​Вам спермограма, Штірліц! Або Які у вас шанси стати татом

11 Листопада 2016
Неплідний шлюб – це проблема, про яку часто говорять пошепки, ніби соромлячись. Особливо, коли йдеться про чоловіче непліддя. Це неправильно, тим більше що сьогодні існують унікальні репродуктивні технології, які дозволяють по-новому поглянути на старі проблеми. І один з найважливіших етапів на шляху до їхнього вирішення – наважитися і пройти обстеження. Для чоловіків базовим аналізом є спермограма. Вона дає можливість оцінити шанси чоловіка до запліднення і дозволяє виявити можливі захворювання статевої системи. Про тонкощі проведення аналізу розповідають фахівці МЦ «Боголюби».

Як підготуватися до здачі сперми?

Усім пацієнтам рекомендуємо утриматися від статевих зносин протягом 2–3 днів перед здачею аналізу. Також не рекомендовано вживати алкоголь, курити та приймати гарячі ванни або відвідувати сауну напередодні дослідження.

Де можна здати цей аналіз?

У медичному центрі. Сперму здають у стерильний лабораторний посуд для здачі аналізу. Не можна здавати сперму в посуд, що не призначений для такого використання, оскільки це може впливати на результати досліджень.



Які показники визначають при проведенні спермограми?

Основною частиною спермограми є мікроскопічний аналіз еякуляту, при якому визначають кількість сперматозоїдів, їхню рухливість, морфологічні характеристики, життєздатність. Крім того, обов'язково фіксуються макроскопічні параметри еякуляту: об’єм сперми, колір, час розрідження та в'язкість еякуляту, ph. Іноді додатково проводять біохімічний аналіз еякуляту, при якому найчастіше досліджують вміст у спермі фруктози та цинку.

Що таке нормальні показники спермограми?

У різних джерелах можна знайти різну інформацію щодо нормальних показників. Інколи вона дуже відрізняється, що часто призводить до неправильного трактування отриманих показників. У МЦ «Боголюби» для виконання і пояснення результатів досліджень керуються «Керівництвом з лабораторної діагностики та обробки сперми ВООЗ», яке абсолютно чітко дає рекомендації щодо безпосереднього виконання аналізу та інтерпретації отриманих результатів. Такий підхід дає змогу пацієнтам уникнути непотрібних дороговартісних лабораторних обстежень та лікування.




0
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter