Відомі Юрії Волині розповіли про свої імена

06 Травня 2016
Юрій – чоловіче ім'я грецького походження, особливо поширене серед українців, білорусів, росіян та грузин. Ім'я має грецький відповідник – Георгій, та американський – Джордж. За етимологічним значенням – хлібороб.

Кажуть, що Юрії спокійні, дещо заглиблені в себе люди. Стримана поведінка і філософський склад розуму вступають в деяке протиріччя з їх зовнішнім виглядом. Жести, міміка, манера говорити відрізняються у Юріїв деякою артистичністю, однак це – виключно природний дар. Жінки одразу відчувають до них прихильність, хоч Юрії зовсім не дбають про те, щоб звернути на себе увагу слабкої статі.

Юрії мають й власного покровителя – Георгія або Юрія Побідоносця. Саме він вважається їх ангелом-охоронцем. Шостого травня православна церква урочисто святкує пам'ять святого великомученика. З цієї нагоди «Таблоїд Волині» розпитав відомих Юріїв краю про їхні імена.

Шеф-редактора медіа-холдингу «Сім'я і дім» Юрія Ричука так назвала мама просто тому, що ім’я видалось гарним.



«Думаю: що тут гарного? Ім’я як ім’я. Хоч якось не зовсім коректно розмірковувати на тему, чи подобається мені моє ім’я… Воно ж моє, яка вже різниця?, – розмірковує Юрій Ричук. – Але, якщо геть чесно – то не дуже)). Бо якесь… негнучке, чи що. Офіційно – «Юрій». Знайомишся під час ділової розмови: Юрій. Якось дуто-пафосно. А як інакше – не «Юра» ж? І тим більше не «Юрко». Коротше, може це і мої «таракани» в голові, не сперечатимуся. Але це не заважає, боронь Боже.

А вдома мене звуть так, як ще в дитинстві звикли: Юрчиком. То вже на все життя – буду ним і в 40, і в 50. А щодо того, чи вірю я у вплив імені на долю людини, то скажу: ім’я людини впливає на її долю не більше, аніж назва населеного пункту чи вулиці, де ця людина живе. Ну звісно, якщо ви не мешканець Тель-Авіва на ім’я Мустафа».

Директор Палацу культури міста Луцька Юрій Войнаровський розповідає, що ім’я йому вибрали батьки. Пан Юрій – первісток у сім’ї й має ще 13 братів і сестер, тож на свято традиційно отримує силу-силенну вітань від великої родини.



Чоловік вважає, що ім’я таки має вплив на людину. І хто зна, чи досяг би він усього, що має, якби звався інакше. Пан Юрій каже, що дуже завдячує своєму янголу-охоронцю, адже постійно відчуває його опіку. Усім Юріям посадовець бажає бути справжніми переможцями, однак без зброї в руках, миру і здоров’я.

Щодо форм імені, то серед звертань є «Юрчик» (так кажуть друзі), «Юра» (дружина), «Юрко» (швагро зі Львова). Але найбільше Юрію Войнаровському подобається, як до нього звертаються наймолодші брати, які навіть менші за його сина. Вони кажуть просто «Юрка». «Це дуже приємно, відчуваю тоді себе однолітком з ним. І це так по-простому, знаєте», – каже чоловік.

З дитинства бабця Пелагея навчила святкувати цей день. Ще хлопчиком Юрій Войнаровський дивувався, коли його відсилали качатися у жито. Нині ж святкуватиме День ангела у родинному колі.

Заступник луцького міського голови Юрій Моклиця народився у переддень Юрія, тож не дивно, що його назвали саме так.



«Називав тато. Така у них з мамою була домовленість: хлопчиків називає він, а дівчаток – вона, – розповідає пан Юрій. – Раніше мені ім’я не подобалось, бо на нього можна було знайти риму із образливих слів «шкурка», «курка» тощо. Але коли почув пісню про свого тезку Гагаріна у виконанні «ВВ», то вже перестав так думати. А зараз, коли подорослішав, то ім’я мені подобається. Подобається, як кажуть «Юрко». Різні люди кажуть по-різному, і мені все подобається: «Юрасик», «Юрчику», «Юрєц», «Юрка», «Юрочка».

Не вірю, що ім’я на щось впливає. Хіба якщо воно ну дуже погано звучить. Щодо святкувань, то на День народження і День ангела намагаюсь десь їхати. Цьогорічний День ангела зустріну в Жешуві, а сьомого числа беру участь у партнерському забігу на 30 км у Підкарпатському ультрамарафоні».

Журналіст ВОДТРК Юрій Яцюк завдячує таким іменем першому космонавту Юрію Гагаріну. Чоловік народився саме в день першого польоту у космос. І якби не це, то ймовірно, що звався б Ігорем.



Пан Юрій каже, що ім’я своє любить, однак в те, що воно може якось впливати на людину не вірить. «В космос ніколи полетіти не хотілось», – жартує Юрій Яцюк. Серед основних рис характеру чоловік виділяє прагматизм.

Найбільше подобаються форми звертання «Юрочка» і «Юрчик», як казала мама, однак останнім часом все частіше чує офіційне «Юрій Антонович».

Політолога та волонтера Юрія Сковороду назвали так на честь… сестри.



«Парадоксально, але назвали мене в честь старшої сестри. Її звати Юля, і тато хотів такий собі дует Юля-Юра. Ця ідея не підлягала обговоренню. Нас так і називали скорочено «ЮЮ», – розповідає Юрій. – У школі з сестрою плутали зошити, адже підписані аналогічно – «Сковороди Ю.І.».

Ім'я мені дуже подобається. Після одного випадку, коли мене представили іноземцем, друзі почали називати мене «Юргеном». Подобалось, коли в минулому дівчина називала мене «Юраська», та зараз в житті частіше чую «Юрка». Постійно відчуваю енергію свого імені... Маю «рій» думок і «рій» ідей. Мама каже, що ім'я дає мені рішучість і мене не зупинити у своїх прагненнях. День ангела святкую зазвичай на природі, буває відкриваю купальний сезон. Усіх Юріїв вітаю зі святом!»

Художника Юрія Чайку так назвали батьки, оскільки народився у травні, а ім’я, що випадало за календарем не надто подобалось їм.



Ім’я чоловікові подобається, найчастіше до нього звертаються з формами «Юра» чи «Юрій». Щодо впливу імені на характер чи долю, Юрій впевнено каже: ні, людина сама себе формує і ім’я жодної ролі тут не відіграє. Традиційно на День ангела чоловік отримує вітання, а святкувати збирається з кумом.

Адвоката Юрія Бондарука нарекли так на честь священика Георгія, який його хрестив.



Щодо звертань, то найбільше подобаються «Юрчик» та «Юрій». Чоловік каже, що у силу імені вірить. Тож, можливо, сильним характером завдячує саме йому. Вітання надходять кожного року у різній кількості, а от святкувати нема коли, бо є важливіші справи.

Депутата Луцької міської ради Юрія Безпятка так назвала сестра. Дівчина дуже хотіла сестричку, але не так сталось, тож батьки доручили відповідальну місію з вибору імені саме їй.



Пан Юрій не вірить, що його ім’я має якийсь вплив на життя, однак усім Юріям бажає виправдовувати покладений на них обов’язок імені й бути справжніми переможцями. Найбільше чоловікові подобається просте звертання «Юра», а форму з іменем/по-батькові вважає совдепією. «Всі люди рівні, з рівними можливостями, різниця лише в тому, як вони використовують те, що мають. Тому у звертанні має бути простота. Чим простіше, тим краще», – каже Юрій Безпятко.

Традиційно у цей день чоловік отримує багато вітань, а цього річ додались зичення всього найліпшого ще й від громадського сектора, чим особливо тішиться пан Юрій. Святкувати збирається у родинному колі.

Депутат Волинської обласної ради Юрій Гупало отримав таке ім’я на честь прадідуся. Так його назвала бабуся, яка була Юріївною.



Пан Юрій вірить, що ім’я має вплив на характер і долю людини. Каже, що якби не був Юрієм, навряд чи мав би таку рішучість і впевненість. Серед форм власного імені найчастіше чує «Юра» і «Юрій». Чоловік також не є прихильником звертання на ім’я й по-батькові.

Щодо святкувань, Юрій Гупало має особливу традицію: щороку у цей день розпочинає разом з друзями й партнерами по команді сезон пляжного волейболу. Разом вони організовують турнір пам’яті спортсмена Олега Воята, який загинув у автокатастрофі.

Журналіста порталу «Четверта влада» Юрія Горбача нарекли Юрієм, бо народився напередодні шостого травня. Таке ім’я для хлопчика вибрала бабуся.



Власне вм'я журналісту подобається. «Найчастіше звертаються «Юра», «Юрко», інколи – «Юрчик», майже ніколи – «Юрію», тому до цих форм звертань і звик», – каже Юрій. Він не вірить, що ім’я може якось впливати на долю чи характер. Традиційно отримує багато вітань, однак якихось особливих традицій святкування не має.
0
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter