Волинська молодь пройшлася шляхами УПА

29 Серпня 2016
Фото: Павло БЕРЕЗЮК

На завершення літа в урочищі Вовчак, що у Турійському районі, відбувся молодіжний історико-спортивний табір. Саме тут під час ІІ Світової війни діяла школа старшин УПА і базувався один з перших підрозділів УПА «Січ».

Протягом 26-28 серпня програма заходу включала спортивні ігри, лекції, майстерки та вишколи, повідомляють організатори.

Молодіжний рух «Іскра» організували екстремальну смугу перешкод, де учасники максимально швидко мали пройти терен через вогонь та воду. Лаз, канатна дорога та інші перешкоди дали змогу спробувати себе в ролі партизанів.





ЦК «АЗОВ» провів лекцію та практичний семінар на тему «Тактика та стратегія ведення бою». Учасники навчалися збирати автомати та практикували правильні положення для стрільби та інші стратегічно важливі вправи.

У вільний час молодь займала себе майстерками - ліпкою з глини та малюванням вуглинками, проводили вечори за співами та іграми біля вогнища. Традиційна пластова ватра давала змогу відпочити після активно проведеного дня, краще познайомитися та відчути дух лісового таборування. Коли сходили зорі, молодь дивилася українські документальні стрічки про учасників бойових дій на Сході.

Не пройшов табір мимо історичної частини урочища. Леся Бондарук, кандидат історичних наук, представник Українського інституту національної пам'яті повідала більше про місце дислокації ОУН-УПА та розкрила питання «Волинської трагедії» та наслідки сучасних інформаційних посилів з боку Польщі та України в стосунках між двома країнами. Такі лекції вмотивовують глибше вивчати історію та критично оцінувати історію з точки зору логіки та простих запитань «Хто?» та «Для чого?».




Молодь відвідала екскурсію місцями важливих пунктів «Січі» - Криївка, могили вояків УПА та відвідали церкву, що знаходиться на Вовчаку.
На заході були присутні волонтери Корпусу Миру в Україні – Макс Гамм, Елісон Стоунер. Макс – бойскаут в минулому, розповів учасникам таборування про скаутинг в США, різновиди таборів та випробування, які постають перед молодими boy scout і girl scout.

Разом із Елісон вони організували навчання та провели командні спортивні ігри з американського футболу, регбі та фрісбі.

Захід відбувся за підтримки Міністерства Молоді та спорту України, Молодіжного центру Волині та Управління освіти науки, молоді ОДА. Координатором виступив Волинський центр патріотичного виховання Волинська Січ. До організації заходу долучилися організації національно-патріотичного спрямування – «Національна скаутська організація – ПЛАСТ», Молодіжний рух "Іскра", ЦК АЗОВ, а також такі громадські організації як ГО "ДІя", Центр захисту української мови.





























0
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter