У Луцьку розповіли, чому дівчата хочуть мати чоловіка програміста

17 Травня 2016
Спеціалісти у сфері інформаційних технологій розповіли, що необхідно знати і вміти для того, аби стати успішним ІТ-шником і чому цю професію називають найпопулярнішою та найпрогресивнішою у світі.

Про це говорили під час семінару «Як побудувати кар’єру в ІТ», що відбувся у Волинській Філії Комп’ютерної Академії ШАГ, пише Район.Луцьк.

Розповісти про переваги ІТ-професій та можливості розвитку у цій сфері зголосилися п’ять кваліфікованих спікерів.

Викладач академії Микола Лінчук пояснив присутнім, чому варто все кинути і зайнятися інформаційними технологіями. Він зауважив, що ХХІ століття вважають піком розвитку ІТ. Відомими на весь світ у цій сфері стали Білл Гейтс та Стів Джобс, проте Микола Лінчук зауважує, що нині у світі з’являються й нові таланти.

​[caption]
Викладач академії Микола Лінчук[/caption]

Зокрема він представив присутнім свого учня – шістнадцятирічного Бекерука Нікіту, який разом із колегою переміг у фіналі Міжнародного ІТ-чемпіонату «Золотий Байт 2016». Перемогу у номінації Startup Сhallenge хлопцям приніс власний проект під назвою MAGS, який передбачає систему автоматичного вирощування різного роду грибів (шампіньйони, гливи) фактично без втручання людини. Розробкою юних талантів уже зацікавилася компанія «Microsoft».

[caption]
Вихованець академії Нікіта Бекерук[/caption]

Те, що ІТ-компанії зацікавлені у талановитих кадрах підтвердив і директор компанії «Drudesk» Іван Тібеж. Він наголосив на перевагах професії ІТ-шника і зазначив, що нині попит на професіоналів у сфері ІТ перевищує пропозицію.

«Насправді стати ІТ-шником – це дуже перспективно. Раніше дівчата хотіли вийти заміж за інженерів та військових, а зараз хочуть мати чоловіка програміста. В Україні є багато програмістів, але їх треба ще у 2-3 рази більше. Хоча сфера ІТ пропонує чимало професій, тому вам не обов’язково бути саме програмістом. Ви можете стати системним адміністратором, дизайнером, тестувальником та іншими не менш хорошими спеціалістами», – зазначив Іван Тібеж.

[caption]
Директор компанії «Drudesk» Іван Тібеж[/caption]

Викладач академії Наталія Слюсаревська також зауважила на великій кількості вакансій в ІТ-сфері і наголосила на тому, що сучасні ІТ-професії допомагають заробляти більше. ІТ-шники мають змогу працювати на світові компанії і отримувати чималу зарплатню в доларах.

Проте для того, щоб бути затребуваним на ринку праці, необхідно постійно вдосконалювати свої навички. При цьому реалізувати себе у міжнародних компаніях допоможе хороше знання іноземної мови.

Генеральний директор компанії SoftWest Group Дмитро Гаврилов розповів, що у Луцьку є близько тисячі ІТ-розробників, а в Україні цифра становить 70 тисяч. Проте з часом програмістів-одиночок стає все менше. На заміну приходять групові спеціалісти. Середній вік фахівців в ІТ-сфері становить 22-30 років.

[caption]
Генеральний директор компанії SoftWest Group Дмитро Гаврилов [/caption]

Викладач Волинської філії Комп’ютерної академії ШАГ Олександр Лінчук зауважує, що до вибору професії в ІТ-сфері треба підходити з розумом. Якщо ви чітко для себе вирішили, що хочете бути ІТ-шником, то повинні знайти собі гарного вчителя, якого мусите з часом перевершити. Олександр Лінчук радить починати працювати ще під час навчання, адже швидший професійний ріст відбувається у поєднанні теорії з практикою.

[caption]
Викладач Волинської філії Комп’ютерної академії ШАГ Олександр Лінчук[/caption]

Для того, щоб навчання допомагало у практиці, каже колега Олександра Лінчука Микола Лінчук, необхідно правильно обрати навчальний заклад. Увагу потрібно звертати перш за все на вузькопрофільну спеціалізацію, актуальність навчальної програми, кваліфікацію викладачів і термін навчання.

При цьому не обов’язково надавати перевагу закладам, де навчатися потрібно протягом довгого періоду, вивчаючи, окрім профільних, багато побічних дисциплін. Обов’язковим критерієм у виборі закладу викладач називає й співпрацю з роботодавцями.

Нагадаємо, що на навчання до Комп’ютерної Академії запрошують дорослих та дітей, адже більш як 70% ІТ-спеціалістів вважають свою професію престижною. Програма навчання тривалістю 2,5 роки відрізняється від звичайних комп'ютерних курсів обсягом та наповненістю знань. Вона розроблена спеціалістами-практиками згідно з міжнародними стандартами освіти.

До слова, в академії ШАГ мають можливість навчатися діти віком від 9 років. Вони отримують базові знання з основ програмування, інформаційних технологій, комп’ютерної графіки і дизайну.

[caption]
Викладач академії Наталія Слюсаревська [/caption]0
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter