Верховна рада України таки проголосувала за законопроект про трансляцію україномовних пісень на вітчизняних радіостанціях.
Відтепер з радіоприймачів лунатиме більше української музики. Частка пісень державною мовою має становити не менше 35% від загального часу звучання. Окрім того, не менше 60% добового обсягу ведення передач, у тому числі новинно-аналітичних блоків, розважальних передач (дикторами, що ведуть радіопередачі) має звучати українською.
Законопроект підтримали 268 нардепів.
Директор і ведучий радіо «СіД-FM» Андрій Зубенко переконаний, що збільшення кількості україномовної музики може стати гарним поштовхом до пошуку нових якісних виконавців та розвитку національної музики в цілому:
[img data=def]16_06_2016_473958375/zubenko.jpg[/img]
– Для більшості музикантів, які дійсно вважають себе патріотами, взагалі дивним є підняття питання про квоти на українську музику в Україні. Це ж нонсенс! Дехто виступав проти квот, мовляв, у нас немає стільки української музики. Це теж нонсенс. У нас стільки молодих виконавців, що тільки їзди по фестивалях і вибирай! У нас же ж стільки по клубах ді-джеїв талановитих працює!
Дехто також запевняє, що у нас немає стільки класичної музики україномовної. Це теж неправда, адже у нас є багато гарних композиторів, і на музичних конкурсах можна почути чудове виконання народних пісень від різних виконавців.
А скільки у нас є випускників з різних талант-шоу – Х-Фактор, Голос Країни, Україна має талант…! Чи вони є лише для того аби їх показали як картинку, два місяці поїздили по концертах і корпоративах і зникли? Їх потрібно розвивати.
Часто кажуть, що немає попиту на того чи іншого артиста. Так це тому, що нам постійно нав’язують одних і тих самих виконавців. А якщо замінити їх іншими – молодими, хай навіть не дуже відомими, але з якісним продуктом – попит зросте і на останніх. І тоді ми не будемо дивуватись, що коли приїжджає до Луцька вже, здавалось би, відомий україномовний гурт «Mad Heads» з гарною програмою і доступними квитками, то він не може назбирати повний зал Палацу культури на 500 місць. А приїхала Оля Полякова – і вже забитий драмтеатр на 880 місць, - розповідає директор «СіД-FM».
Представники гурту Kozak System, на закиди про те, що у нас не вистачає української музики, кажуть, що насправді якщо її всю випустити з підпілля, в якому вона перебуває, то не вистачить усіх радіостанцій, аби її крутити. Треба знайомитися з творчістю нових виконавців, шукати їх, прослуховувати продукт, який вони подають.
Андрій Зубенко пригадав, що колись Каша Сальцова, учасниця гурту «Крихітка» виклала список десяти українських виконавців, про яких мало знають в Україні, зате вони дуже популярні закордоном, на заході.
– Цьогорічний відбір на Євробачення став тому підтвердженням – у нас є люди, які створюють гарну музику. Просто потрібно дати їм можливість достукатися до свого слухача.
В прийнятому законі плюсом є те, що прописано, коли саме має звучати українська музика – вдень. Бо бувало так, що деякі мережеві радіостанції виконували вимогу, пускаючи в ефір українських виконавців в нічний час. І ніби норма ж виконувалася, а цієї музики ніхто не чув.
Українська музика має бути в пріоритеті. І взагалі вона могла би звучати і всі 24 години )))), - впевнений директор «СіД-FM».
Згідно нового закону, за невиконання вказаної у законі норми радіостанції сплачуватимуть штраф у розмірі 5% від загальної суми ліцензійного збору ліцензії.
Контролювати ж виконання цих вимог буде Національний комітет з питань телебачення й радіомовлення.
Схожі публікації
На луцькому радіо розкажуть, як зберегти психологічне здоров’я під час війни.
16 Серпня 2022
На луцькому радіо озвучили цікаві факти про головну амбасадорку Волині
09 Вересня 2021
Луцька радіостанція СіД FM показала перші кадри робочого процесу над проєктом «Привіт. Леся».
20 Липня 2021