Відкриття музею АТО у Луцьку: що там є

14 Жовтня 2015
Музей АТО відкрили у Луцьку 14 жовтня, у день, коли вперше на державному рівні відзначають День захисника України. Свято це особливе, адже країну, її територіальну цілісність і незалежність доводиться захищати зі зброєю в руках.

Відтепер у Волинському регіональному музеї українського війська та військової техніки розміщний також і музей Майдану та АТО.

За офіційною статистикою, з початку бойових дій на Донбасі загинуло понад дві тисячі українських військових. Ще сотні перебувають у полоні або вважаються зниклими безвісти. Серед , було дуже багато волинян.

Першу експозицію в музеї «Волиняни на захисті суверенітету, територіальної цілісності та недоторканості України» присвятили тим, хто першим став добоврольцем та після Революції гідності пішов воювати на схід.



Експозиція зайняла чотири зали. Тут багато фронтових фотографій: із Савур-Могили, на якій воювали бійці 51-ї ОМБР, із блокпостів, на яких оборонялись волиняни, з прориву з Іловайського котла, з селища Дзеркальне, де була база нашої бригади, яку 24 серпня 2014-го атакували російські війська. На трьох стендах – світлини полеглих Героїв, волинян і лучан, із чорними стрічками в кутиках. Їх більш як двісті. А про долю багатьох нічого невідомо. Під склом виставкових вітрин – багато особистих речей бійців, які пошуковці вивезли з-під Дебальцевого й Донецького аеропорту.



Створити експозицію на тему АТО в Луцьку допоміг Фонд Ігоря Палиці «Новий Луцьк». На ремонт приміщення, де розмістили виставку, виготовлення інформаційних стендів благодійник, член політради партії «УКРОП», виділив понад 400 тисяч гривень.









0
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter