Як волинські зимолюби купалися на Теремнівських ставках

19 Січня 2016
Третє велике новорічно-різдвяне свято справляють 19 грудня − це Йордан, або свято Водохреща. За християнською традицією, у цей день «змивають» гріхи, занурюючись в крижані води. Загартувати дух і тіло завжди збирається чимало охочих. Одне із популярних місць для зимових купань − Теремнівські ставки.

По завершенню церковного богослужіння у Свято-Хрестовоздвиженському храмі УПЦ МП віряни пройшли хресною ходою із церкви та протоієрей Миколай Бондарук освятив тамтешню водойму. Після чого до ополонки вишикувалася справжня черга.Були серед занурювальників і досвідчені зимолюби, і ті, що вперше наважилися купатися. Люди поприходили цілими сім'ями, із рідними та друзями, аби підтримати древні традиції, випробувати сласну силу волі, очиститися від усього поганого і оздоровитися в цілющих Водохрещенських водах.

[caption]
Серед усіх охочих доєднатися до обряду був і директор Палацу культури - заслужений діяч мистецтв України Юрій Васильович Войнаровський[/caption]

[caption]
Начальник юридичного відділу міської ради Олександр Рачков теж приїхав освятити водички[/caption]

Одним із перших показав достойний наслідування приклад пан Олександр, що, як пізніше вияснилося, занурюється на Водохреще регулярно і загалом полюбляє зимові купання. Чоловік також розповів, що лише недавно повернувся з зони АТО. Однак навіть військова служба не стала на заваді – минулого року, будучи на сході України, спеціально їздив до річки Сіверський Донець, аби скупатися на свято.

[caption]
Олександр навіть будучи в АТО підтримував Водохрещенські традиції[/caption]

[caption]
Олександр так ввійшов азарт, повторив сходження в ополонку аж тричі! І навіть натяку не було на те, що чоловіку холодно[/caption]

[caption]
Пан Михайло каже, що не лише регулярно «моржує», а й загалом дбає про власне здоров’я. На Теремнівських ставках купався вперше[/caption][caption]
Високий молодик Роман радощі зимові купання на собі відчув вперше. Говорить, що не так холодно, як страшно. Однак, йому сподобалося[/caption]

[caption]
Іван (на фото зліва) на свято Водохреща купається уже 11 рік поспіль[/caption]

[caption]
Майбутній хореограф Юрій навчається та підпрацьовує офіціантом. Прийшов освятитися разом із батьком Віктором. Чоловіки розповіли, що це уже традиційно – занурюються роки чотири поспіль. Тому враження, за словами Юрія, такі як і завжди – відмінні[/caption]

П’ятнадцятирічна Катя теж прийшла на ставок із татом, однак для дівчини це був дебют. На запитання, чи не боялася, Катруся відповідає: «Спершу було трішки страшно, але як подивилася на дорослих чоловіків, що занурюються, то страх пройшов», – юнка вирішила довести, що сміливості їй не займати.

«Вона в басейн ходить уже шість років. Ніхто не примушував, сама захотіла ще змалку. Її тренер побачив і забрав до себе в команду. Тож плаванням займається залюбки. А зануритися взимку дочка хотіла ще минулого року, але тоді погода не дуже тому сприяла. Тож втілила ціль сьогодні», – розповів батько дівчинки Валерій.

[caption]
Катя разом з татом Валерієм[/caption]

Подружжя Андрій та Ірина Манько прийшли зануритися в крижану освячену воду разом: «Здорова сім’я − здорова держава!», − каже Андрій.
«Раз в рік обов’язково окунаємося − згідно українських традицій. Почуваємо себе добре, не холодно, погода цього річ взагалі дуже сприятлива. «Ми взагалі постійно загартовуємося. Але дружина вперше сьогодні купалася на Водохреще», − розповів чоловік.

[caption]
Подружжя Манько: «Здорова сім’я − здорова держава!»[/caption]

Пані Ірина сміється та додає: «Він просто сказав, або ти занурюєшся, або ти не їдеш − дивитися ти не будеш! Але не шкодую абсолютно і продовжуватимемо традицію! Ще й разом з дітьми».

[caption]
Для Ірини занурення було вперше[/caption]

Друзі Дмитро і Серафим цього року теж купалися вперше. Кажуть, що рішення зануритися в ополонку було доволі спонтанним − вирішили спробувати практично напередодні. Підштовхнув до цього друг Василь, хоч сам він і не купався. Хлопці залишилися задоволеними, тільки кажуть, що в ноги дуже холодно :) Тож після купань відігрівалися теплим чаєм.

[caption]
Дмитро та Серафим[/caption]Перукар Ірина взагалі не думала, що купатиметься. Однак потяг до того відчувала вже четвертий рік, тож спеціально приїхала себе перевірити. «Мої рідні з мене сміялися, думали, що я не справлюсь! Але я це зробила − відчуття невимовні!», − захоплено говорить жінка.

[caption]
Ірина хотіла зануритися ще чотири роки тому[/caption][caption]
Занурився на свято Водохреща й арт-директор нічного клубу «Опера» Павло Єгоров[/caption]

[caption]
У таке свято холодна вода навіть найменшеньким не зашкодить![/caption]

[caption]
А хто не занурювався сам, той тішився спогляданням[/caption]
0
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter