Купу раз кожен з нас – трудівників «сидячого» фронту – обіцяв «з понеділка» (після того, як здасть проект… після того, як….) зайнятися спортом. Робити зарядку, бігати щоранку. А то й взагалі кардинально: почати ходити у спортзал. Утім, коли доходить до діла – починаються «відмазки».
Луцький тренер Сергій Філіпчук стверджує: люди уникають занять в спортзалі через банальну лінь або ж перебуваючи у полоні міфів.
Під час майстер-класу, який спортсмен проводив у Бізнес Академії Практичного Менеджменту, він взявся розвінчати ці міфи.
Міф 1. «Як тільки перестану займатися, мене «рознесе». Як-от, наприклад, мого знайомого…»
Насправді зайва вага з’являється від надлишкової калорійності в харчуванні, незалежно від занять спортом. Без спорту потреба організму у калоріях зменшується. Тож треба коригувати харчування.
Інша причина: закидаючи спортзал, люди втрачають мотивацію вести здоровий спосіб життя, а відтак – і правильно харчуватися. Саме тому і «розносить».
З іншого боку, чим тренованіші м’язи у людини, тим швидший обмін речовин та більше енергії вона потребує. Але при цьому вага набирається повільніше, і скидати її легше. Часто навіть ті, хто перестають ходити у спортзал, але продовжують правильно харчуватися – тримають себе у формі.
[img data=def]11_04_2016_868553383/pervij_raz.jpg[/img]
Міф 2. «На старості тіло «обвисне»
Подивіться на 60-70-річних дідусів, які ніколи не займалися в тренажерній залі. А потім на людей того ж віку, хто до старості продовжує підтримувати форму. Насправді все навпаки!
Не існує еліксиру молодості. Але є спортзал, правильне харчування, здоровий спосіб життя – і це позитивно впливає на організм.
[img data=def]11_04_2016_868553383/dad_kachok.jpg[/img]
Міф 3 «За місяць до літа приведу себе в форму/ схудну/ накачаюсь»
Хочете знати, за скільки часу схуднете? Спочатку дайте відповідь, за скільки часу довели себе до такого стану.
Можна відповісти більш дипломатично: «Це як відсотки з депозиту. За місяць є певний результат, за півроку – більший, а за рік – ще більший!».
Звісно, перші результати будуть відчуватися і за місяць. Проте справжні плоди тренування і правильне харчування дають тоді, коли стають способом життя, а не розвагою на місяць.
[img data=def]11_04_2016_868553383/nelzya-prosto-tak-vzyat-i-boromir-mem_12344692_orig_.jpg[/img]
Міф 4. «Не отримав швидких результатів – тренер поганий»
Звісно, до вибору тренера треба підходити з розумом. Показник – не його зовнішній вигляд, а рекомендації людей, яким ви довіряєте.
Але навіть якщо у вас буде найкрутіший тренер, і у залі ви зробите все, «як книжка пише», а потім почнете неправильно харчуватися, замало спати чи ще якось порушувати режим – результат буде гіршим.
Тренер лише задає правильний напрямок, але досягнення не можливі без зусиль.
[img data=def]11_04_2016_868553383/m4418_large.png[/img]
Міф 5. «Щоб схуднути, треба нічого не їсти/ мало їсти, а в мене робота»
Все навпаки. Треба їсти часто, але невеликими порціями. А головне – правильні продукти.
Не треба бути голодним, аби падати від безсилля на роботі.
Міф 6. «Тренери часто говорять про важливість спортивного харчування, а це – хімія, яка до того ж викликає звичку, і не потрібна мені, якщо я не професійний спортсмен»
Такий міф виник через те, що професійні спортсмени вживають стероїди. Це фармацевтичні препарати, які заборонені і не продаються з вітрин спеціалізованих магазинів харчових добавок.
А спортивне харчування використовується спортсменами для покращення результатів без шкоди для здоров’я. Наприклад, всі використовують дитяче харчування і суміші для діток. А спортивне харчування, якщо казати просто, – це схожі суміші, але для дорослих. Адже вони повинні враховувати потреби дорослого організму.
Навпаки, якщо є фізичні навантаження, але в раціоні недостатньо білка або інших поживних речовин – це створює зайве навантаження на організм. Автомобільний двигун потребує не тільки пального, але й мастила!
Міф 7 (жіночий). «Я втрачу жіночність, стану надто м’язистою»
Мабуть, найбільш поширений міф серед жінок. Причина – «накачані» спортсменки, фотографіями яких рясніє інтернет. Ці жінки більше схожі на чоловіків, адже вживають стероїди.
У звичайної жінки не так багато чоловічого гормону – тестостерону, який допомагає нарощувати м’язи. Тому не переживайте – не «перекачаєтеся». Зрештою, ріст м’язів –повільний процес, тому ніколи не пізно змінити чи скорегувати програму тренувань, якщо пощастило з генетикою і тіло легко реагує на фізичні вправи.
[img data=def]11_04_2016_868553383/rklhg9nwr7s.jpg[/img]
Міф 8 (жіночий). «Не можна важкого підіймати, мені ще народжувати»
Навпаки: жінка, яка тренувалася ДО вагітності і пологів, набагато легше відновлює форму після народження дитини. Адже простіше відновити те, що було, аніж те, чого не було.
Це у професійному спорті здоров’я – не завжди на першому місці. А любительські тренування – тільки на користь організму майбутніх мам.
Міф 9 (жіночий). «Не жіноча це справа – тягати гантелі, я більше аеробіку люблю»
Звісно, аеробіка – це корисно. Але якщо поєднуєш так звані кардіо-навантаження (аеробіка, біг, велосипед тощо) з силовими навантаженнями – це дає набагато кращий ефект і для здоров’я, і для зовнішнього вигляду.
Більше того: якщо немає часу ходити і в тренажерну залу, і на секцію аеробіки, то краще вибрати все ж тренажерку. Адже тут можна отримати всі види навантаження, а крім того більш індивідуально підійти до власного тіла: самій вирішити, яка його частина потребує корекції.
Міф 10 (чоловічий). «З часом втрачу «чоловічу» силу»
Практика показує, що чоловіки, які дотримуються здорового способу життя, правильно харчуються і регулярно тренуються – залишаються дуже довго сильними не тільки в спортзалі :-)
[img data=def]11_04_2016_868553383/1421488416fitnessman.jpg[/img]
Схожі публікації
Орієнтовна вартість будівництва об'єкта - 25,984 мільйона гривень.
01 Серпня 2023
У луцькому Центральному парку імені Лесі Українки відбулося диско-тренування, яке проводив тренер та нутриціолог Антон Яловик.
17 Травня 2022
У Луцьку запустили благодійний проєкт «Йога для жінок та дітей, що постраждали від війни».
14 Березня 2022