Успішно!

біхелсі

«Я» чи «лучани»? Які слова найчастіше вживав у звіті луцький мер

Текст: Сергій Олешкевич
 
Кажуть, слово – не горобець. А в світі політики сказане не просто не дадуть забути, а й розкладуть на цитати, нададуть значень, тлумачень і різних прихованих змістів.
 
«Таблоїд Волині» вирішив і собі долучитися до обговорення одного з основних політичних документів року – звіту Луцького міського голови. Заслухавши виступ, який відбувся в четвер 18 лютого у Палаці учнівської молоді, ми вирішили виділити найчастіше вживані міським головою слова, аби визначити пріоритети, як то кажуть «по Фрейду».
 
З’ясувалося, що міський голова вкрай рідко вживає займенник «я». За півтори години доповіді мер вжив слово «я» у різних відмінках (в т.ч. «мене», «мені») 46 разів.
 
У конструкціях типу «я думаю», «я повідомлю» Микола Романюк зазвичай упускав займенник і казав просто: «думаю», «повідомлю» тощо.
 
А ось займенник «ми» (нам, наш, наші) виявився справжнім рекордсменом під час доповіді. Микола Романюк використав його 182 рази. Зауважимо, при цьому міський голова нерідко вживав «ми» у значенні «я»: наприклад, «ми будемо працювати», «ми зробили», «ми плануємо».
 
Як пояснюють психологи, таке явище може мати два протилежних трактування. З одного боку, характеризувати гіпервідповідальних людей, які приймають на свої плечі надміру велику відповідальність, а з іншого – людей, які цієї відповідальності намагаються усіма силами уникнути і перекладають її на плечі інших.

[img data=def]18_02_2016_683218832/9.jpg[/img]
 
У будь-якому випадку зрозуміло: звітуючись про виконане за рік, Микола Романюк думав не про свою персону, а про роботу. До речі, саме слово «робота» – теж серед найпопулярніших у звіті. Його мер сказав 74 рази.
 
Попри те, що політики завжди декларують інтереси громади над своїми інтересами, слово «лучани» з’являлося у звіті Миколи Романюка вкрай рідко – лише 12 разів. Щоправда, з десяток разів мер повторив синоніми цього слова – мешканці, люди. Слову «Луцьк» пощастило більше: воно прозвучало 47 разів.