У Луцьку презентували унікальну соціальну рекламу.
21 червня в кінокомплексі Адреналін презентували соціальну рекламу, яка привертає увагу до проблеми кермування в нетверезому стані, повідомляють на Facebook-сторінці Патрульної поліції Луцька.
Соціальна реклама створена у співпраці Патрульної поліції Луцька та Соціальної ініціативи Андрія Покровського «МИ СВІДОМІ».
Вперше поліція та громадськість відзняли повноцінні професійні роботи, які транслюватимуться в мережах кінотеатрів та на центральних каналах.
Гостям презентації продемонстрували соціальну рекламу «Кілер» та «Дитинство без майбутнього». Соціальна реклама «Кілер» – це в першу чергу провокація. Зміст складається з двох сюжетних ліній, між якими проводиться паралель, а кульмінація спільна. Впевнений у собі успішний юнак, відвідавши дискотеку, при цьому добре випивши, сідає за кермо автомобіля і розпочинає свої п’яні віражі вулицями нічного міста. П’яний водій – це такий самий вбивця, як і бездушний кілер, для якого життя людини давно втратило цінність!
«Дитинство без майбутнього» – це історія маленької дівчинки, яка живе повноцінним життям, огорнута любов’ю і турботою. Вона розвивається і щаслива насиченістю свого дитинства. Але, на жаль, вона ніколи не закінчить школу, не вступить в університет і не створить власну сім’ю… Вона стала жертвою п’яного водія, який через свою самовпевненість чи то безпечність, а, можливо, і бездумність, позбавив її майбутнього…
Головна мета соціальної реклами – вплинути на модель суспільної поведінки та сформувати новий стереотип щодо нетверезих водіїв, свідомо ворожу позицію до керування в стані сп’яніння та, фактично, оголосити інформаційну війну нетверезим водіям.
Представники Патрульної поліції Луцька розповіли про жахливу статистику ДТП, спричинених нетверезими водіями.
«У 2016 році з вини нетверезих водіїв на території лише Волинської області 142 ДТП, в яких 113 осіб постраждало, 149 травмовано і 11 загинуло. За перші чотири місяці 2017 року в Україні в ДТП, що стались з вини нетверезих водіїв, травмувалось 389 осіб і 25 загинуло», - повідомив заступник Патрульної поліції у м. Луцьку Дмитро Хмарук.
Після презентації відеосюжетів відбулась дискусія на тему «Керування автомобілем у стані сп’яніння: шляхи вирішення проблеми», до якої долучились усі присутні. Наголосили, що кількість ДТП з вини нетверезих водіїв і загиблих в них знизилась у 2016 році, порівняно з 2015: 2015 – 317 загиблих в ДТП з вини нетверезих і понад 3 200 травмованих, у 2016 – 228 загиблих і понад 2 600 травмованих. Однак, щоб цю кількість зменшити суттєво, необхідна посилена участь і свідома позиція кожного громадянина.
Участь у презентації взяли поліцейські, медики, представники влади, журналісти, небайдужі громадяни, а також актори та знімальна команда, яка втілювала ідеї в життя.