Як адаптувати малюків до дитсадочка: поради педагогів луцької студії «РОЗУМАХА»

14 Серпня 2017
«Ну от, знову соплі… Хто у вас в групі «сопляв» знову? Петрик? Усе ясно».
«Такий розумний хлопчик, стільки знає і от, маєш тобі, почав заїкатись».
«Де ж ти таку шишку набив величезну?».
«Та от, не можемо ніяк до садочка звикнути, два дні ходимо, і тиждень хворіємо».
«А моя красуня в садочку ридає без мене. Сльози котяться градом, «хоцу дьо мами» і все. То ходимо в садок лише на дві години».
«А нам взагалі не вистачило місця в дитсадку. От і сидимо вдома».


Із такими та багатьма іншими перешкодами стикаються батьки дошкільнят. Як же їх вирішити? Як організувати дитині щасливе та корисне дитинство, навіть коли тато й мама на роботі? Що зробити, щоб хворіти три дні, а не два тижні? Або щоб дитина хворіла рідше? Як запобігти дитячим стресам, заїканню, агресії, і т.д.?

Колектив педагогів студії «РОЗУМАХА» вже давно шукав відповіді на ці запитання. Адже доволі сумно готувати ігрову подорож, яка включає в себе 25 методик раннього розвитку, і через хвороби діток проводити її лише для двох відвідувачів.І ось відповіді на ці запитання:

1) Дитина часто хворіє. А коли захворіє - хвороба протікає дуже довго.

Що можуть зробити батьки:
- Щодня давати дитині «вітамінну бомбу» (перемелену суміш дуже корисних продуктів, регулярне вживання яких дууже піднімає імунітет). В інтернеті є різні рецепти.
- Ввести загартовування як стиль життя (наприклад, вранці разом з татком ходити босоніж по травичці). Щодня. В будь-яку погоду. Починати з 4-х хвилин і збільшувати час ходьби.
- Змазувати носик оксоліновою маззю (ця проста, але банальна порада врятує носик від нежиті, який може «передатись» від друга в садочку).

Що роблять у дитячій кімнаті та в міні-садочку у студії «РОЗУМАХА»:
- У сезон інфекційних захворювань - усі приміщення щодня кварцують. У всі сезони - регулярне вологе прибирання, провітрювання, зволоження та дезінфекція.
- Якщо у когось помітили нежить - усім діткам, чиї батьки це дозволили, змазують носики оксоліновою маззю.
- Дітки п`ють цикорій або чай з лимоном, регулярно гуляють на свіжому повітрі.2) Дитина плаче за мамою (татом), чи відвідування дитсадка спричинило стреси або навіть заїкання.

Що можуть зробити батьки:
- За день до відвідування дитсадка - знайти сильний мотиваційний фактор походу в садок. Наприклад: «Хочеш погратись із Даринкою завтра? Вона чекатиме на тебе в садочку».
- Нехай дитину у садок відводить той член родини, за яким дитина не буде плакати. А з тим, за ким дуже сумно, бажано щоб малюк прощався іще вдома.
- Прощання має бути максимально коротким, навіть якщо у дитини з`явилось переживання - батькам не варто її заспокоювати. Це має робити вихователь. Дитина повинна відчути у вихователеві стабільність та підтримку в тяжку хвилину.
- Дитині варто узяти з собою улюблену іграшку. Варто вказати на те, що дитина удвох із котиком чи зайчиком ідуть сьогодні в садок.

Що роблять у дитячій кімнаті у студії "РОЗУМАХА":
- Кількість діток у групі - не більше семи. Це дозволяє приділити достатньо уваги усім. Особливо тому, хто засумував за мамою.
- Тривожну дитину завжди мотивують певним цікавим заняттям, яким вона буде займатись на наступний день, якщо прийде (наприклад, ліпити з тіста печиво або пускати усім діткам бульбашки.)
- Якщо дитина зовсім не може лишатись без мами, спочатку мама з дитиною певний час відвідує заняття під назвою «розвиток з мамою», де дитина адаптується та стає самостійнішою. А потім уже мама приводить малюка до того ж педагога на заняття або в дитячу кімнату, де дітки уже займаються та граються між собою та з педагогом.3) Дитина непосидюча, агресивна, замкнута чи гіперактивна.

Що варто зробити батькам:
- Виділивши для цього час та уважно спостерігаючи за дитиною, знайти причину такої поведінки, фактори чи обставини, при яких вона загострюється, та способи її виправлення (Таких способів є багато. Це залежить від дитини та від причини). Де їх шукати - у своєму серці та у фахівців із виховання дітей.
- Якщо у поведінці дитини помітні проблеми, вирішення яких не вдається знайти самостійно, не варто цього соромитись. Адже з цим стикаються тисячі батьків. Варто звернутись за порадою до психолога.

Що роблять у студії «РОЗУМАХА»:
- Навчально-розвиваючі заняття, які щодня проходять у студії, включають в себе велику кількість методик на корекцію непосидючості, гіперактивності та ін. І головне, корекційний процес проходить у вигляді захоплюючої гри-подорожі.
- Якщо конфлікт виникає у дитячому колективі - педагог ніколи не відрізає його фразою на кшталт «так, припинили обоє». Таким способом конфлікт ніколи не буде вирішений. Щоб зупинити агресію, чи образу, потрібно навчити дітей все обговорити, виказавши вголос почуття, які виникали у них, та зробити висновки про те, як бути далі. Наприклад, за що саме вибачитись один перед одним. Тоді агресія не буде накопичена й інцидент не повториться найближчим часом.
- У студії «РОЗУМАХА» дитячі та підліткові психологи проводять індивідуальні корекційні заняття виховних (непослух, капризи, істерики і т д.), психічних (увага, пам`ять, мислення) та психологічних (самореалізація, самооцінка тощо) елементів, які потребують корекції.
Психолог у «РОЗУМАСІ» діє за такими алгоритмами:
-якщо проблема дитини невелика і батьки зрозуміли, як скорегувати її вдома - достатньо 1-2х консультацій.
-якщо у дитини є певні патології, які варті глибинної корекції (наприклад, високий рівень агресивності) - потрібен курс від 5 до 15 корекцйійних занять.
-якщо у дитини є певна вроджена патологія у роботі мозку, і розвиток не відбувається згідно вікових норм, тоді проводяться постійні інтенсивні корекційні курси з невеликими перервами (зазвичай комплексно із консультаціями логопеда, дефектолога, а при потребі і психіатра).

Наостанок, варто сказати - не існує невирішуваних проблем, існують не знайдені рішення.Статтю підготувала Олена Тамтура, дитячий психолог.

Докладніше про студію "РОЗУМАХА" дивіться та читайте на сайті та у Facebook-спільноті або запитуйте, за телефонами: 099-348-02-59, 050 029 89 00.


0
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter