Волинські династії медиків

19 Червня 2015
Медична галузь знань споконвіку була родинним заняттям. З давніх часів знахарі та народні лікарі передавали свої уміння й досвід з покоління в покоління. Нині відповідну освіту здобувають у вузах, та медицина все ж залишається родинною справою. На Волині також є чимало лікарів, які працюють у медицині цілими родинами.

Спілкуючись з лікарями, «Таблоїд Волині» помітив одну цікаву закономірність: вітаючись, більшість каже не «Доброго дня», а «Доброго здоров’я», а дивуючись, вигукують «А щоб ви здорові були!». Нібито дрібниці, але дуже добре характеризують лікаря. Тож познайомимо наших читачів з кількома династіями волинських медиків.

У родині знаних на Волині лікарів Потягайлів ‒ два хірурги, два офтальмологи та один генетик.

[caption]
Любомир та Маргарита Потягайло з донькою, зятем та онуками. [/caption]
Любомир Потягайло ‒ хірург Луцького гарнізонного госпіталю ‒ вирішив стати лікарем після смерті батька, на порятунок життя якого у родині тоді просто не стало грошей. Дружина ж Маргарита Потягайло виросла у справжній династії медиків. Її батько Генріх Адамович був військовим хірургом, якого після демобілізації скерували на роботу на Волинь. Його дружина Людмила Карпівна у війну працювала старшою операційною сестрою. Маргарита Генріхівна продовжила лікарську династію й стала офтальмологом. Зараз працює у офтальмологічному відділенні обласної дитячої лікарні.

Медичну династію продовжують і діти Маргарити та Любомира Потягайлів. Стежкою лікарів пішла й донька Ганна (за чоловіковим прізвищем – Новосад). Нині вона очолює офтальмологічне відділення. Чоловік Ганни Сергій Новосад за фахом хірург. Він працює головним лікарем Волинського центру здоров’я і має хірургічну практику. Син Маргарити та Любомира Потягайлів Андрій обрав трохи інший шлях. Він закінчив факультет радіофізики й зараз працює в Інституті молекулярної біології і генетики. У родині також підростають два онуки, і скидається на те, що династія талановитих лікарів на доньці не завершиться…

Родина головного лікаря Волинської обласної клінічної лікарні Івана Сидора також багата на медиків.

[caption]
Голова сімейства ‒ Іван Сидор.[/caption]
Дружина Івана Миколайовича Лариса нині на пенсії, вона дитячий психіатр й раніше очолювала дитяче відділення психіатричної лікарні. Син Ярослав також дотичний до медицини ‒ він займається фармацевтичним бізнесом. Невістки подружжя Сидорів також лікарі: Наталія Сидор ‒ кардіолог, а Роксолана Сидор ‒ офтальмолог. Обоє працюють у обласній лікарні.

Іван Сидор каже, що з професійної точки зору, родина медиків ‒ це дуже добре, бо ж одні другим щось підказують, допомагають. «Взагалі медики повинні завжди підтримувати активний ритм життя, читати фахову літературу. Часто за допомогою звертаються знайомі, сусіди й друзі. Звичайно, відмовити не можна. Про вибір йти вчитися у медичний я ніколи не шкодував. Друзі, з якими разом сидів за партою пішли у священики, а я в лікарі», ‒ пригадує Іван Миколайович.

Ще одне знане подружжя лікарів ‒ Вікторія та Ігор Дмитруки.

[caption]
Вікторія та Ігор Дмитруки.[/caption]
Вікторія Олексіївна працює гінекологом жіночої консультації Луцького клінічного пологового будинку, а Ігор Віталійович ‒ педіатр, лікар загальної практики-сімейний лікар комунального закладу «Луцька амбулаторія загальної практики-сімейної медицини № 1». Мама Вікторії Олексіївни, нині покійна Ваврик Алла Степанівна, також була лікарем й працювала терапевтом на автозаводі. Вітчим Ваврик Роман Олегович нині працює у Луцькому пологовому будинку. Батько, також уже покійний, ‒ Савчук Олексій Юрійович ‒ працював хірургом у Тернополі.

З чоловіком Вікторія Олексіївна познайомилась під час навчання у медінституті, вони вчились в одній групі. Старша донька подружжя медиків Наталя не захотіла продовжувати сімейну традицію й нині вивчає іноземні мови у Острозькій академії. А от молодша Надійка зараз ходить до восьмого класу, але вже задумується над тим, щоб піти шляхом батьків.

«У медиків особливий стиль життя ‒ мусимо бути готові прийти на допомогу завжди, це вже більше, ніж просто робота. Я жодного разу не пошкодувала про свій вибір. У родині іноді спілкуємось на професійні теми, бо, чесно кажучи, цього просто не уникнути, якщо обоє лікарі», ‒ каже Вікторія Олексіївна.

Справжня династія медиків й у завідувача мамологічного відділення Волинського обласного онкологічного диспансеру Юрія Малімона.

[caption]
Юрій та Вікторія Малімон з дітьми.[/caption]
Його батько Малімон Іван Сосфенович протягом багатьох років був головним терапевтом Волинської області, згодом ‒ заступником головного лікаря по лікувальній роботі у обласній лікарні. На жаль, нині він вже покійний. Мама Юрія Івановича ‒ Олена Степанівна ‒ працювала завідуючою терапевтичним відділенням у стоматологічній поліклініці. Зараз уже на пенсії. Дружина Малімон Вікторія В’ячеславівна також у медицині ‒ працює директором медичного центру ТзОВ «Протезист». Син Владислав теж вирішив піти шляхом батьків ‒ нині він на відмінно навчається у медичному коледжі «Монада» й готується стати стоматологом, а донька Анастасія поки ходить до школи й також не виключає можливості бути лікарем.

Та це ще далеко не увесь перелік лікарів у родині Малімонів. Рідний брат Юрія Малімона Олег завідує хірургічним відділенням у Миколаєві. Двоюрідний ‒ Дубчук Володимир Михайлович ‒ працює хірургом у США. Двоюрідна сестра Петерчук Ольга Михайлівна працює лікарем-алергологом у Центрі репродуктивної медицини «Боголюби». Ще один відомий на Волині лікар також із цієї династії медиків ‒ лікар-гінеколог Тригуб Микола Васильович. Він доводиться Юрію Малімону троюрідним братом.

Підготували: Ірина САСОВСЬКА та Оксана ГОЛОВІЙ
0
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter