У Луцькому музеї відкрили унікальну виставку

18 Травня 2017
Текст і фото: Софія ГУДИЧ

У День музейної справи, 18 травня, у Волинському краєзнавчому музеї відкрилась виставка «Повернення в Україну», присвячена постаті Олега Штуля, провідника Мельниківців. Глибинне дослідження провів кандидат наук Богдан Зек, а експозиція з’явилася в рік УПА на Волині. Виставка є унікальною і єдиною в світі.

«Фактично життя Олега Штуля – це життя задля України. Він був вірним своїй країні. Ця виставка унікальна тим, що містить в собі багато унікальних речей, які належали Олегу Штулю. Серед них: друкарські машинки, портфель та фотоапарат Олега Штуля. Постаттю Олега Штуля я зацікавився ще за шкільною партою, коли в підручниках було мало інформації про цю особу. Я почав збирати статті та архівні матеріали сам. Сподіваюся, це скоро стане монографією. Коли з’явилася книга я ще не знав, що є пан Данило Штуль. Аж коли книга побачила світ ми сконтактували», – розповідає Богдан Зек.
Відвідали виставку поважні гості з Франції.

«Я дуже зворушений імпрезою. Очевидно, для мене як сина дуже зворушливо, що відбувається така виставка, відбувається робота про життя і творчість мого батька. Мої батьки перейшли шлях війни за Україну, а в еміграції ми не знали, коли Радянський Союз розпадеться, але ми боролися за Україну. Шкода, що мій батько не побачив, як Україна стала незалежною», – ділиться враженнями син Олега Штуля Богдан Штуль.

Відкрили зібрання піснею. Повстанських пісень та молитву за Україну виконувала Ветеранська капела «Посвіт», якою керує близький до Олега Штуля Ростислав Кушнірук.

Роман Карп’юк від Волинської обласної ради привітав усіх з досягненням, адже така виставка розкриває нові грані історії та передав усім відання від імені Ігоря Палиці.

Свою думку висловив й Іван Корсак, який не оминув постаті Олега Штуля у книзі про Тараса Бульбу-Боровця.

Син Олега Штуля Богдан подарував музею церковні книги, за яким вів службу його дідусь, а ще фотоапарат батька. Також Богдан Штуль привіз україномовну газету з Франції «Українське слово».0

Читати ще

Додати новий коментар

Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter