавчої служби Марта Шпота[/caption]
 
Олександр Мосійчук, який став маневицьким прокурором, більш публічна особа: встиг «засвітитися» у публічному скандалі. Тривалий час чоловік працював в апараті прокуратури Волинської області, а в серпні 2013 року отримав від держави трикімнатну квартиру. Перебував на квартобліку близько п’яти років, і зрештою став власником 79,4 «квадратів» житла.
 
Олександр Бабенков був керівником прокуратури Ружинського району Житомирської області. Інформація про діяльність цього прокурора оприлюднена на інтернет-порталі «Антикорупційний портал смт. Ружин». Зокрема, тут йдеться про те, що «через рік роботи прокурор Ружинщини 18 вересня 2012 року купляє собі чергову, але не рядову легковушку, а мерседес останніх років випуску».

[caption][img data=def]15_12_2015_200306404/image.jpg[/img] Новий керівник Ковельської прокуратури Олександр Бабенков[/caption]

«Наступний рік його роботи «ознаменувався» квартирною епопеєю у кооперативному будинку. Не дивлячись ні на що, ігноруючи все і вся, квартиру надали його сім’ї. Квартира у травні 2013 року визнана райрадою службовою, а у вересні 2014 за листом прокурора області нове керівництво райради вже підсувало районним депутатам проект рішення, щоб вивести її з числа службових. І чому? А тому, що Бабенков вже забажав її приватизувати. Депутатський здоровий глузд хоч тут взяв верх. Ця забаганка не була задоволена. А натомість між людьми понеслося: прокурор продав квартиру у Станишовці під Житомиром, має землі у Глибочиці і Вересах, що під обласним центром, будує собі особняк у Станишовці, то не дати йому розжитися ще за рахунок цієї квартири, підкреслюємо у кооперативному будинку. Нехай живе в цій квартирі, поки працює в районі. До слова, загальна площа цієї квартири складає 100 квадратних метрів», – йдеться у дописі, опублікованому у квітні 2015 року.