Волинянка народила трьох первістків

21 Травня 2016
Текст: Наталка ПОЛІЩУК

Два хлопчик та одна дівчинка з’явилися на світ у Луцькому клінічному пологовому будинку 11 травня. Дітки народилися за допомогою кесаревого січення. Стан малюків та мами задовільний.

На час візиту журналістів немовлятам було уже кілька діб, але медики ще не давали їх мамі. Обласний акушер-гінеколог Роман Савка, який є лікарем породіллі, пояснив, що малята перебувають у відділені інтенсивної терапії для новонароджених під наглядом лікарів.

Першою на світ з’явилася дівчинка вагою 1 кілограм 700 грамів. Хлопчики були трішки більшими. Один з них заважив 2 кілограми, а його братик – 2 кілограми 240 грамів. Медики кажуть, що така вага для трійнят є нормальною.

ПЕРШІ ПОЛОГИ У 36

36-річна жителька Маневич Тетяна Корольчук розповіла, що це її перші пологи. Діток очікували давно, адже з чоловіком Ігорем побралися ще у 2004-му. І ось через 12 років Бог подарував їм малюків, і одразу трьох.



Щаслива мама зізнається: вона досі не може прийти до тями після пологів.

– Я головою розумію, що стала мамою. Але, зважаючи на те, що їх зараз немає біля мене, у мене панічний стан. Я ніколи дітей не доглядала і ще не знаю, як усе має бути. Мої дітки такі малесенькі, що, мені здається, я ще б боялася їх брати на руки, – ділиться емоціями Тетяна.

Тетяна Корольчук пригадує: коли після першого УЗД зрозуміли, що малюків аж троє, довго мовчали. Спочатку був шок.

– Нам пропонували у Києві зробити резекцію (видалити один плід, – ред.). Але ми вирішили, що, якщо за стільки років нам Бог дав цих дітей, значить це не просто так. Ми вирішили залишити всіх. Слава Богу, доходила 36-37 тижнів, і дітки гарні.

ЄВА, ЛУКА І СВЯТОСЛАВ

Стать дітей батьки побачили ще на УЗД. Тетяна Корольчук пригадує, що дуже вже хотілося, щоб серед малюків була дівчинка.

– Кажу лікарю: якщо будуть всі хлопці, то одного привезу вам глядіти, – сміється молода мама.



Жінка розповідає, що назвала дітей ще тоді, коли вони були в животику. Єва розташувалася знизу, Лука лежав зверху, а посередині був Святослав. Усі казали, що малюки швидше за все змінять розміщення, але Тетяна переконана, що діти пробули кожен на своєму місці до кінця.

– Мені дуже подобається ім’я Єва. Ми з чоловіком домовилися: якщо першою виймуть дівчинку, то назвемо Єва. Вона справді народилася першою. Одному хлопчикові дали ім’я Лука. «Лукасик» так ніжно звучить. Моя мама зразу ж насторожилася, бо переживала, як це звучатиме по батькові. Уже після пологів, порадившись із чоловіком, вирішили другого хлопчика назвати Святославом.

КОЛИСКУ ПОДІЛИЛИ НА ТРИ ВІДДІЛЕННЯ

Подружжя Корольчуків живуть окремо від батьків, мають свій будинок. Згадуючи знайомство, Тетяна розповіла, що почала зустрічатися з чоловіком Ігорем, коли той повернувся з армії. Хлопець був на 4 роки молодший за свою обраницю.

– Про мене ніхто не піклувався так, як він, – згадує Тетяна.



Коли молодята одружилися, батьки допомогли купити маленьку стару хатинку. Подружня пара багато років будувалася і вже зараз перебралася у новий будинок.

Колиска поки що у хаті одна.

– Нам люди позичили одну велику колиску, і ми зараз поділили її на три відділення. А вже як трошки адаптуємося, тоді й будемо розбиратися. Ми наперед нічого не хотіли робити. Адже й на лікарню гроші потрібні. А ми не із заможної сім’ї, яка могла б собі багато дозволити.

Батько тепер уже багатодітного сімейства Ігор Корольчук працює продавцем. А коляски для трійнят коштують чималі гроші. За словами Тетяни, це більше 20 тисяч гривень. Ця сума для сім’ї Корольчуків доволі серйозна.

– Знайшли в Польщі за 16 тисяч гривень, але з перевезенням в Україну це коштуватиме не набагато менше, аніж повна вартість тут. Ми надіємося лише на себе та на допомогу батьків. На нашу державу сподіватися нереально. На місцеву владу тим більше.

[caption]
Подарунок від редакції[/caption]

Тетяна Корольчук відзначила хороше ставлення лікарів у медичному закладі. Лікар породіллі Роман Савка жартома наказав журналістам:

– Ви скажіть, нехай їм квартиру влада дасть!

За словами медика, щороку на Волині як мінімум двічі народжується трійня. А чотири роки їх народилося аж п’ять. Але більше трьох діток за один раз в нашій області не народжували. За словами лікаря, збільшення кількості пологів трійнею в останні роки напряму залежить від допоміжних репродуктивних технологій.
1
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter