Східняки, які побували в Луцьку, розповідають, що в нашому місті відчувають близькість Європи, так би мовити її запах. Якби ж вони побували в головному офісі та на заводі компанії "Модерн-Експо", то могли б говорити, що бачили ту бажану Європу.
"Модерн-Експо" - підприємство, яким може гордитись кожен хто усвідомлює себе лучанином. Воно з'явилося в 1993 році на вулиці Кременецькій (район Київського майдану) і виросло з маленької фірми до компанії-холдингу, яка є лідером ринку торгівельного обладнання в Центральній та Східній Європі.
Переломним в житті "Модерн-Експо" став 1999 рік, коли керівництво вирішило купити частину колишнього заводу "Іскра" щоб там організувати власне виробництво. З того року підприємство тільки розширяється. Сьогодні в ньому працює приблизно 2000 людей, заводи групи компаній "Модерн-Експо" займають територію площею більше 100 тисяч квадратних метрів, торгує з понад 50 країнами, має офіси в Білорусії, Росії, Польщі, Німеччині, ОАЕ, заводи в України та Білорусі, постачає обладнання для "Пепсі", "Кока-коли", "Макдональдса" та десятків компанії з усього світу.
На цьому фоту - приблизно 600 людей. Того дня зібралася одна зі змін заводу та менеджери усіх рівнів
У 2014 році компанія відкрила офіс в Амстердамі і, як розповів начальник маркетингового відділу "Модерн-Експо"
Микола Жичук, всі бізнеси та офіси перейшли під управління голландської компанії. "Тепер наші активи забезпечені міжнародним правом та голландськими законами, які дуже лояльні до інвесторів", - пояснив він.
"Європеїзації" підприємства сприяв вихід на ринок цього регіону. "Модерн-Експо" переобладнало виробництво відповідно до вимог партнерів та євростандартів. Після чого успішно витримало десятки перевірок, що підтверджується відповідними сертифікатами. Так, у компанії є сертифікат від німецької компанії TÜV, яка вважається одним з найсуворіших європейських "ревізорів". Цікаво й те, що до 2009 року компанія мінімалізувала зовнішні контакти. Нині ж "Модерн-Експо" відкрите для преси, клієнтів, подає щорічну фінансову звітність, учасник та ініціатор соціальних акцій та кампаній.
Продукція компанії об'єднана в шість груп: торгові стелажі, касові бокси, складські стелажі, обладнання з нержавійки, брендоване обладнання та холодильне торгівельне обладнання.
До слова, лінійка касових боксів отримала назву "Магелан", торгових стелажів - "Колумб", а вироби з нержавійки - "Берінг". На підприємстві припускають, що це пов'язано з тим, що генеральний директор
Петро Пилипюк навчався на географічному факультеті Східноєвропейського національного університету і міг стати вчителем географії.
Підприємство умовно ділиться на дві частини: офісно-виставкову та виробничу.
Перша починається з рецепції на третьому поверсі будівлі компанії.
Офіси розташовані з лівого боку від входу і облаштовані за принципом "відкритих офісів". Тобто конструктори, дизайнери, менеджери і їхні керівники сидять в одній величезній кімнаті, яка розділена скляними перегородками на декілька секторів. Будь-який відвідувач підприємства може через скло бачити, чим займаються працівники офісної частини "Модерн-Експо". Це спрощує комунікацію між працівників, що дозволяє підвищити ефективність їхньої роботи.
У цій частині комплексу діють дві виставки картин: перша - біля рецепції, друга біля виставкового залу. В другій виставці зібрані роботи відомої художниці
Тетяни Мялковської та її вихованців. Картини продавали на аукціоні, і гроші, виручені за витвори мистецтва, передали на лікування онкохворих дітей.
Справа від входу кімнати для презентацій та нарад. Тут частково облаштовані "відкриті офіси": замість стін, що виходять у загальний коридор - скло.
Закінчується ця частина комплексу виставковим залом, який на "Модерн-Експо" називають шоу-рум. Тут встановлені кілька десятків зразків продукції компанії.
Виробничий комплекс компанії розгорнутий у шести цехах. Також тут є склад, лабораторія, їдальня, роздягальні та інші менш важливі приміщення.
До виробництва веде "галерея слави", на стінах якої висять стенди про історію та сучасність компанії.
Основними видами сировини, з якою працює "Модерн-Експо", є метал, деревина та пластик. Джерела її надходження різні: Україна, Росія, Китай, Європи. При виборі постачальника багато залежить від вимог клієнта компанії.
Загалом виробничий процес відбувається за такою схемою: працівники програмують спеціальні машини, які розрізають сировину на деталі або на меші частини. Далі, теж на спецобладанні, сировину обробляють, наприклад, згинають або фарбують. Після чого майже готова деталь проходить, при потребі, третій етап обробки.
І нарешті готовий виріб фасують у коробки і відправляють на склад.
Умови праці, на мій погляд, відмінні. В цехах чисто. Що й не дивно, бо чистота є однієї з вимогою євростандартів. А прибиральниці роз'їжджають на мийках "Kärcher". В деяких цехах і кабінетах на підвіконнях та підлозі зеленіють вазони.
А посеред цехів стоять "прозорі" офіс їхніх керівників. Таким чином підлеглі можуть бачити, чим займаються начальники.
До речі, на "Модерн-Експо" - безвідходне виробництво, систему якого запозичили з заводів "Тойоти". Тут навіть розподільний збір сміття запровадили, яке відправляють на переробку.
На даху складу - вікна, а покриття з тепловтримуючого матеріалу.
Треба згадати й про устаткування, на якому працюють "модерн-експовці". Його закупляють в Італії, Швейцарії, Німеччині. Оновлюють при потребі. Раз в рік відбуваються наради, де обговорюють куди і скільки техніки потрібно.
Насамкінець трохи про соціальний бік роботи "Модерн-Експо". Оскільки в Луцьку не вистачає кадрів для підприємства, їх шукали в Рівному та сусідніх містах. Знайшлися місця й для переселенців зі Сходу. Близько 100 працівників підприємства мобілізували до війська.
Для мотивації працівників запровадили декілька заходів. Для прикладу, діє скринька пропозицій щодо поліпшення роботи компанії. Автор найліпшої отримує путівку на двох для відпочинку за кордоном. Також на "Модерн-Експо" діє європейська практика виплати 13-ої зарплати.
Загалом, якщо вам цікаво спробувати себе в чомусь новому або ви тільки починаєте трудовий шлях, звертайтеся в кадровий відділ компанії "Модерн-Експо". Мабуть, й тут є свої труднощі та проблеми, але де їх зараз немає. Та й зароблений досвід компенсує все.
Це фото з шоу-руму
Рішення для продажу хлібо-булочних виробів
Ця каса цікави тим, що вона шляхом від'єднання двох частин (стрічки та місця касира) стає з лівобічної правобічною
Ця каса створена для країн Скандинавії, де вищі вимоги до робочого місця касира. Вона більша за звичайну касу і має доповнення, які роблять її комфортнішою. Для прикладу, на місці для придбаного товару є планка, якою можна розділити свій товар і той, чий касир тільки починає "пробивати"
Каса самообслуговування. Покупець сам "пробиває" товар на приладі, який встановлять в лівій частині каси, а потім залишає в спеціальному отворі гроші
[img size=660x440]/sites/default/files/styles/w660/public/inline/29_01_2015_1842400318/dsc_1689.jpg?itok=Bebf9Jqe[/img]
Рішення для продажу котячого корму. Дерев'яна конструкція - для продажу вина
Рішення для продажу сипучих продуктів, трохи далі - стелаж для продажу батарейок
Зразок холодильного обладнання
Рішення для продажу кави. Після створення цієї конструкції в "Модерн-Експо" окремо замовляли "Ейфелеву вежу" для сувенірів або декору приміщення
Цех, де працюють з дротом. Загальний вигляд
Дріт сюди прибуває у великих мотках. Цей станок випрямляє його. Потім дріт потрапляє до операторів машин, які розрізають, гнуть дріт, надаючи йому форми потрібної деталі
Порізаний і випрямлений дріт
Готові вироби
Цех гальваніки. Тут готові вироби оцинковують або хромують, щоб захистити від зовнішніх впливів
Оператор розвішує вироби на "роботі" та вводить програму
"Робот" опускає виріб у спеціальні розчини залежно від введеної програми
В таких ємностях деталь стає хромованою або оцинковано
Лабораторія одного з цехів "Модерн-Експо"
Це невеликий склад сировини для цеху, який обробляє деревину
Отакий завантажувач в цьому цеху
Пристрій, який автоматично розрізає деревину
Готові вироби
На підприємстві декілька цехів, де обробляють метал. Це загальний вигляд одного з них
Ще одне загальне фото цеху по металу
Ось в такому вигляді на "Модерн-Експо" прибуває метал
На таких пристроях метал випрямляють
На цих приладах в розрізаних смугах металу штампують спеціальні отвори
Тут зігнуті деталі зварюють. Більшість процесу зварювання автоматизовано. Зварка відбувається в спеціальних пристроях
Готові деталі перед відправкою на фарбування. Готову деталь підвишують на "робота", який заводить її у відсіки для фарбування. Більшість деталей фарбують в помаранчевий колір. Ця барва стандартна для конструкцій, які купують торгові мережі
Склади "Модерн-Експо"