У Жидичині стрибали в ополонку, пили медовуху і їли куліш

19 Січня 2016
«Христос хрещається! – У річці Йордані!» – так вітаються сьогодні християни. Цей урочистий виголос можна було почути й у Жидичинському Свято-Миколаївському чоловічому монастирі, що традиційно збирає на Водохреще багато вірян. Цьогоріч на ранкову службу у монастирі прийшло більше сотні людей. Всі охочі не змогли поміститися у невеличкому приміщенні, тому багато людей чекало завершення служби та освячення води в автомобілях чи на вулиці.

Святкова служба закінчилась близько одинадцятої колядками та щедрівками. Після цього віряни хресною ходою відправились до Стиру, дорогою читали молитви та просили Божого благословення для України. Привернула увагу центральна хоругва хресного ходу. На ній вишито слова «Боже, великий, єдиний, нам Україну храни» та герб.

[caption]
На службу у монастирі зібралося чимало людей[/caption]
[caption]
Набрати свяченої води можна було й біля храму[/caption]
[caption]
Привернула увагу центральна хоругва хресного ходу. На ній вишито слова «Боже, великий, єдиний, нам Україну храни» та герб[/caption]
[caption]
Після цього віряни хресною ходою відправились до Стиру, дорогою читали молитви та просили Божого благословення для України[/caption]

Біля Стиру й відбулось урочисте освячення води, яку доставили сюди у спеціальних бочках. На обряд освячення прийшло близько семи сотень людей. Згодом віряни змогли набрати свяченої води у заздалегідь заготовлені резервуари. Завчасно на річці вирубали ополонку у формі хреста та обладнали її спеціальними сходами. Найсміливіші занурились у крижану воду. Першими виявили сміливість чоловіки, за ними занурилось й кілька жінок.

«Я купаюся на Водохреще ось уже шостий рік. Вперше занурилась разом з чоловіком. Він казав, що я не зможу. Тому можна сказати, що вперше зробила це «на спір». Тепер вже двоє провокуємо на зимове купання друзів», – розповідає пані Марія.

Силами монастиря та Козацького стрілецького братства на березі річки встановили спеціальні опалювані намети, у яких можна було переодягтися та погрітися. Козаки також готували куліш, варили чай та глінтвейн. Пригощали усіх охочих, та в першу чергу тих, хто щойно виліз з крижаної ополонки. Спеціально до свята Козацьке стрілецьке братство зготувало 300 літрів кулішу. Аби вчасно приготувати такий об’єм наїдку, розводити вогнище довелося ще о сьомій ранку.

Аби зручно було пригощатися та святкувати на березі річки встановили столи. Обабіч пасічники продавали медівку, а музиканти вигравали мелодії колядок та щедрівок.

[caption]
Біля річки організували стоянку. Можна було нарахувати близько сотні автомобілів[/caption]
[caption]
Силами монастиря та Козацького стрілецького братства на березі річки встановили спеціальні опалювані намети, у яких можна було переодягтися та погрітися[/caption]
[caption]
Також варили чай та глінтвейн[/caption]
[caption]
Бізнесмен Роман Бондарук та ресторатори Олег та Віталій Бровіни розповідають, що встигли скупатися з самого ранку, поки не було людей...[/caption]
[caption]
...тож тепер гріються Волинським медовим бальзамом[/caption]
[caption]
Покуштувати продукції бджолярів могли всі охочі[/caption]
[caption]
Ритуал освячення[/caption]
[caption]
Куліш врили з сьомої ранку[/caption]
[caption]
Музики вигравали мелодії колядок та щедрівок[/caption]
[caption]
Після освячення кожен зміг набрати цілющої води[/caption]
[caption]
Директор Волинської філії комп'ютерної академії ШАГ Інна Кондратюк готується до занурення[/caption]
[caption]
Директор мережі магазинів «Наш Край» Ірина Берлач[/caption]
[caption]
Головний HR-менеджер корпорації «VolWest Group» Наталя Приставська та корпоративний секретар Ольга Савченюк[/caption]
[caption]
Голова Козацького стрілецького братства Віктор Федосюк[/caption]


















0
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter