• банер чікос

Буде дуже цікава афіша і закордонні гості: Сергій Мартинюк про цьогорічний «Бандерштат»

07 Квітня 2018

Музикант Сергій Мартинюк, лідер гурту «ФІОЛЕТ» є незмінною креативною частиною великої команди «Бандерштату».

Про плани та особливі фішки цьогорічного фестивалю він розповів в інтерв’ю Zruchno.Travel.


Цього року аналогічно буде три різнопланових сцени: головна, тиха сцена з легкою музикою та урбан-стейдж. Вночі будуть діджейські сцени, знову приїде діджей Топольський (Dj Tapolsky). Окрім того, будуть літературні тусовки, лекційна зона, скоро почнуть анонсувати артистів закордону.

«Мені поки важко щось сказати, бо ми дещо із запізненням стартували з підготовкою. У нас відбувались певні кадрові зміни у середині оргкомітету фестивалю, проте вже почали анонсувати перших артистів. Фестиваль точно буде масштабним, як і минулого року – тоді разом із учасниками було близько 16 тисяч людей. Для Луцька – це перемога. Зокрема тому, що вперше за багато років сам Луцьк показав рекордну кількість по відвідуванню, бо раніше на «Бандерштат» здебільшого приїздили інші регіони, а цього разу ледь не половину складали саме лучани. Плануємо, що цього року відвідувачів буде не менше, ніж в минулому. Хоч ми ніколи не ставили перед собою такої цілі, але простежується тенденція, що кожного року кількість відвідувачів збільшується на кілька тисяч».

Сергій розповідає, що вони ніколи не намагалися вигадати "велосипед" у організації – просто хотіли покращити інфраструктуру фестивалю, наприклад, моменти, які стосуються проживання людей.

«Навряд чи з фестивалю формату оpen air можна вигадати щось дуже оригінальне. Особливо у нашому випадку, коли немає глобальної фінансової підтримки. Фестиваль фактично живе на квитках, які продає, тому ми не можемо претендувати на реалізацію суперкрутих ідей. Мені, звичайно, уже другий рік хотілося зробити щось на зразок Burning Man (є такий фестиваль з величезними фігурами в Америці), але у нас і близько немає бюджету на реалізацію подібних ідей. Проте цього року у нас буде дуже цікава афіша, яку малює один із найкрутіших художників України – Андрій Ярмоленко».


Відчувають організатори і свій вплив на волинський туризм і привабливість міста для іноземців та жителів інших регіонів України.

«Раніше ми проводили опитування на вході. Кілька років поспіль результати показували, що більшість людей, які відвідували фестиваль, вперше приїжджали у Луцьк. Потрібно розуміти, що людина, яка приїздить на наш фест, залишає гроші у луцьких закладах, знайомиться із культурною та історичною спадщиною міста. Більше того, ми організовуємо екскурсії по інших містах області – ці туристичні маршрути користуються неабиякою популярністю під час фестивалю. Це великий внесок в туристичне життя Волині. Шкода, влада цього не розуміє. Тішить те, що наш фестиваль уже почали вносити у всі волинські путівники.

У місті Луцьк є кілька цікавих маршрутів для гостей фестивалю. Це стосується старого міста, де розташований замок Любарта, поруч також є кілька цікавих вуличок зі старовинною архітектурою. Та й загалом місто дуже атмосферне, відчувається європейський шарм. Звісно, там немає стільки старої архітектури, як у Чернівцях чи Франківську, але в Луцька є свій дух. Плюс на Волині дуже благодатна природа».

0

Читати ще

Додати новий коментар

Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter