Про які таємниці розповів вечірній Луцьк

28 Вересня 2016
Текст і фото: Софія ГУДИЧ

Старе місто і його нічне життя у XVІІ столітті показали всім охочим лучанам. Такі екскурсії байдужим точно залишити не можуть.

Ввечері 27 вересня для лучан та гостей міста старі вулиці нашого Луцька стали відкриттям. Тут відбулася вечірня екскурсія Старим містом, що мала назву «Гасіть вогні».

Маршрут неформальної екскурсії починався з Братського мосту і проліг до замку через найстаріші вулички міста. Екскурсовод і фаховий історикОксана Штанько відразу почала з цікавинок і навіть зацитувала пасквіль. Також дівчина традиційно розповіла, що вона неймовірно любить Луцьк і ділиться цією любов’ю.

Всесвітній день туризму – гарний привід для екскурсії та не лише для неї. Упродовж цілого дня у Центрі туристичної інформації проводилися різні заходи, тож вивчали місто люди у руках з глиняними волинськими свищиками, які створювали напередодні.



Вірменська та Караїмська, Ринкова Площа, замок – ці локації можуть розповісти багато історії, їх Оксана й тлумачила для відвідувачів нічної прогулянки. Чи знали Ви, що надзвичайно багато страт у Луцьку відбулося лише через любовні перипетії, або про крадіїв в районі, де раніше були домініканці? Такі родзинки історії стали тепер для лучан відомими.

А на десерт організатори залишили ціле театральне дійство, таку собі імітацію вироку відьмі. Були тут смолоскипи і вогняні мечі. Дівчину мали стратити, але за неї билися справжні лицарі з клубу історичної реконструкції Айна Бера. Один прагнув її страти, а інший виправдання. Бій подарував юній красуні життя.




Студентка-першокурсниця Іванна Масяк приїхала до Луцька вчитися з Березного і після екскурсії зізналася в коханні до Луцька:

«Я навіть не здогадувалася, що в цього міста така багата і цікава історія, з особливим захопленням слухала про закони торгівлі на Ринковій Площі».



Запитуємо Оксану Штанько, чим захід особливий.

«Ця екскурсія має особливу атмосферу, сьогодні з нами вперше був ліхтар, яким ми освітили дорогу, а ще я ніколи раніше не зосереджувалася настільки глибоко на нічному житті древнього Луцька», - отримали таку відповідь.

Справді, ми чули про злодіїв, які награбоване волочили до берегів Стиру, крадіїв, які залишали в димарях чоботи, а потім просили власників будівель взуття повернути, про чоловіків, які виживали під час страти, бо першою на смерть пропускали своїх жінок. Справжні нічні розповіді, хоч фільми знімай. Хоч екскурсія й була в такий холодний осінній вечір, але вона була того варта.

















***
Використання цього матеріалу без дозволу редакції «Таблоїд Волині» заборонене. Авторські права захищені українським і міжнародним законодавством. Під «використанням» мається на увазі повна або часткова републікація цього матеріалу на сторінках інших інтернет-видань (окрім соціальних медіа). Щодо використання матеріалу пишіть на редакційну електронну адресу [email protected].

0
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter