Психотерапевт з Луцька розповіла, як правильно розслаблятися на вихідних

20 Березня 2016
В понеділок нас переслідують два варіанти думок: «Це були вихідні, після яких потрібно ще відпочивати» або «А що, вихідні вже пройшли?» Щоб уникнути таких проблем, варто знати, як правильно відпочивати, аби наступного дня, в понеділок, прийти бадьорим на роботу і відчувати заряд на весь тиждень. Точніше, до наступних вихідних.

З таким запитанням «Таблоїд Волині» звернувся до Надії Загорської, лікаря-психолога, голови правління Волинського обласного осередку Української асоціації лікарів-психологів України.

1. Оздоровчий варіант. На вихідних нас примушує радіти одна річ - тепер можемо позбутися ненависного будильника і прокидатися тоді, коли хочемо, а не тоді, коли треба. Нормальний сон - це перший ваш ресурс для відпочинку. Вночі спати потрібно не менше восьми годин. Адже лише так тіло і мозок встигають по-справжньому відпочити.
Продовжуємо. Ви давно хотіли відлежатись на вихідних дома? Не варто цього робити. Відвідайте сеанс лікувального масажу або танцювальний клас. А візит до косметолога чи перукаря, який ви давно переносили через справи, підніме вам настрій, коли будете дивитися на себе в дзеркало. І хто знає, що ви ще захочете змінити.



2. Зміна діяльності - це хороший відпочинок. А зміна місця або навіть міста на 1-2 дні - то ще кращий відпочинок. Постійне перебування в одному оточенні робить одноманітним наш час. Пікнік або виїзд до іншого міста дозволять вам більше помічати людей навколо, середовище, краще помічати себе поруч з іншими. Ви зможете з цікавістю споглядати теперішній час (включатись в проживання цього моменту), активно взаємодіяти, отримувати багато нових емоцій, вражень та, звичайно, ж знайомств.



3. Культурний відпочинок. Занурення в атмосферу театру, виставок, кіно або цирку справді зможе відволікти вас від нав'язливих думок про турботи. Щоб відпочинок був якісним, він повинен подобатися саме вам. Тільки тоді він буде повноцінним. Якщо за компанію йдете на якийсь захід, який вам не подобається, то це буде нудне проведення часу, що може перерости у втому. Відпочинок з книгою - чудовий варіант. Вдумливе читання заспокоює. Півгодини за читанням захопливої книги ввечері або перед сном - і ваше самопочуття значно покращиться.



4. Відпочинок з друзями. Сьогодні креативний відпочинок все більш популярний. Це завжди весело, розвиває і допомагає побачити у старих друзях несподівані таланти. Існує безліч способів повеселитись разом: тематична вечірка, настільні ігри, спільний домашній кіносеанс, кулінарний вечір. Відпочивати можна, катаючись на велосипеді, ковзанах. Активний відпочинок з друзями краще допомагає відволіктись та розслабитись від повсякденності та завжди приносить багато веселощів, азарту і драйву.



5. Усамітнення як відпочинок. Кожен з нас перебуває у стосунках. Настає час, коли ми перенасичуємось постійним спілкуванням, настає втома. Усамітнення є саме тим моментом, коли ми можемо подумати про свої потреби (чого я хочу? Що для мене зараз важливо?). Усамітнення - це ресурс, який привносить у стосунки та роботу багато нового та яскравого.

0
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter