«Реальна історія реальних людей»: у Луцьку презентували фільм про сучасне українське село

23 Вересня 2017
Лучанам презентували новий вітчизняний фільм «Припутні».

Безкоштовний допрем’єрний показ трагікомедії відбувся 22 вересня у кінокомплексі РЦ «Промінь».

«Припутні» (наголос на першому складі, - ред.) – перша україномовна стрічка кінокомпанії Star Media, знята режисером Аркадієм Непиталюком. У ній розповідається про сучасне українське село, про долю жінки в Україні на прикладі трьох героїнь: бабусі, яка проживає у глухому селі Припутні, її доньки та онуки, які приїхали в гості із міста.

Особливістю стрічки є те, що кіногерої розмовляють не літературною мовою, а суржиком. Використовується і нецензурна лексика, тому фільм має позначку 16+.



На презентацію до Луцька приїхали київські актори Ніна Набока (у фільмі – баба Зіна) та Дмитро Хом'як, який зіграв таксиста Юрка.

[caption]
Ніна Набока та Дмитро Хом'як[/caption]

За словами Ніни Набоки, вона сама теж родом із села, як і режисер стрічки. Тому фільм дуже правдивий, адже такі ситуації знайомі багатьом українцям, це життя у селі як воно є, без прикрас.

«Я граю у фільмі бабу Зіну. Ви таких бабів знайдете у будь-якому українському селі, такий собі праобраз. Їм важко на селі, ви ж знаєте, важка робота і діти не хочуть допомагать. Дуже наш фільм правдивий, і коли питають, яка його мораль, то я відповідаю, що в першу чергу – посміятись над собою і нам самим над цим зробити висновки. Ми сильні – українці, ми можемо посміятися над своїми недоліками, ми критикуємо себе, бо тільки сильна нація може з себе посміятися», - каже акторка.

[caption]
Ніна Набока в образі баби Галі - типової бабусі, яка живе в українському селі[/caption]

Вона додала, що часто бере участь у шоу «Стосується кожного», «Говорить Україна», то там і не таке буває.

«Я на це в житті надивилася, коли приїжджаю до мами, на Донбас, так там остались тільки одні жінки і алкоголіки. Але це винятки такі села, скільки в нас є і прекрасних сіл, я думаю, що у вас, на західній Україні таких більше», - стверджує жінка.




Чому фільм отримав таку назву, пояснив актор Дмитро Хом'як. Припутні – це не лише реальне село на Чернігівщині, а й вид голубів – дикі голуби, які живуть при дорозі, часто перелітають з місця на місце.

І люди такі ж, як ці голуби-припутні: ходять по колу і ніяк не можуть з нього вирватися.

[caption]
У фільмі Дмитро перевтілився у таксиста Юрка[/caption]

Щодо лексики фільму - суржика і нецензурних слів - Дмитро каже, що вирішили їх використовути, щоб відтворити все, як у реальному житті, та повністю передати атмосферу сучасного села.

«Режисер хотів показати реальну історію про реальних, про малих, однотипних людей. Як певні ситуації можуть змінити долі. Навіть за день може все кардинально змінитися. А щодо матюків - ну як вам раптом впаде щось на ногу, ви ж не кажете: «Ой, як шкода, що мені щось впало», а трохи інші слова використовуєте, правда», - з усмішкою зауважив Дмитро.



В основному фільм знімався на Чернігівщині, під Ніжином.

Виробник фільму «Припутні» Star Media представив кінострічку на кіноринку в рамках Каннського фестивалю 2017, також стрічка отримала схвальні відгуки на Одеському міжнародному кінофестивалі.

На допрем’єрний показ прийшли і молоді лучани, і старшого віку. Після закінчення фільму вони оплесками подякували акторам за гру.



Лучанка Людмила зізналася, що картина її дуже вразила.

«Я навіть не сподівалася, що фільм так сподобається. Найбільше вразила гра акторів і їхній грим. Дуже, дуже реалістично. Багато картин, і не дуже приємних також, дійсно з нашого життя. І може, дивлячись на це, наша молодь побачить, як не треба себе вести, як не треба говорити чи робити. Ще великим плюсом є те, шо українське кіно розвивається, що тепер наші актори не втікають до Москви, як було раніше, а мають де проявити свій талант вдома», - поділилася враженнями після перегляду із «Таблоїдом Волині» жінка.

Офіційно на великі екрани фільм вийде 28 вересня цього року.













Довідково:

Фільм «Припутні» — перший повнометражний фільм в історії українського кінематографа де майже всі актори розмовляють суржиком. Знімати фільм суржиком вирішив режисер Аркадій Непиталюк та продюсери стрічки — Юрій Мінзянов та Влад Ряшин. На їх думку, це допоможе глядачеві поринути в культурну атмосферу маленького села, де місцеві жителі саме суржиком й розмовляють.

У 2016 році фільм став переможцем восьмого конкурсного відбору Держкіно. Сюжет стрічки засновано на виставі Романа Горбика «Центр». Загальний кошторис кінострічки — 8.6 млн грн З них 50 % (4.3 млн грн) проспонсорувало Держкіно.
0
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter