У Луцькому зоопарку народилось мавпеня

11 Березня 2016
У Луцькому зоопарку нещодавно народилося маленьке дитинча мавпи виду зелена мартишка. Це – невеликі тваринки, заввишки у дорослому віці – не більше 60 сантиметрів, із золотисто-зеленим хутром і блідними руками та ногами.

Луцькій мавпеняті вже більше тижня. Тваринка поки не ходить, а лише міцно тримається за маму, яка старанно оберігає дитинча.Щоб побачити малечу, потрібно або мати неабияку витримку, або везіння. Мама-мавпа рідко підходить зі своєю малечою близько до скла вольєра, різкі шуми її лякають, тоді вона щодуху втікає в протилежний бік, а на захист потомства відразу прибігає тато-мавпа.

За словами співробітників зоопарку, дитинча народилось відносно нещодавно – близько тижня тому. Вони також повідомили, що все мавпяче сімейство почуває себе добре. Таке народження – велика радість для працівників, адже цей вид мавп народжує лише одну дитинку за вагітність.Цікаво, що вагітність у зеленої мартишки триває 5-6 місяців, після цього самка приводить одне дитинча. Воно вкрите шерстю, очі його розплющені. Відразу ж після того, як мати почистить новонародженого, він міцно хапається за шерсть на її животі. Самка притримує його однією рукою протягом декількох годин.Перші тижні мати невпинно піклується про дитинча: чистить його шерсть, вилизує його і регулярно поїть. Коли воно відходить надто далеко від матері або намагається вислизнути від неї, вона притягає його за хвіст. Дитинча живе з матір'ю близько року, до того моменту, коли на світ з'являється нове.0
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter