Що шукали луцькі депутати в нових планшетах

29 Липня 2015
Більше півроку обговорювалася ініціатива замінити паперовий документообіг в Луцькій міській раді електронними ґаджетами. Депутатам запропонували замість роздрукованих проектів рішень працювати із планшетами. Така ідея відразу отримала серед депутатського корпусу як багато прихильників, так і затятих противників.

Тим не менше, рішення прийняли, і чергове засідання міськради обранці міської громади провели перед екранами закуплених за бюджетні кошти планшетів. Проте серед депутатів знайшлися й ті, хто відмовився від такої розтрати міської казни і вирішив використовувати приватні пристрої: планшети, ноутбуки, нетбуки і навіть телефони.

Читати також: ЖУРНАЛІСТ СКЛАВ КАЗКУ ПРО ЛУЦЬКИХ ДЕПУТАТІВ І ПЛАНШЕТИ

«Таблоїд Волині» завітав на сесію, аби перевірити, чи впораються депутати із нововведеннями.

Депутат Олександр Пиза виявляв неабияку вправність й винахідливість в користуванні сучасними технічними засобами. Під час роботи він уміло орудував двома планшетами (купленим за бюджетні кошти і своїм власним) та двома телефонами.

[caption]
Ґаджети Олександра Пизи: два планшети, два телефони[/caption]

Депутат зізнався, що вважає нововведення корисним через те, що, наприклад, можна глянути фотографії на додатках до рішень в кольорі. На запитання, для чого обранцю ще один ґаджет, якщо має власний, відповів: «Це – мій особистий, тут у мене – пошта, «Фейсбук», інші програми, а цей – для роботи, тут – проекти рішень, порядок денний».

Звіти із сесійної зали у соціальних мережах для Пизи – річ звична. Поява нового «робочого» планшета не завадила і цього разу користуватись «приватним», аби реагувати на те, що відбувається в міськраді. Зокрема, обранець висловився про ситуацію із чоловіком, який організував в холі «банний день», протестуючи проти відсутності в місті гарячої води.



Деякі депутати окрім того, що стежили за порядком денним сесії, встигали «погуляти» новинними сайтами та соціальними мережами. Зокрема, за час роботи ради пости у мережі «Фейсбук» опублікували депутати Олександр Пиза, Андрій Осіпов, Роман Романюк, Микола Яручик, Петро Савчук, Ігор Поліщук.

Близько 12.30 Осіпов поділився блогом Олександра Солонтая щодо реформи виборчого законодавства. А Роман Романюк встиг поширити чотири публікації місцевих сайтів. Усі вони стосуються або безпосередньо діяльності депутата, або політичної сили, яку він представляє.



Новий ректор «політеху» Петро Савчук так само поширив в мережі «Фейсбук» допис місцевого новинного сайту про діяльність депутатської групи, до якої входить. Крім того, під час сесії не забував і про основне місце роботи: ділився в мережі порадами абітурієнтам та інформацією про електронні курси польської мови.



Наталія Бунда ще від ранку захопилася переглядом новин та поширенням найцікавіших через «Фейсбук». Поділилася дописом міського голови про вчорашніх столичних гостей, рекомендаціями, як немісцевим доїхати на фестиваль «Бандерштат», а також «погуляла» новим сайтом «Хроніки Любарта».



Миколі Яручику, який прийшов на сесію із власним ноутбуком, дізнатися, що нового трапилося в світі, деякий час перешкоджав поганий інтернет.



Після того, як депутат вирішив це питання, він зумів відвідати чимало інформаційних сайтів і, без сумніву, дізнатися багато нової та цікавої інформації. Зокрема, про самого себе: на екрані монітора виднілося прізвище обранця у новинному заголовку.

Крім того, не забував Яручик і про «Фейсбук». О 16.30 опублікував оголошення про те, що через годину має прямий ефір на телеканалі «Нова Волинь».



За кількістю технічних новинок на столі Катерини Мельник, відразу було зрозуміло, що з ґаджетами жінка – «на ти».



Андрій Разумовський за допомогою нового планшета, крім питань сесії, розглядав різні схеми квартир. Мабуть, депутата не полишають турботи про бізнес.



Майже всі депутати показали, що вміють користуватися технічними новинками, однак деякі представники «старої школи» не підтримали таких нововведень. Зокрема, Володимир Никитюк заявив, що мало хто з депутатів користується планшетами. Депутат висловив упевненість в тому, що з часом воно відійде: «Воно вмре…впевнений».

[caption]
Депутати «не користуються» планшетами[/caption]

Богдан Шиба назвав практику використання планшетів під час сесії «баловством», явищем моди. Розповів, що всі питання вивчив ще до сесії, тому потреби в такому ґаджеті не має. Крім того, завжди можна «підглянути» до сусіда.

[caption]
Для Богдана Шиби планшет – зайва розкіш. А от планшет Плісецького, виявляється – річ практична[/caption]

Антон Сосновський від планшета за бюджетні кошти відмовився. Навіть попри те, що свій – далеко не новий і потребує ремонту.

[caption]
Антон Сосновський, очевидно, звик до свого приватного планшета[/caption]

Сергій Сівак прийшов на сесію зі своїм нетбуком. Сказав, що він – за економію бюджетних коштів, а закупівля планшетів – це не корисне нововведення, а дурно потрачені гроші.

[caption]
Деякі депутати прийшли на сесію по-старому: з кіпою паперів[/caption]

Ганна Кравчук позитивно висловилася про заміну паперу електронними документами. Крім того, зауважила, що будь-який електронний файл можна без проблем роздрукувати, якщо виникне така необхідність.

[caption]
Розібратися з технікою за потреби допомагали працівники міськради[/caption]

Андрій Козюра зазначив, що йому незручно користуватися планшетом, адже він має невеликий екран і сповільнює роботу, коли треба переходити від одного рішення до іншого, а між тим – ще й заглядати до порядку денного. Проте зазначив, що поважає думку більшості й, оскільки таке рішення було прийняте, користуватися планшетом таки буде.

[caption]
Найстарший депутат міськради Анатолій Бірюков справно використовує новий ґаджет[/caption]

Тетяна Дементьєва теж позитивно висловилася про нововведення, насамперед, за значну економію паперу. Проте у ході роботи депутатка не завжди справлялася, зокрема, їй довелося допомогти коректно ввести пароль.

[caption]
Тетяна Дементьєва знайома із роботою сенсорних пристроїв[/caption]

Тарас Бас зазначив, що до самої ідеї ставиться схвально, проте проти неекономного витрачання бюджетних коштів. Крім того, любить робити помітки на документах, тому всі проекти рішень роздрукував.

[caption]
Тарас Бас любить працювати із паперовими носіями[/caption]

[caption]
В Ірини Комлик – IPad із правильною жіночною заставкою[/caption]

[caption]
Григорій Пустовіт із неприхованою цікавістю використовує новий ґаджет[/caption]

За вправністю депутатів спостерігав Василь БІДУН
0
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter