• банер чікос

Школярі з Каменя-Каширського знайшли серп періоду бронзового віку

07 Грудня 2016
Під час роботи у полі діти натрапили на історичну знахідку крем'яного серпа XII століття до нашої ери.

Школярі з Каменя-Каширського Іванка та Роман Каширці, працюючи в полі, натрапили на цікаву знахідку. «Камінець» виявився унікальним артефактом – крем'яним серпом, якому щонайменше 3 тисячі літ, повідомляє видання «Волинь24» з посиланням на газету «Полісся».

«Тато мав орати поле перед посадкою малини. Попрохав нас позбирати камінці, аби ті не потрапили у фрезу мотоблока і не пошкодили його. Під час цього заняття ми і запримітили, що один із камінців аж надто відрізняється від решти. Він був правильної форми та мав специфічні зубчики. Здогадалися, що річ вартісна, а тому передали її до шкільного музею», - розповідають діти.каміньХоча школярам спершу радили камінець викинути, вони все ж показали його вчителеві історії Олександрові Деркачу. Той звернувся за консультацією до Олексія Златогорського, керівника «Волинських старожитностей».

З'ясувалося, що «земля віддала» в руки дітям унікальну річ – знаряддя праці періоду бронзового віку (XII-XVI століття до нашої ери, тшинецько-комарівська культура). Археологічних знахідок цієї культури на території Камінь-Каширського району мало.

Спершу фахівці думали, що крем'яне знаряддя – це ніж, але згодом розпізнали у ньому серпа. Нині знахідка зберігається у шкільному музеї і є найдавнішим його експонатом.
0

Читати ще

Додати новий коментар

Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter