Українська музика має бути в пріоритеті – директор волинської радіостанції

16 Червня 2016
Верховна рада України таки проголосувала за законопроект про трансляцію україномовних пісень на вітчизняних радіостанціях.

Відтепер з радіоприймачів лунатиме більше української музики. Частка пісень державною мовою має становити не менше 35% від загального часу звучання. Окрім того, не менше 60% добового обсягу ведення передач, у тому числі новинно-аналітичних блоків, розважальних передач (дикторами, що ведуть радіопередачі) має звучати українською.

Законопроект підтримали 268 нардепів.

Директор і ведучий радіо «СіД-FM» Андрій Зубенко переконаний, що збільшення кількості україномовної музики може стати гарним поштовхом до пошуку нових якісних виконавців та розвитку національної музики в цілому:– Для більшості музикантів, які дійсно вважають себе патріотами, взагалі дивним є підняття питання про квоти на українську музику в Україні. Це ж нонсенс! Дехто виступав проти квот, мовляв, у нас немає стільки української музики. Це теж нонсенс. У нас стільки молодих виконавців, що тільки їзди по фестивалях і вибирай! У нас же ж стільки по клубах ді-джеїв талановитих працює!

Дехто також запевняє, що у нас немає стільки класичної музики україномовної. Це теж неправда, адже у нас є багато гарних композиторів, і на музичних конкурсах можна почути чудове виконання народних пісень від різних виконавців.

А скільки у нас є випускників з різних талант-шоу – Х-Фактор, Голос Країни, Україна має талант…! Чи вони є лише для того аби їх показали як картинку, два місяці поїздили по концертах і корпоративах і зникли? Їх потрібно розвивати.

Часто кажуть, що немає попиту на того чи іншого артиста. Так це тому, що нам постійно нав’язують одних і тих самих виконавців. А якщо замінити їх іншими – молодими, хай навіть не дуже відомими, але з якісним продуктом – попит зросте і на останніх. І тоді ми не будемо дивуватись, що коли приїжджає до Луцька вже, здавалось би, відомий україномовний гурт «Mad Heads» з гарною програмою і доступними квитками, то він не може назбирати повний зал Палацу культури на 500 місць. А приїхала Оля Полякова – і вже забитий драмтеатр на 880 місць, - розповідає директор «СіД-FM».

Представники гурту Kozak System, на закиди про те, що у нас не вистачає української музики, кажуть, що насправді якщо її всю випустити з підпілля, в якому вона перебуває, то не вистачить усіх радіостанцій, аби її крутити. Треба знайомитися з творчістю нових виконавців, шукати їх, прослуховувати продукт, який вони подають.

Андрій Зубенко пригадав, що колись Каша Сальцова, учасниця гурту «Крихітка» виклала список десяти українських виконавців, про яких мало знають в Україні, зате вони дуже популярні закордоном, на заході.

– Цьогорічний відбір на Євробачення став тому підтвердженням – у нас є люди, які створюють гарну музику. Просто потрібно дати їм можливість достукатися до свого слухача.

В прийнятому законі плюсом є те, що прописано, коли саме має звучати українська музика – вдень. Бо бувало так, що деякі мережеві радіостанції виконували вимогу, пускаючи в ефір українських виконавців в нічний час. І ніби норма ж виконувалася, а цієї музики ніхто не чув.
Українська музика має бути в пріоритеті. І взагалі вона могла би звучати і всі 24 години )))), - впевнений директор «СіД-FM».

Згідно нового закону, за невиконання вказаної у законі норми радіостанції сплачуватимуть штраф у розмірі 5% від загальної суми ліцензійного збору ліцензії.

Контролювати ж виконання цих вимог буде Національний комітет з питань телебачення й радіомовлення.
1
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter